Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam switcha w domu , mam GPONa i tylko router od inei to jak mam czarowac z netem :)

 

im mniej skrzynek skrzyneczek tym lepiej , dlatego zastanawia mnie takie uwstecznienie , elektronika w xxI wieku a GPON aktywny ma tylko jeden port LAN a reszte zablokowane ... wiem jak cos jest do wszystkiego to do niczego ale swiat idzie do przodu nie chce switchow netgearow rozgaleznikow :) no ale widocznie sie nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie rozumiemy ...

 

GPON ma 4 porty 

1 port gpon lacze kablem z tp-linkiem do WAN zeby router słał neta WIFI 

 

port 4 w gpon jest do VOD dla pvr itp wiec mam podlaczony dekoder 

 

router ma 4 porty LAN  - tak zólte do ktorych np podlaczam laptopa i tv bo po kablu lepszy net jest jak po wifi 

 

jesli nie podlacze sie sie tak jak pisalem to ROUTER nie bedzie wysylal wifi , to chyba logiczne 

 

teraz kumamy sie czy jeszcze cos nie tak opisuje i rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacze ci typie po raz trzeci. Router, który tak na marginesie dostajesz za free ma ograniczenie na linii WAN<->LAN. Nie ważnie, że na papierze i WAN, i LAN są gigabitowe. Model 1042ND powstał już parę lat temu kiedy, dla ściemy, producent mógł wpisać, że każde gniazdo jest gigabitowe bo wówczas mało kto miał łącze 50 mbit, więc do ukrytego limitu programowego NAT było bardzo daleko. Tplink w okolicach połowy 2012 roku zaczął wypuszczać pierwsze modele ze sprzętowym NAT. Ja się z nimi zacząłem kopać w listopadzie 2011 kiedy to posiadałem model 1043ND v1. Wówczas mój znajomy z tym samym routerem i netem z kablówki na Winogradach (wtedy chyba 200/100) odkrył, że te routery więcej nie wyrabiały niż tyle:

 

1621170744.png

 

Poniżej odpowiedź z polskiego supportu TP-LINK:

 

 

Urządzenie ma Gigabitowe porty, zastosowane w związku z przekroczeniem maksymalnej przepustowości portów Fast Ethernet ( 100 Mbit ), niestety w tym urządzeniu bariera maksymalnej przepusowości nakładana jest głównie przez obsługę NAT

 

Witam,
 
W zaistniałej sytuacji mogę jedynie zaproponowac zwrot zakupionego routera do sprzedawcy, lub obiecac mozliwośc wymiany tegoż urzadzenia na model wspierajacy hardware’owo NAT.
Model taki powinien byc dostepny na naszym rynku od połowy marca 2012 roku, i mogłby zostać dostarczony Panu nieco wcześniej do testów.

 

Ostatecznie czekałem do sierpnia i w ramach RMA wysłali mi co mieli wówczas najlepszego czyli WDR4300:

 

http://www.tp-link.com.pl/products/details/TL-WDR4300.html

 

Jakiś czas później wypuścili także budżetowy model 1043ND v2 też z obsługą sprzętową NAT:

 

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-9_TL-WR1043ND.html

 

Także technik nic ci nie wyczaruje bo nie ma z czego. Kup sobie router z prawdziwego zdarzenia zamiast dziadować na tym co bezmyślnie oferuje Inea.

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info w takim razie bede szarpał INEE za to ze wprowdzili uzytkownikow w blad , i oferuja BUBLE , mam czas i energie na to by ODDALI mi pieniadze za to ze oferuja mi zanizona predkosc internetu :) juz raz z nimi wygralem :D

 

Powodzenia powiedzą Ci ze gwarantują po kablu bezpośrednio z GPON i tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mieli w nosie sprawdzic okablowanie na budynku przez ponad rok , w kazdym miesiacu net i tv dzialaly z przerwami po 1-2-3 dni , bledy na laczu , brak kanalow tv , pisalem dzwonilem co miesiac ,i nic w kolko to samo :)  notowalem z kim rozmawialem na infolinii , kto kiedy przyjechał z technikow ,albo kiedy zgloszenia byly zamykane z informacja ze KTOS BYL SPRAWDZIL a rzeczywiscie nikt nie stawil sie ani nie dzwonil - wiec  taka calkiem pokazna dokumentacja z takiego okresu czasu , w koncu jak skrzynka z ktorej szedl sygnal do lokatorow i do mnie padła na amen przyjechalo 4 kolesi , wymienili kabel , całe bebechy ktore nawet sie spaliły , i w ten sposob z nimi wygrałem , ja bylem cierpliwi , oni glupi na wlasne zyczenie . Pamietam ze wtedy dostalem nawet list z UOKiK ze sprawa zostala pomyslnie zamknieta na moja korzysc - czyli zwrot kasy na konto bankowe

 

Niech to bedzie dla Was przestroga i moze wzor ze mozna a nawet trzeba walczyc z nasza wszech cudną  INEĄ :)

Edytowane przez papryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ... to rownie 1giga ktory oferuja moze miec 250 mimo technicznie doskonalych warunkow ... ale inea da Ci router ktory obsluguje tylko max 300 i co bedziesz siedzial cicho ... nie widzisz konfliktu interesu ... powiedzialem im ze skoro po GPON ktory mam idzie tylko max po kablu to po co mi daja router do rzekomego  INTERNETU ktory ma sluzyc wlasnie temu ... to powiedzieli ze skoro chce miec lepiej to mam im zaplacic za wymiane sprzetu na GPON Z INTERNETEM 2 w 1 ???? SERIO !!!! jedno przeczy drugiemu i dalej brnie w kombinacje ... to ma dzialac na warunkach jakie mam w umowie aneksie ...  dalej mam tlumaczyc ?? chyba nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to tez miedzy innymi sie rozchodzi ... ale za te wymiane spiewaja ode mnie 100-150 zl co konsultant to inna cena ... a ja chce im udowodnic ze od samego poczatku WYMUSZAJA oplate za wymiane sprzetu - skoro dali mi net 500 i router do tego ktory jednak nie jest ok i zaniza predkosc , a tylko GPON osiaga maximum to podpisujac ze mna aneks sami powinni wymienic mi na takowy ktory spelni wymogi ... zle mysle czy tak jak reszta naiwnych klientow mam dac sie czarowac ...  jak pisalem mam czas i cierpliwosc ... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papryk, musisz zrozumieć, że Inea nie odpowiada za urządzenia zainstalowane u klienta końcowego poza ich własnym modemem. Ze strony Inea

 

 


  • Niska prędkość (niezgodna z zawartą umową) po połączeniu kablowym
    1. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z instrukcją wykonywania testów prędkości łącza. Testy należy wykonywać wyłącznie po bezpośrednim połączeniu kablowym urządzenia końcowego do Alcatela.
       
    2. Jeżeli prędkość jest zaniżona należy zastosować się do poniższych kroków:
      - Wyłączyć Alcatel z prądu
      - Podłączyć ponownie do prądu
      - Wykonać ponowny test prędkości
       
    3. Jeżeli w przypadku łącza o wartości 250 Mbit/s wartość testu to maksymalnie 100 Mbit/s, należy sprawdzić czy karta sieciowa urządzenia końcowego jest o odpowiednim standardzie (1Gbit/s lub dopisek w menadżerze urządzeń przy karcie sieciowej Gigabit Ethernet).
       
    4. Jeżeli pomimo zastosowania powyższych kroków prędkość jest nadal niezgodna z zawartą umową, należy skontaktować się z działem technicznym.
      Inea jako Operator zastrzega, że dopuszczalne straty podczas testu mogą wynosić maksymalnie 10% od wartości określonej w umowie (np. przy łączu 100Mbit/s test prędkości określa minimum 90 Mbit/s uznaje się to za wartość prawidłową). W takim przypadku zlecenie wizyty konserwatora nie zostanie przyjęte do realizacji.

Nie wspomnę już nawet o tym, że TP-Linki, przynajmniej na oryginalnym sofcie to niezłe badziewie. Mój WDR3600 potrafi bez powodu bardzo mocno zwolnić a wystarczy odpiąć kabel od routera, podłączyć PC bezpośrednio do modemu i okazuje się, że jest pełna prędkość, firmware oczywiście najnowszy jakby ktoś pytał.

Edytowane przez kris194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jutro jak technik przyjedzie podlaczy mi laptopa bezposrednio pod GPONa po LAN to wysmieje mnie w glos bo po takiej konfiguracji jest nawet i 510-520Mb//s 

 

JAWNE NABIJANIE klienta w butelke !! w takim razie co mam uzywac GPONa czy routera by miec predkosc deklarowana ... jedno zaprzecza drugiemu , obydwa sprzety dostarcza inea ... i za nie odpowiada , wiec zaczne sie czepiac - skoro mam korzystac z GPONa by miec full speed po kablu to jak mam korzystac wtedy z wifi ktore jest w moim pakiecie darmowe i mam je zapewnione w umowie ??

 

smieszne ?? chyba nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...