Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

INEA tv światlowodowej nie pozycza , bylem w poznaniu w jednym z 4 punktow i czlowiek mowil ze INEA nie wpusci ich na swoje kable , negocjacje byly ale sie po raz ktorys zakonczyly fiaskiem ... to bylo do przewidzenia 

 

Bzdura, jakie negocjacje? Ta cała telewizja światłowodowa jest dla operatorów Internetu, którzy nie sprzedają własnej telewizji. Poza tym to IPTV, naprawdę tak tego chcecie?

 

A co do niewpuszczania innych na kable Inei to jeszcze się możecie zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mówię o Poznaniu. W niektórych przypadkach będzie to dla Inei opłacalne.

 

Teoretycznie właścicielem tych łącz z WSS nie jest Inea tylko WSS i teoretycznie wszyscy operatorzy powinni mieć do nich równy dostęp. W praktyce nikt innego operatora tam nie widział. I póki co Inea robi wszystko, żeby innych nie wpuścić. Kwestia czasu, czy nie zainteresuje się tym UKE. Inea może grać więc wolnorynkowca i w zamian uwolnić część łącz w Poznaniu. W ten sposób Inea może zyskać wizerunkowo przed UKE. Nie znam szczegółów sprawy, ale być może jest tak, że już do Inei dorwał się UKE i Inea została do takiego obrotu spraw zmuszona? Dlatego może być to opłacalne. Możecie mnie wyśmiać mówiąc, że Inea na tym straci, ale czy na pewno? Wszystko zależy od tego, gdzie Inea wpuści ewentualną konkurencję. Dopuszczenie innych operatorów do WSS byłoby strzałem w stopę, bo to łącza, które Inea ma za bezcen. Tymczasem w Poznaniu jest sporo łącz, które Inea położyła na swój koszt, żeby wygryźć E&W, na których usługi świadczone są może na 10% gniazd. Udostępniając takie łącza Inea ryzykuje utratą niewielkiej ilości abonentów, osłabia głównego konkurenta i zarabia na dzierżawie łącz.

Inny przykład, takie miejsce w 100% zajęte przez Ineę, Rataje. Gdyby Inea uwolniła jakiś blok na Ratajach to wprowadziłaby kontrolowaną konkurencję. Uwolnienie łącz oznaczałoby, że inny operator nie będzie kładł swoich, w związku z czym umowa mogłaby wejść w życie tylko w momencie, w którym wygasałaby umowa z Ineą. Daje to spore możliwości do utrzymania klienta.

 

Oczywiście powyższe przykłady są tylko moimi rozważaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

A jeśli chodzi o INEĘ, to np. w Bogucinie (gm. Swarzędz) WSS zrobiła punkt dostępowy dla innych operatorów i pojawił się nawet operator oferujący wszystkie usługi drogą radiową, ale coś sprawa ucichła, aż tu nagle okazało się, że jest operator, który będzie kładł światłowody i zgadnijcie jaka to firma. 

 

Pełna konkurencyjność...

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do polityki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z Was korzysta z Inteka PVR? Od 2-3 dni nie wyłącza i się w nim dysk, nawet na czuwaniu cały czas pracuje i szumi, nie wiem czym to jest spowodowane, czy INEA wgrywała nowy soft do niego i coś "spaprali" czy coś w dekoderze? usunąłem wszystkie nagrania, przywróciłem do ustawień fabrycznych, wyłączyłem z sieci...i cały czas to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, jest zabawa z intekiem. MI podczas dwóch tygodni (stoi samotnie na zewnątrz - tak więc na pewno się nie przegrzewa)

 - zawiesił się moduł Conax (na kanałach kodowanych nie było obrazu, ani żadnego komunikatu (nie pomogło ponowne uruchomienie, ale o dziwo wyjęcie/włożenie karty na działającym sprzęcie)

 - 2 razy spowolnił zmianę kanałów do granic wytrzymałości - po zmianie kanału 5-10 sekund oglądania paru klatek na sekundę.. - pomógł 'wyłącz/włącz'

 

A co do pytania - dysk wyłącza się jak chce (albo ma długi czas oczekiwania :)). Wczoraj po godzinie przy wyłączonym sprzęcie nadal chodził, ale dziś jak wróciłem z pracy - był wyłączony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja na Winogradach

 

5455e7b255cd527d318deee777103151.jpg

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki takiej wielkości najlepiej jest zamieszczać pod treścią postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelnośc i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...