Skocz do zawartości

zakup anteny jaką kupic prosze o porade i opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przy antenie Corab 900 wymieniłem konwerter quad Inverto black ultra na Televes 761001. Inverto przesterowywał głowice praktycznie na większości transponderów. Televes znacznie mniej i wydaje się być stabilniejszy. Na transponderze 11508 GHz uzyskałem 15dB. Od soboty zauważyłem ciekawe zjawisko. Od godziny ok. 12:55 zaczyna spadać sygnał do około 1/3 lub 1/4 mocy, następnie powoli wraca i około 13:05 jest w normie. Dziwne. Przed anteną znajdują się zakłady Amica, a za nimi w oddali jakiś maszt. Jak tak będzie dłużej, to zgłoszę to do UKE w Poznaniu. Ktoś chyba sobie pogrywa, może nieświadomie, ale jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniek357 napisał:

Poczytaj o sun outage :)

Przyszło mi to do głowy i przypomniał mi się artykuł Sat Kuriera na ten temat. Dziwi mnie natomiast, że nie doświadczyłem tego na nieco większej antenie Emme Esse 93×100, ale na tej oraz poprzedniej o tych samych wymiarach doświadczałem zjawiska pękania osłony promiennika konwertera na środku i nabierania deszczówki :) Pękały Grundigi Uni 1T, Golden Interstar (białe) oraz Inverto Ultra Black. Dziwne jest to, że nikt z pozostałych szesnastu użytkowników anten nie zmieniał konwerterów. Nie dopatrzyłem się, tylko ja mam pecha. Wrócę do lektury tego artykułu. 

@maniek357 poczytałem w sieci. Dzięki ?

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seatibiza napisał:

Dzisiaj przy antenie Corab 900 wymieniłem konwerter quad Inverto black ultra na Televes 761001. Inverto przesterowywał głowice praktycznie na większości transponderów. Televes znacznie mniej i wydaje się być stabilniejszy. Na transponderze 11508 GHz uzyskałem 15dB. Od soboty zauważyłem ciekawe zjawisko. Od godziny ok. 12:55 zaczyna spadać sygnał do około 1/3 lub 1/4 mocy, następnie powoli wraca i około 13:05 jest w normie. Dziwne. Przed anteną znajdują się zakłady Amica, a za nimi w oddali jakiś maszt. Jak tak będzie dłużej, to zgłoszę to do UKE w Poznaniu. Ktoś chyba sobie pogrywa, może nieświadomie, ale jednak. 

 A UKE ci odpisze ze oni na mocy ustawy bla bla bla nie sa kompetentnym organem by się twoja sprawa zajmować i w związku z tym twoja skarga jest niezasadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie Forumowiczów, jako świeżak żeby nie zapychać Forum, zainteresowałem się Waszym wątkiem dot. zakupu anteny :)

 

Uprzejmie proszę o podpowiedź, jaką optymalną antenę dobrać, aby dało się korzystać z jak największej liczby konwerterów (najchętniej 8+) :) i żeby dało się ją założyć na zwykły uchwyt - coś jak tutaj:(https://centrumelektroniki.pl/uchwyt-maclean-balkonowy-czolowy-do-anteny-satelitarnej-z-podwojnym-zaciskiem-28cm-mctv-550-180794,p180794.html)

 

Oj, marzyłby mi się toroidalny WaveFrontier T90 z 16 konwerterami (http://www.vipsat.pl/product.php?id_product=217), ale wymaga uchwytu fi 60, a ja mam zamontowany standardowy uchwyt pod dociepleniem i to jest nie do ruszenia, balkonu brak, a dostać się na dach i tam coś założyć to byłaby walka z wiatrakami... więc rozważam jakiś kompromis.

 

Co sądzicie o MultiFocus E85 (https://hollex.pl/antena-maximum-multifocus-e85-p-112.html) - chyba wytrzyma na ten stary uchwyt? Widzę, że niektórzy nawet próbują wcisnąć ponad 8 konwerterów? :) (https://satclub.pl/anteny-satelitarne-f16/multifocus-e85-t2433-s310.html#p475733). Aczkolwiek ja potrzebuję konwertery Unicable II, więc te wąziutkie obawiam się, że mogą nie być tego typu... podpowiedzcie :)

 

Oprócz tego, czy możecie polecić coś jeszcze (parabola 90+ a może powyżej 100?) i co do tego dobrać? W kontekście ostatnio szalejących wichur zastanawiam się, jak maksymalnie dużą antenę wybrać, aby nie stała się "samotnym białym żaglem" i nie odleciała "w siną dal"... ? :)

 

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Edytowane przez pe3no
Drobne korekty, doprecyzowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...