Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

No z tego całego chaosu wokół Eurosport to najbardziej sensowna informacja ... wydaje Ci się czy pod słyszałeś rozmowę prezesów?

Taka taktyka na odzyskanie piątaka po ostatniej interwencji UOKiK wydaje się najbezpieczniejsza dla Inea.

 

 

Inna teoria spiskowa która mi się snuje po myślach, Orange wchodzi na światłowód Inei, może chcą w bonusie dorzucić im abonentów.

"Dzięki umowie Orange Polska zyska potencjalny dostęp w technologii światłowodowej do ponad 110 tys. gospodarstw domowych, zlokalizowanych głównie w Poznaniu (ponad 80% zasięgu) ...

...

Powyższe działanie wpisuje się także w założenia Dyrektywy Kosztowej Komisji Europejskiej poprzez unikanie dublowania istniejących zasobów, dodano w informacji."

Posprzątają rozluźnioną bazę abonentów i lśniącą Ineę przekażą UPC ... może w tej sprzedaży chodzi o to.

Cóż, koniec roku przyniósł kilka ciekawych biznes planów siejących zamęt u abonenta, ale "gdy niejasne są dla kogoś motywy czyichś zachowań i działań, to należy podejrzewać, że chodzi o pieniądze i interesy ekonomiczne".

Pożyjemy, zapłacimy i się dowiemy, Orange ma zacząć 1 kwietnia więc fakt, czy to prima aprilis.

I co, lepiej im będzie sprzedać Ineę jak będzie miała mniej abonentów? Mało logiczne. Bardziej stawiałbym na co innego - Inea szykowała się na sprzedaż w zeszłym roku, więc nie przedłużyła umowy na Eurosporty, teraz Discovery chce podpisać długoterminową umowę a Inea nie chce się w nic pchać, bo niedługo może ją ktoś kupić a ich umowa jest mało korzystna. Moim zdaniem prawdopodobna jest wersja o której pisze andy, że zaraz się dowiemy, że Eurosporty zostają, ale za dodatkowy hajs ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie możliwości wypowiedzenia umowy w związku ze skandaliczną decyzją o usunięciu Eurosportów, przywołam swój przypadek.

 

Otóż swego czasu Inea usunęła kanał muzyczny Mezzo, zastępując go kanałem Brava. Wówczas dotknęło to tylko pewną niszę abonentów zainteresowanych ofertą kulturalną. Sprawa nie miała rozgłosu (Inea nie raczyła nawet poinformować o tej decyzji). Ja jednak - jako miłośnik tej stacji, postanowiłem zawalczyć. Zgłosiłem to do Miejskiego Rzecznika Konsumentów i mimo bełkotu Inei o "nie-zmniejszaniu użyteczności oferty" - Rzecznik przyznał mi rację, zobowiązując Operatora do umożliwienia mi wypowiedzenia umowy (bez żadnych kar umownych).

 

Zatem sprawa jest zupełnie oczywista:

 

Wg prawa telekomunikacyjnego operator jest zobowiązany informować abonentów o wszelkich wprowadzanych zmianach umowy na miesiąc przed ich wejściem w życie. Daje to abonentowi możliwość zaakceptowania umowy na nowych warunkach lub jej wypowiedzenie (bez kar umownych).

 

Usuwanie kanałów jest zawsze zmianą warunków umowy. I arbitralne zastępowanie ich innymi stacjami niczego tu nie załatwia. Jeśli umawiałeś się z operatorem na określone kanały (lista programów jest dołączana do umowy) - to musi on Ci je udostępniać, a nie samowolnie decydować za Ciebie, że to usunie, a tamto zastąpi czymś innym.

 

Nie bądźmy małymi, biednymi żuczkami, ale świadomymi swoich praw konsumentami. Dopóki nie będziemy myśleć w takich kategoriach, dopóty - operatorzy będą to wykorzystywać.Dążmy do standardów zachodnich. Mamy UOKiK (do spraw zbiorowych) i Miejskiego Rzecznika Konsumentów (do spraw indywidualnych). Warto korzystać z ich wsparcia.

Edytowane przez vojtee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 rutery,jeden to HG8247H od inei,drugi to tp link(własny).Światłowód jest podłączny do rutera od inei i kabel z rutera od inei idzie do rutera tp-link.Po wpisaniu w internecie 192.168... wyskakuje mi menu rutera z inei. I teraz moje  pytanie,czy idzie zrobić tak  żeby włączało się menu rutera z tp link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, lepiej im będzie sprzedać Ineę jak będzie miała mniej abonentów? Mało logiczne. Bardziej stawiałbym na co innego - Inea szykowała się na sprzedaż w zeszłym roku, więc nie przedłużyła umowy na Eurosporty, teraz Discovery chce podpisać długoterminową umowę a Inea nie chce się w nic pchać, bo niedługo może ją ktoś kupić a ich umowa jest mało korzystna. Moim zdaniem prawdopodobna jest wersja o której pisze andy, że zaraz się dowiemy, że Eurosporty zostają, ale za dodatkowy hajs ;)

Nie mówię, że tak będzie, ale tak sobie myślę na podstawie różnych niespójnych newsów.

Taktyczna zagrywka o dodatkową kasę zawsze ma większą logikę tym bardziej, że układ Inea & Discovery przeszedłby gładko przez UOKiK. Przejmujący sieć też będzie zadowolony, sianko leci i mógłby nieco obniżyć na powitanie, a jeśli podwyższyć to o mniej niż więcej.

 

Skoro Inea szykuje się do sprzedaży to z wywiadu z szefem szefów z początku grudnia (wiadomo pod publikę, więc tajemnicy handlowej nie ujawnił) raczej można odnieść wrażenie, że nie idzie po myśli Inea. Orange zaczął wcześniej negocjacje wejścia na światłowód czy po rozpoczęciu już przygotowań do sprzedaży Inea? Tego nie mogę doszukać.

Samo wejście Orange już dla "kogoś" lub UPC, jeśli ma przejąć, jest bardziej niekorzystne niż umowa z Discovery. Przykładowo, jak skutecznie wejdą od pierwszego kwietnia to po 4 latach odzyskać mogą abonenta którego Inea podprowadziła technologią. Taki odpływ "technologicznych" abonentów i dodatkowo za sprawą Eurosport może być korzystny dla Inea jeśli znalibyśmy inne długoterminowe umowy.

Używając wyrwanych z kontekstu słów "... operatorzy będą sprowadzani do roli dostawców coraz to prostszych usług. Dlatego wierzy w inwestycje infrastrukturalne i współpracę hurtową. Nie ma też wielkich złudzeń, co do przyszłości firmy, którą kieruje." oraz "Zawsze było dla mnie oczywiste, że wcześniej czy później na lokalny rynek wejdzie któryś z ogólnopolskich graczy. Wyraźnie przecież widać, że ich strategia polega na dostarczaniu usług we wszystkich głównych miastach kraju.". Pytanie więc czym po roku dla Inea jest rola dostawcy, może wartością dodaną która warta jest już każdej ceny, a swoje utargowali.

Jeśli Eurosport jest rozgrywką przed sprzedażową to Nadawca widać ma bardziej rozeznanych w sytuacji negocjatorów i w trosce o widza lepiej, aby już nie ustąpił zostawiając Inei propozycję nie do odrzucenia "udostępnijcie program po kosztach, a czas trwania umowy do waszego przejęcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... tym bardziej, że układ Inea & Discovery przeszedłby gładko przez UOKiK...

 

Jaki układ, bo chyba, nie "układ", że Eurosportu nie będzie w Inei. Nie wyobrażam sobie, że nie będzie można wypowiedzieć umowy bez konsekwencji po usunięciu Euro, nie wyobrażam sobie, że UOKiK nie stanie po stronie abonentów. 

Edytowane przez tomek.cis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jaki układ? Wersja, że Nadawca cofnie decyzję, ale w zamian Inea kasiorkę wyciągnie od nas.

Nikt sobie od lat nie wyobrażał wyłączenia, ale jednak staje się możliwe i czy ulegną presji abonentów nikt na razie nie wie.

UOKiK zapewne stanie po naszej stronie, ale czy ich mediacja zakończy się tylko zmianą decyzji Nadawcy.

Andi przedstawił najbardziej realny scenariusz.

To wersja optymistyczna, której wątek się tyczył, że Inea ogłosi zaskakująco dobrą nowinę i złą o wzroście abonamentu np. z dniem 01.03. Taka taktyka przejdzie gładko, mediacja się powiodła, poinformują z wyprzedzeniem 30 dni.

 

Co do anulowania konsekwencji zerwania umowy to wielu z nas chce, ale jak UOKiK to widzi nikt nie wie bo, to niby "decyzja Nadawcy" a nie Inea. Jeśli ktoś tam przeczyta stanowisko Inea jakie np. zamieścił dwie strony wcześniej Pan p_maciej cytując "Informacje dla Abonentów INEA" to liczyć, że wie co to Eurosport.

Samo zerwanie umowy bez konsekwencji co wniesie? Przejście do Orange, przynajmniej tylko taką możliwość mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż hurtowa dla Orange będzie miała w większości miejsce na adresach, na których Inea ma udział w rynku rzędu 10-30%. Nie będziesz miał możliwości skorzystania z oferty Orange na Ratajach czy Grunwaldzie choćby z tego powodu, że umowa między Ineą a Orange dotyczy tylko łącz FTTH (czy też jak to w Inei nazywają GPON), czyli światłowodu bezpośrednio do mieszkania. Takie łącza na Ratajach czy Grunwaldzie znajdują się tylko w budynkach, w których Inea położyła swoją sieć po 2012 roku. W cytowanym tu wywiadzie prezes Inei twierdzi, że współpraca z Orange ma pomóc w modernizacji sieci do FTTH w całym Poznaniu, ale pytanie na ile to takie słodkie gadanie a ile w tym prawdy. No i pytanie też, czy obecnie podpisana umowa zawiera zapisy o tym, że sieć będzie konsekwentnie rozbudowywana w kolejnych latach, czy też prezes "liczy na dobrą współpracę", bo jeśli to drugie, to sprzedaż Inei może przerwać proceder rozbudowy wspólnej sieci. Moim zdaniem jednak to drugie, bo modernizacja sieci do FTTH nie ma ekonomicznego sensu, skoro Inea jest w stanie sprzedawać na tych łączach telewizję i Internet 250/10. To jednak moje prywatne zdanie, bo decyzje biznesowe są różne i nie zawsze to, co się nie opłaca ekonomicznie nie opłaca się biznesowo ;)

 

A jaki w tym biznes Inei?

- Brak ryzyka nałożenia regulacji przez UKE - w końcu Inea sama prowadzi sprzedaż hurtową.

- Mniejsze prawdopodobieństwo zdjęcia regulacji dla Orange na Poznań - czyli brak możliwości tworzenia lokalnych promocji na obszarach nieobjętych umową.

- WSS. WSS tak naprawdę nie należy do Inei, tylko do Janusza i rodziny, być może Orange nie chciał świadczyć usług na WSS bez Poznania. Nawet jak Inea zostanie sprzedana i Kosińscy nie będą mieli w niej ani grosza udziału zostanie im WSS.

- Być może Orange sypnęło tu i teraz kasą, której Inea potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 1szego stycznia mam odkodowane kanały HBO, Canal+ itp. Czy to jakaś promocja? Posiadam pakiet Komfort.

Umowę podpisywałem całkiem niedawno, ale nie było info o jakimś okresie promocyjnym, w panelu - bez zmian, pakiet się zgadza.

 

Czy wam też zdarzają się takie okresy?

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podmieniono jeszcze poprawnej nazwy po TVN Meteo Active na HGTV.
Kanał nadawany jest w wersji SD (kanał 23, 447).
Na marginesie, błędna jest tez nazwa na kanale 25 Zoom TV. Kanał zgłasza się jako kanał wysokiej rozdzielczości, więc powinno być z dopiskiem HD.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Inea na światłowodzie.

 

W moim mieszkaniu zainstalowano modem - Alcatel ALU G241WA. Nie brałem dodatkowego routera Wi-Fi ponieważ mam w domu Dlink: DIR-845L.

Mój router jednak nie sprawdza się, jest wolny, nie działa Wifi do 5Ghz i tu pytanie.

 

Czy modem Alcatela od Inea mogę wykorzystać jako router bezprzewodowy ? Znalazłem instrukcję z której wynika, że modem posiada obsługę Wifi, ale z tego co zauważyłem jest wyłączona, a nie nie chce na razie grzebać w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co ma zapisane w umowie , jesli ma pakiet w ktorym jest mowa ze WIFI jest w cenie to musi i tak zadzwonic do nich i aktywowac , mi podobnie zrobili po wymianie pudelka do swiatlowodu , wifi mialem nie aktywne po zmianie sprzetu  , i chcieli mi wmowic ze mam dodatkowo placic 10zl za wifi , jednak jak podpisywalem umowe mam w niej zapis " WIFI w cenie abonamentu " , to samo dotyczy sprzetu , nie daj sobie wmowic ze skoro masz sprzet od nich to i tak musisz placic , NIE I JUZ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...