Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Co do jednego LAN w GPON , ... , a rozdzielacz RJ do neta jest tylko do 100Mb neta , a ja mam od nich 0,5Gb wiec to takze strzal w stope z mojej strony .

Jeśli dobrze zrozumiałem masz na myśli podłączyć np. dwa urządzenia do jednego LAN w modemie? O czymś takim mówisz:

http://www.speckable.pl/zdjecia/di_3378.jpg

To tak naprawdę nie jest samodzielny rozdzielacz RJ45, w pojedynkę nie działa, ale w duecie świetna sprawa. Ograniczenie do 100Mbps wynika ze specyfiki zastosowania rozgałęźnika, bo ogólnie jest wykonany jako Cat 5e co dopuszcza do 1Gbps, a podłączony odpowiednio (dla zabawy) zestawia sprzęt na 1Gbps. Aby taki rozgałęźnik działał i tak potrzebny jest router lub switch, z jednej strony skrętki wchodzą 2 LANy, a z drugiej wychodzą owe 2 LANy, ogólnie dwa LAN'y lecą w jednym kabelku. Jeśli sprzęt jest ograniczony do 100 Mbps to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować takie rozgałęźniki RJ45 i w ten sposób wyeliminować jeden dłuższy kabel.

Zastosowanie rozdzielacza w postaci switcha w podłączeniu bezpośrednim sprzętu do modemu od Inea wiąże się z włączeniem do ich sieci kolejnego terminala, a to jakby nie patrzeć figuruje w cenniku jako 5 zetów.

Router w tym wszystkim jest najbardziej optymalny, potem można się bawić switchami czy rozgałęźnikami RJ.

 

Ten pomysł opcjonalnego połączenie po WiFi dekodera Inea byłoby najlepszy niekiedy, pytanie tylko co dekoder potrzebuje z tego eth4 i czy problem nie wynika z podobnego "zjawiska" co funduje nam CGNAT, a raczej działanie w NAT.

Edytowane przez @_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rezygnacja z tp linka ktory ma 4 lany do dyspo na rzecz GPONa z wbudowanym wifi i JEDNYM portem lan to bezsens i uwstecznienie , w dobie sprzet elektr nie ma wbudowanego wifi a raczej LAN , a kupowanie switch to kolejne pudelko a mi idzie o ich jak najmniej , MIMIMALZACJA kablow sprzetu a maxymalna obsluga. Skoro niektorzy maja GPON i tv po koncentryku to po co blokuja wszystkie porty lan zamiast dac je wolne , daja neta 0.5Gb i blokuja porty lan bo jest tylko jeden wolny do podlaczenia np dekodera inea do vod , a wiadomoze net po wifi nie osiagnie nawet polowy z tych 05Gb ,,, wiec pozostane z tym co mam i juz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest , w poznaniu w kazdej chwili mozna wziac ADB , wiec ktos kogos mydli bzdurami , byc moze twojej lokalizacji nie daja

Od kiku miesięcy na GPON nie wydawaja tych sprzętów. Nie ze nie działa, po prostu pozbywają sie intekow z magazynów i monterzy na GPON nie maja wydawanych Adb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie rozumiem. Dostał dekoder z centrali, którego i tak nie mógł aktywować... Póki co piszę sobie z działem technicznym , nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Od piatku 2 razy sam się zrestartował, a raz musiąłme wyjąć kartę i włożyc ponownie bo kanały się cieły..a gdzie jeszcze 2 lata. Nie wpsominajać, że cos nagrywa nawet jak jest wyłączony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejna odpowiedż: )

 

"informuje, że po stwierdzeniu nieprawidłowości w działaniu dekoderów ADB na sieci światłowodowej zostało wstrzymane wydawanie wspomnianego sprzętu. W niektórych lokalizacjach, gdzie sprzęt został wydany wcześniej stwierdzono poprane działanie urządzenia, dlatego nie było konieczności jego wymiany."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze taka odpowiedź potwierdza, że w Inea czytają to forum w ramach FAQ. :twisted:

Ciekawe co sknocili, skoro wcześniej w niektórych lokalizacjach zatrybiło i jak przypuszczam ani im się śni wymieniać. Problem rozwiązany na zasadzie tak ma działać? No fajnie, abonent dla rozrywki musi się poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...