Skocz do zawartości

zakup anteny jaką kupic prosze o porade i opinie


Rekomendowane odpowiedzi

witam zamierzam zmienić mój starą antenę 85cm poobijaną na nową bo na skrajnych konwenterach gdy jest zła pogoda rwie mi obrazem

mam na wydanie okolo 200zl +/-50zl

 

konwentery będom na antenie zawieszone takie

1 KONWERTER OCTO HB 13

2 KONWERTER QUAD ASTRA 19,2

3 KONWERTER TWIN Sirius 5

4 KONWERTER TWIN Thor

5 KONWERTER SINGLE - jeszcze nie wiem gdzie go skieruje

 

tunery to philips HD C+/ 6010 / globo / pioner 1730 / ferguson 3018

 

zamieszkanie to Śląsk a chciałbym kupic antene E-85 Multifocus lub jakąś 100cm w gure na którą by mi starczyło kasy

 

zastanawiam sie nad tymi dwoma antenami lub polecicie mi iną w tej cenie

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=676

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=19&id=911

 

proszę o poradę jaką antenę sobie zakupić która będzie dobra do mojich konwenterów i odbiorników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelity, które chcesz ustawić nie są jakoś szczególnie daleko od siebie i kupowanie anteny Multifeed nie ma większego sensu.

Antenę proponuję ustawić na Siriusa i zezować na pozostałe satelity. Dowolna antena 90 cm powinna wystarczyć ale im większa tym lepsza. Proponuje wybór anteny z okrągłą rurą do której będziesz mógł dokupić najzwyklejsze rurkowe uchwyty do zeza. Rozwiązanie najtańsze ale moim zdaniem najlepsze. Nie mam zaufania do różnych efektownie wyglądających udziwnień do zezów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do pasma Ku lepiej kupić antenę z pełnej blachy

Parabole poniżej 1,8m z siatki micro mesh produkuje między innymi azjatycka firma Infosat.W Azji można spotkać parabole z mesh nawet 1m.W Europie ciężko będzie taką kupić.Zaznaczam,że anteny te nadają się do pasma C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając sie pod temat.

Proszę o poradę, czy taka antena:

http://cgi.ebay.co.uk/ORIGINAL-TRIAX-11 ... 240%3A1318

 

będzie dobrym wyborem dla mnie?

Co z konwerterem - wystarczy ten Polsatowski czy kupować inny? - mam 2 - jeden ten do HD i drugi ten od SD, ale chyba też nadaje sie do HD i poziom szumów ma teoretycznie niższy, bo 0,2 zamiast 0,3.

 

 

Mam dekoder Polsatu HD, TV 42 cale Full HD i widac na nim praktycznie każdą różnicę w jakości sygnału.

 

Obecnie mam zainstalowaną 60cm Polsatowską SD ale sygnał to max 50% - ustawiane 2 dni, również z użyciem sat findera i więcej nie da rady na tej antenie tu gdzie mieszkam - Irlandia Północna.

Mam też Polsatowską antene HD, ale ta jest walnięta, bo spędziłem z nią kolejne 2 dni na dachu i nic kompletnie nie złapałem - niestety zagięła sie w transporcie z Polski.

 

Korzystam tylko z Hotbirda 13E.

 

Proszę o pomoc, bo jestem zielony w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na HB jak najbardziej możesz kupić tą antenke a do niej kup konwerter goldeninstara lup jakiegoś maxima to wystarczy na hodbirda co do oznaczeń na konwerterach czy to HD /SD lub że mają 0,2 to ściema jeśli ma 0,6 to rewelacja a konwerter który ma 0,2 i to tylko z jednej lub kilku częstotliwości to jest drogi acha jak ustawisz tą antene to jeszcze musisz skręcić płaszczyzne konwertera czyli nim obracać w prawo lub w lewo do uzyskania jak najlepszej jakości odbioru a antene najlepiej ustawiać z tunerem analogowym (z HB nadaje analogowo TVN) i jeszcze jedno ustawiając antenę przesuwasz ją minimalnie (dosłownie po milimetrze :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może mi ktoś podpowie, czy antena 90 cm będzie wystarczająca do odbioru N-ki w Anglii?

Czy trzeba większej? np 110?

 

Czym się kierować przy zakupie czaszy: na jakie parametry zwrócić uwagę. Zauważyłem różnice w db i kątach.

Dodam że nie jestem w Polsce, więc polskie sklepy odpadają.

 

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Podłącze się pod temat żeby nie robić śmietniska na forum.

 

Ja również chce kupić antene satelitarną. Mam chyba teraz 85 cm, ale czasem mi się "kwadraciki" pojawiają jak chmura przyjdzie.

 

z Anteny chciałbym poprowadzić sygnał do dwóch tunerów TV N - HDTV Recorder. Chcąc wypożyczać filmy VOD podobno musze miec dwa kable poprowadzone do jednego tunera. Tak więc chciałbym również kupić konwerter z czterema wyjściami.

Niestety jestem zielony w sprawach satelit, a niechciałbym polegać tylko na pierwszym "fachowcu" w sklepie który sprzeda mi nie wiadomo co i za ile ;). Tak więc proszę o pomoc w wyborze. Jaka Antena, jak duża i jaki konwerter (firma jeśli jest to istotne), (może jakieś parametry). Fajnie byłoby się zmieścić w kwocie około 200-250 zł ;)

No i jaki kabel jest potrzebny (zalecany).

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę zaskakuje mnie, że masz problem na 85cm - w Polsce taka czasza jest w zupełności wystarczająca, więc albo nadgryzł ją ząb czasu, albo wymaga nieco precyzyjniejszego ustawienia. Jeśli mimo tego chcesz zaszaleć - możesz pomyśleć o antenie z zakresu 90cm (np.: polski Corab) do 110cm (np.: duński Triax TD110). Konwerter do tego jeśli ma mieć cztery wyjścia - musi być to Quad - nie pomylić go z Quattro, który jest tańszy, ale on jest dedykowany do użycia z multiswitchami i działa na innej zasadzie niż Quad. Parametry dostępnych na rynku LNBF są zbliżone, więc co najwyżej można polecić solidne marki: Golden Interstar, Maximum, Inverto itp. Kabel antenowy najlepiej porządniejszy - Triset 113 lub DG113, raczej unikać podstawowych RG6.

 

Oczywiście sam zamysł instalacji jest prawidłowy - konwerter z dwoma wyjściami byłby niewystarczający, bo sam nbox recorder potrzebuje dwóch przewodów, więc jeśli wchodzi w grę jakiś dodatkowy odbiornik - konwerter musi być typu Quad.

Przy większej antenie trzeba pamiętać o tym, że jeśli będziesz chciał odbierać także kanały z Astry - nie powinieneś stosować konwerterów typu Monoblock - jeśli już - dwa osobne LNBF, uchwyt na zez i przełączniki DiSEqC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Napisałeś jeszcze:

Przy większej antenie trzeba pamiętać o tym, że jeśli będziesz chciał odbierać także kanały z Astry - nie powinieneś stosować konwerterów typu Monoblock - jeśli już - dwa osobne LNBF, uchwyt na zez i przełączniki DiSEqC.

 

Jeśli bym chciał rzeczywiście podłączyć astre, ale do tego samego recordera do którego podłącze te dwa przewody z hotBirda to jak należy to zrobić. W którym miejscu powinny znaleźć się te przełączniki żeby wszystko działało jak należy???

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy na antenie wieszasz dwa konwertery typu Quad (no najwyżej jeśli na drugim odbiorniku nie będziesz chciał Astry lub nie obsługuje on DiSEqC - wtedy Hot Bird = Quad, a Astra = Twin) i łączysz wyjścia parami (jedno z Hot Bird-a + jedno z Astry) na przełączniku DiSEqC. Gdzie będzie zainstalowany przełącznik to w zasadzie obojętne, ale z inżynierskiego punktu widzenia lepiej na zewnątrz, bo mniej dziur trzeba będzie wiercić i mniej kabli wprowadzać do domu ;) Zwykle przełączniki posiadają jakieś osłonki zabezpieczające je w pewnym stopniu przez wpływem warunków atmosferycznych. Montując je na zewnątrz pamiętaj jedynie, aby nie wisiały na kablach, tylko żeby to było jakoś porządnie zamocowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do MR.Orbity zamierzam kupić nową antenę na której chciałbym odbierać takie satelity jak:42.0E,28.5E,26.0E,

7.0W,30.0W.Wiem że do odbiorów tych satelitów potrzebna jest duża antena.Czy np:antena TRIAX TD 110(1,15CM) lub FAMAVAL 110 LH(100CM) a w ostateczności LAMINAS OFC-1200 PM :będzie wystarczająca.Do tego oczywiście chciałbym

dołączyć zestaw obrotowy lub siłownik oczywiście jak najtańszy aby jak najlepiej współpracował co jest lepsze obrotnica czy siłownik.Oczywiście potrzebny jest dekoder do współpracy z obrotnicą lub siłownikiem ,Posiadam Samsunga HD DSB-H370G

czy współpracuje on z obrotnicą lub siłownikiem,czy będe musiał zakupić inny dekoder.Moja lokalizacja 100 KM OD SZCZECINA

na północ około 40 km do morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta - im większa antena, tym lepiej dla słabszych sygnałów. Sytuacja na 42E, 26E i 7W nie jest zbyt kolorowa (zwłaszcza na 26E po uruchomieniu Badra 6 - spora część transponderów jest poza zasięgiem dla przeciętnego DX-era, a i Twoja lokalizacja - mocno na północ - nie sprzyja odbiorowi arabskich kanałów), więc warto byłoby pomyśleć o Laminasie. Niestety jego cena nie jest atrakcyjna. Z tego zestawu skreśliłbym Triaxa. Dlaczego? To antena stalowa, ciężka jak pieron, brak mocowania typu polarmount, więc automatycznie trzebaby stosować obrotnicę, ale przy takiej masie anteny bardzo szybko obrotnice będą siadać, tym bardziej, że jakość tego, co trafia do Polski jest... taka sobie (brak zainteresowania, więc mały wybór produktów). Takiemu zestawowi dawałbym sezon, góra dwa.

Na placu poju zostawiłbym albo 110LH (lekka - aluminiowa) + porządniejsza obrotnica lub Laminas + siłownik & pozycjoner. W drugim przypadku zyskasz na sygnale, bo czasza jest większa. Musi tam zostać użyty siłownik, bo mocowanie jest typu polarmount (ale nawet gdyby nie było - i tak antena jest moim zdaniem za duża na zwykłą obrotnicę).

Samsung Cyfrowego Polsatu ledwo co DiSEqC 2/1 steruje - z układem obrotowym sobie nie poradzi. Będzie trzeba szukać innego sprzętu. Przy pozycjonerze masz możliwość sterowania anteną z jego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja takze mam pytanie na temat zakupu anteny. Narazie jeszcze nie zdecydowalem sie czy to ma byc max. 80 cm czy 70, musze sie zastanowic jeszcze bo nie chce miec tez az tak bardzo duzej. Ogladalem, patrzylem, czytalem i nie wiem co wybrac. Na oku mam takie firmy jak Famaval i Triax. Jakie byscie mi polecili z osiemdziesiatek a jakie z siedemdziesiatek? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest jedna im wieksza tym leprza proponuje ci 90 np. CORAB oczywiscie TRIAX tez moze byc i jest to dobra firma ja mam TRIAXA tyle ze 115 od 7 lat i spisuje sie swietnie a co do FAMAVAL niewiem jakie sa słyszalem ze sa dobre i tyle powiem ci tak jesli chcesz tylko HODBIRTA i ASTRE ogladac to wystarczy ci zwykly CORAB 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@emulek85 - nie, nie ma takiej możliwości. Parabola to parabola, a offset to offset. Jak dopadłeś parabolę i to 140cm to ją użyj - do odbioru będzie bardzo dobra, o ile jest tylko w dobrym stanie technicznym (a nawet jeśli nie jest - zwykle można sobie z tym poradzić, zależy jak bardzo źle z nią jest ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emulek85 - nie, nie ma takiej możliwości. Parabola to parabola, a offset to offset. Jak dopadłeś parabolę i to 140cm to ją użyj - do odbioru będzie bardzo dobra, o ile jest tylko w dobrym stanie technicznym (a nawet jeśli nie jest - zwykle można sobie z tym poradzić, zależy jak bardzo źle z nią jest ;) )

 

A czy odbiorę z takiej anteny np: takie pozycje jak:42E,7W,26E, czy lepsza będzie offsetowa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...