Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Zapisuj na jakich kanałach masz piksele o której godzinie. Zgłoś usterkę tylko miej spisane objawy. Może to być przyczyna przy pobieraniu sygnału już INEI. Przy dużych upałach jak i zachmurzeniu mogą pojawiać problemy z odbiorem.

A z ORANGE SPORT to także wina Hot Birda. Na tym transponderze często sygnał skacze.

 

Może to dotyczyć kanałów dostępnych z dwóch transponderów z HB:

10.719 V

(4FUN TV, PLANETE +, MINIMINI+, C+FAMILY, C+ FAMILY 2, HBO, HBO2 , HBO COMEDY, NSPORT, )

i

10.796 V

(DISCOVERY SCIENCE,DISCOVERY WORLD, TVP SPORT, TELE 5, POLONIA 1, TVP SERIALE, NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL, ORANGE SPORT, FILMBOX,FILMBOX EXTRA, FILMBOX ACTION, FILMBOX FAMILY, DISCOVERY CHANNEL)

Mogły na wszystkich wymienionych kanałach także występować problemy.

Nie wiem tylko czy INEA pobiera wszystkie kanały dostępne z HB czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co Michal wyzej napisal jest jak najbardziej sluszne (i akurat sa to te kanaly ktore wymienil) . mi obraz pikseluje czasami na canal plus family 1 hd i 2 hd .albo piksele albo calkowity zanik obrazu z czerwona adebowska planszą (trwa to sekunde) . jesli to co pisze Michal jest prawdą i problemem jest kiepski dosyl z hot birda to nic z tym nie zrobimy . te piksele lub calkowity sekundowy zanik obrazu nie sa zbyt czeste ,na 90 min meczu gdzies tak z 3 max 4 razy :) wiec macholem na to ręka

ps do pawci083 - jesli to problem gdzies na sieci to uzbrój sie w cierpliwosc licz sie z czestym bombardowaqniem ich telefonami a nawet [postraszeniem skierowania sprawy do urzedu telekomunikacji , czas naprawy usterki to 3 dni ale nigdy podkreslam nigdy!!! ten termin w moim przypadku nie byl przestrzagany , zawsze trwalo to 3, 4 tygodnie , cos na ten temat wiedza inni forumowicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, pozapisuję kanały i spróbuję powalczyć... Mi kiedyś facet z inei powiedział, że to wina cienkiego kabla i sygnał jest gubiony, więc kupiłem lepszy i dużo droższy, poprawa prawie żadna. A sygnał jak był tak jest bardzo dobry, ok 93%,, jakość bdb, a obraz... szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co Michal wyzej napisal jest jak najbardziej sluszne (i akurat sa to te kanaly ktore wymienil) . mi obraz pikseluje czasami na canal plus family 1 hd i 2 hd .albo piksele albo calkowity zanik obrazu z czerwona adebowska planszą (trwa to sekunde) . jesli to co pisze Michal jest prawdą i problemem jest kiepski dosyl z hot birda to nic z tym nie zrobimy . te piksele lub calkowity sekundowy zanik obrazu nie sa zbyt czeste ,na 90 min meczu gdzies tak z 3 max 4 razy :) wiec macholem na to ręka

ps do pawci083 - jesli to problem gdzies na sieci to uzbrój sie w cierpliwosc licz sie z czestym bombardowaqniem ich telefonami a nawet [postraszeniem skierowania sprawy do urzedu telekomunikacji , czas naprawy usterki to 3 dni ale nigdy podkreslam nigdy!!! ten termin w moim przypadku nie byl przestrzagany , zawsze trwalo to 3, 4 tygodnie , cos na ten temat wiedza inni forumowicze

na PW napisałem Ci odpowiedź.

 

A co do zgłaszania usterek najlepiej jest BOA (oko w oko). Termin dużo szybszy. Jak zgłaszacie poprzez internet to może być różnie.

.... Mi kiedyś facet z inei powiedział, że to wina cienkiego kabla i sygnał jest gubiony, więc kupiłem lepszy i dużo droższy, poprawa prawie żadna. A sygnał jak był tak jest bardzo dobry, ok 93%,, jakość bdb, a obraz... szkoda gadać.

Jak tak Ci powiedział niech Ci sami dadzą taki który poprawnie będzie działał. Tym bardziej że z kablami koncentrycznymi bardzo często bywają problemy, nie widać w którym miejscu może być uszkodzony. Ja wymieniałem 3 lata temu do SAT prawie 30 metrów kabla. Po wymianie było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicy inei swój błąd zawsze zwalają na kabel. Mi też mówili wina kabla ale gdy w skrzynce cos zrobili nagle na tym kablu zaczęło działać;-)cud;-)kabel uszkodzony niby i nagle sam sie naprawił po ich wizycie. Stara gadka ich. Chyba premie od producentów kabli mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...