Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że o sprzęcie (modemach) w INEA sporo już napisano, niemniej podejmuję próbę uzyskania pomocy tutaj, gdyż nadal czekam na odpowiedź "pomocy technicznej" z INEA... Dotychczas miałem modem Motorola 5101 i zdecydowałem się na opcję 25Mbit - otrzymałem modem Cisco 3212. Modem podłączony bezpośrednio za pomocą RJ45 do komputera. Gdy komputer nie jest włączony (nieaktywna karta sieciowa) - modem bez problemu loguje się do sieci (stabilne 4 diody na modemie). Gdy tylko uruchamiam komputer - następuje natychmiastowy reset modemu i przy włączonym kompie nie ma szans na na ponowne logowanie (resety modemu, wyłączanie nic nie dają) - cały czas miga dioda DS na modemie.

Dodam, że MAC karty sieciowej komputera jest OK (sprawdziłem w e-BOK). Jedna rzecz mnie zastanawia - dioda na karcie sieciowej komputera świeci na pomarańczowo - przy poprzednim modemie (Motorola) na pewno świeciła na zielono.

Eksperymentując pożyczyłem więc router, sklonowałem MAC komputera i okazuje się, że gdy router jest podłączony do modemu - wszystko gra...ale tylko za pomocą WiFi :shock: Gdy podłączam komp za pomocą LAN do routera - modem się resetuje.

Boję się zadać to pytanie, ale czy oznaczać to może, że karta sieciowa w komputerze"padła"? System (Win7 64 bit) raportuje z kolei, że wszystko z nią jest OK.

Przepraszam za wywód, ale może ktoś spotkał się z takim problemem?

Z góry dziękuję za ew. pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń kartę sieciową w menedżerze urzadzeń i zrestartuj komputer. karta zostanie znależiona na nowo i otrzyma dziewicze ustawienia.

Jeśli to nie pomoże, to rzeczywiście może to wskazywać na problem z tą kartą. MOżna wtedy włożyć jakąś tanią na PCI dla testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Faktycznie pozostaje mi chyba zakup jakiejś karty sieciowej na PCI (obecną mam na płycie głównej). Usuwałem kartę poprzez menedeżera urządzeń i niestety nic to nie dało... :? Ech, co mnie podkusiło z tymi 25 Mbitami... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to że nie dołączyli ŻADNYCH nowych kanałów, to jeszcze około 12.30 był problem z dźwiękiem na TV4, POLSAT, POLSAT CAFE, TV BIZNES, POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA. Oczywiście zwalili winę na Polsat że coś pozmieniali - w każdym razie po telefonie do POLSATu żadnych zmian w parametrach odbioru nie robili.

 

Czyli w dalszym ciągu robienia w głupka z abonenta wychodzi im najlepiej :crazy::brawo:

 

Już jest ok z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mekong

 

a jaka masz karte na plycie?

 

Karta jest chyba...AMD/Nvidii? Szczerze mówiąc to nie wiem za bardzo. Model płyty to MSI P6N na chipsecie Nvidii (nForce 650 SLI). Jak się jednak okazało po wizycie techników z INEI (za co bardzo dziękuję - za szybką reakcję) - sygnał na wyjściu (gnazdku) w domu był po prostu za słaby. Czyli nie był to problem karty ani modemu. Wystarczyło podkręcić sygnał w skrzynce w bloku i wszystko śmiga jak należy. Jest to pewne dla mnie zaskoczenie, ale najważniejsze, że jest już OK.

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kablowce nic nie zaskakuje

 

najczesciej żenuje lub irytuje bez konca

 

Brak wprowadzania nowej oferty programowej na tle konkurencji , moim skromnym zdaniem pograza te siec z tygodnia na tydzien

 

Chwala sie ze zaoferowali VOD , oraz HBO GO ale tylko dla abonentow HBO , wiec dla potencjalnego abo to zadne nowosci co nie !?

 

Szkoda prądu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurka wielkanocna , zeby mozna ogladac pakiet z PVR czyli bez oferty premium trzeba zaplacic 70 zl ,plus max oferta kolejne 40 i zeby ogladac wszystkie HD trzeba kolejne 40 zl wyrzucic co daje 150 zl

 

 

to jakis szok cenowy , u konkurencji za 65PLN mam opcje multiroom i pelna oferte HD bez premium i oferte programowa te sama plus kilka kanalow ktorych INEA nie ma

 

 

prawie 80 zl mam w kieszeni co miesiac :brawo::brawo::brawo:

 

BYE BYE inea !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponownie poruszyłem temat nowych kanałów na czacie to co napisali:

 

Witamy, Zaczekaj na Operatora ...

Dyspozytor2 - Podłączony( a ).

Ty napisałeś(aś):

 

Witam mam pytanie czy pojawią się jakieś nowe kanały tv dawno nic nie dołączaliście - oferta BARDZO ZUBOŻAŁA pod względem innych sieci kablowych, oraz platform cyfrowych. Kiedy można się spodziewać nowych programów tv?

 

Dyspozytor2 napisał(a):

 

[14] niestety na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na ten temat

 

Ty napisałeś(aś):

 

[14] nie macie czy NIE CHCECIE MIEĆ informacji - dostajecie nagroda to już o abonentach to już się nie myśli niech płacą za to co mają bo jak nie będzie podwyżka!!!. od roku normalnie brak rozwoju - czyżby cofanie się do tyłu?????

 

[14] lub czy nie chcecie powiedzieć - abonenci powinni wiedzieć jak się będzie rozwijała sytuacja oferty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dyspozytor2 napisał(a):

 

[15] wprowadziliśmy usługę VOD na dekoderach ADB,

 

Ty napisałeś(aś):

 

[15] Żadnych promocji dla obecnych abonentów - normalnie szkoda!!!!!!!!!!!!!!!! i żal być tak traktowanym abonentem!

 

Dyspozytor2 napisał(a):

 

[15] jeśli chodzi o dodanie kolnych programów, to nie otrzymujemy , na infolinii , ŻADNYCH informacji na temat tego jak są prowadzone rozmowy z nadawcami

 

[15] jakich programów telewizyjnych Pan oczekuje?? Zgłoszę to do działu marketingu.

 

Ty napisałeś(aś):

 

[15] nie mówię tu o dodatkowo płatnych usługach typu VOD - telewizja - internet - telefon, mnie nie interesują nawet pakiety HD bo co do cen jakie firma INEA ustaliła to jest już jakiś żart.

 

[15]

- DISCOVERY HISTORIA

- ESKA TV - fta na satelicie

- SUPERSTACJA

- ESPN AMERICA

- SPORTKLUB

- SPORTKLUB +

- HISTORY CHANNEL SD

- UNIVERSAL CHANNEL

- SCI - FI CHANNEL

- HISTORY CHANNEL

- MOVIES 24

- 13 STREET UNIVERSAL

- ORANGE SPORT INFO

- TVN WARSZAWA

- SCI - FI CHANNEL

- WOJNA I POKÓJ

- TV 1000

- YACHT & SAIL INTERNATIONAL

- THE POKER CHANNEL

- VIASAT NATURE

- CRIME > INVESTIGATION

- WORLD FASHION CHANNEL

- ONTV - lokalny

- TVN WARSZAWA

- TCM 24H

- ESPN AMERICA

- CARTOON NETWORK 24 H

- C MUSIC TV

- E ENTERTAIMENT

- TVP SERIALE

- FOX

- MOTORS TV

- BLOOMBERG

- BABY FIRST

- PLAYHOUSE DISNEY

- THE STYLE NETWORK

- SKY NEWS - FTA na satelicie

- CANAL + GOL

- BELSAT - FTA na satelicie

- CZWÓRKA POLSKIE RADIO NA WIZJI - FTA na satelicie

- VH - 1 EUROPE

- VH - 1 CLASSIC

 

Dyspozytor2 napisał(a):

 

[15] Dziękuję za tak rozległe propozycje. Zostaną one przekazane do działu odpowiedzialnego za programing w naszej formie

 

Ty napisałeś(aś):

 

[15] tylko zgłoszenie musiałbym zanieść osobiście do działu marketingu bo WASZE przekazywanie jest jak rzucanie kulą w płot.

 

Dyspozytor2 napisał(a):

 

[15] proszę więc wysłać je listem na adres Klaudyny Potockiej 25, 60-211 Poznań

 

[15] jeśli nie ma Pan zaufania do Infolinii

 

Ty napisałeś(aś):

[15] już od ponad roku pytałem o nie które kanały bezpośrednich nadawców - to jakie odpowiedzi otrzymałem były bardzo zadziwiające - kilku dystrybutorów kanałów tv napisało mi lub odpowiedziało telefonicznie że " INEA nie jest zainteresowana naszymi programami". Dlatego nie wiem jaka jest polityka firmy.

 

Dyspozytor2 napisał(a):

 

[15] ja też niestety tego nie wiem.

 

Ty napisałeś(aś):

 

[15] nic dzięki za informację lub jej brak pozdrawiam

 

Dyspozytor2 napisał(a):

 

[15] proszę bardzo

 

[15] miłego popołudnia

 

Więc już nic nie można się spodziewać po INEI tylko czekać lub przejść o ile można na korzyść jakiejś platformy cyfrowej. O kanały HD jakie mogli by jeszcze dołączyć to już nie pisałem gdyż opłaty to jak za "mercedesa" by zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe,że inni operatorzy mogą z wyprzedzeniem podać info o nowościach programowych (aster,upc) a inea robi z tego wielką tejemnicę. 18 marca c+ uruchamia canal+ hd,co na to inea? bo podobno kanał ten ma zagościć również w sieciach kablowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Oni mają wiedzieć że taki czy owaki kanał rusza. Jest już dość pokaźna baza klientów na których się żyłuje i to wystarczy.

 

A w Inei nawet tego forum nie czytają bo inaczej by wiedzieli co będzie dołączone, pomoc na czacie - :crazy: lepiej jak jest problem z dekoderem zapytać Forumowiczów, na pewno pomogą. :!:

 

Ważne że mają takie działy jak techniczny czy programingu :brawo: no i oczywiście rozliczeń i kasa :!:

 

Może w końcu w marcu zrobią nam :cry: abonentom jakąś niespodziankę w ramach abonamentu (nowe kanały).

 

Chyba że chcą podnieść abonament - a to by mnie wcale nie zdziwiło. :lol2:

 

Jestem ciekaw co zostanie włączone za kanał TW1 który ma być kodowany i przemianowany na ORF3 - czyżby kolejna plansza testowa.

 

Dodatkowo dziś taka " niespodzianka"

 

dsc01197j.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BRAK słów :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej śmieszy napis przy CANAL+ Sport2: em.testowa program jest już niemal rok (a może dopiero rok) w INEI i ciągle jako emisja testowa??? Kiedyś "konsultant" na "czacie" powiedział mi, że napis ten oznacza, iż program ten może zniknąć z oferty :crazy::crazy::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,po co te narzekania z Waszej strony?Oni i tak mają Was tam gdzie słońce nie dochodzi.Jedyna rada na INEA,to zbiorowa migracja od tego operatora,czyli nie przedłużanie umów,albo ich rozwiązywanie z powodu nieprawidłowego ich realizowania przez nich i szlus i po nich.W końcu jak będą mieli nóż na gardle,czyli gdy dochody zaczną im spadać,wtedy zaczną szukać przyczyny i myśleć.Jak dostaną po kieszeni to się obudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...