Skocz do zawartości

Pięć Smaków


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Organizatorzy Festiwalu Filmów Azjatyckich "Pięć Smaków" ruszają z nową platformą VOD.

https://www.piecsmakow.pl/wdomu

 

Prezentowane filmy są podzielone dwie kategorie - stały repertuar i przegląd tematyczny.

 

Pojedynczy film ze stałego repertuaru kosztuje 15 zł, filmy z przeglądu są po 22 zł. Karnet na wszystkie filmy z przeglądu po 85 zł (6 tytułów). Karnet na wszystkie filmy z przeglądu i ze stałego repertuaru po 120 zł (11 tytułów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć osobliwe, ale ciekawe muszą być ujęcia z Korei Północnej.

 

Z drugiej strony, sam pracuję w azjatyckiej firmie a telewizję często oglądam w języku francuskim, więc nie będę się wypowiadał co jest osobliwe a co nie.

 

Szkoda jedynie, że tylko przez www, ale można streamować chromecastem/Apple TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Od 17.11 do 29.11.2021 odbędzie się 15. Festiwal "Pięciu Smaków". W trakcie festiwalu dostęp online w formie karnetu kosztuje 160 zł, a pojedynczy film 20 zł. 

https://www.piecsmakow.pl/

 

Czy mógłby ktoś mi potwierdzić, że w cenie karnetu jest dostęp do wszystkich filmów online (ok. 50 tytułów)? Jak wygląda jakość techniczna tego serwisu? Czy są "śmieci" na ekranie (oznaczenie wiekowe, logo serwisu)? Jaki jest maksymalny bitrate obrazu i jaki jest dźwięk? Nie liczę na jakość 4K Netflixa i AppleTV+, ale może chociaż parametry zbliżone do HBO GO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tytułów jest wyłączonych z oferty online. W Radiu 357 był w piątek wywiad w Ekranizacji i przedstawiciel festiwalu tłumaczył, że kilku twórców nie zgodziło się na pokazy w internecie.

 

Co do reszty to nie wiem ale też zastanawiam się nad tym festiwalem. Niestety można oglądać vtylko poprzez przeglądarkę i przy pomocy Chromecast puścić na tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie jest zaznaczone, które tytuły będą wyłącznie pokazywane w kinie stacjonarnym. Tak na oko 5-7 filmów. Nadal mamy dostęp do ponad 40 tytułów i 13 dni na ich obejrzenie. Jak ktoś chce wszystko obejrzeć, musi zaliczać po 3-4 seanse dziennie. Mnie akurat interesują nowości z katalogu "Nowe Kino Azji". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem i wygląda tak:

- obraz 1080p

- dźwięk do wyboru 2.0 lub 5.1

- możliwość ustawienia wielkości napisów (standardowe, żółte, tłuste, duże żółte, bardzo duże)

- język napisów polski lub angielski

- lektora brak, ale raczej kinofile nie korzystają z tej opcji

- na ekranie śmieci brak, ale co jakiś czas pojawia się w lewym rogu na kilka sekund nazwa użytkownika (zabezpieczenie przed kopiowaniem i dalszym rozpowszechnianiem)

- przed filmem prezentacja 2-3 minutowa sponsorów i partnerów festiwalu (reklamy)

- potem 2 minuty słowa wstępu o filmie (reklam i wstępniaka nie da się pominąć)

- wszystkie filmy online można wielokrotnie oglądać podczas festiwalu (około 40 tytułów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z jakością obrazu ? Przesyłasz obraz z przeglądarki na tv ?

 

Szkoda, że "Wędrowcy na krawędzi" i "Labirynt" nie są dostępni online. Trochę to zmniejsza atrakcyjność karnetu, szczególnie jeśli chodzi o ten pierwszy film.

 

Gdyby był ktoś chętny na "wspólną kanapę" to proszę o info na PW.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na komputerze, więc nie mam wypaśnego telewizora. Wydaje mi się, że lepiej niż HBO GO (nie zauważyłem żadnych artefaktów), ale nieco gorzej niż AppleTV, Netflix i PV, ale być może ma znaczenie brak HDR i 4K.  Nieco wkurza pojawiająca się nazwa użytkownika. Coś jak logo Monolithu na ich filmach, z tym, że pojawia się tu częściej. Nie liczyłem ile razy, ale chyba tak średnio co kwadrans na 5-10 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aplikacji nadal nie mają. Trzeba się męczyć przez przeglądarkę.

 

Sami zresztą informują, że nie zawsze można uzyskać obraz 4K.

 

Filmy oznaczone ikona [UHD 4K] (np. filmy Wong Kar Waia) dostępne są w wysokiej rozdzielczości Ultra HD 4K (3840 x 2160 pikseli), a także QHD (2560 x 1440 pikseli). UHD to czterokrotnie wyższa rozdzielczość niż najpopluraniejsza Full HD. Oglądanie filmów w jakości UHD 4K jest możliwe tylko na urządzeniach, które są w stanie odtworzyć obraz w tak  wysokiej rozdzielczości. Aktualnie ta funkcjonalność jest testowa. Wspierane urządzenia to, na przykład:

komputery PC z monitorem i kartą graficzną obsługująca rozdzielczość Ultra HD,

telewizory lub monitory z przystawką Google Chromecast Ultra 4k,

telewizory lub monitory z przystawką Apple TV 4K,

MacBook Pro i iMac w wyświetlaczem 4K lub więcej.

Uwaga: na telewizorach Samsung Smart TV odtwarzanie filmów możliwe jest tylko w przeglądarce internetowej dostępnej na tych urządzeniach. Niestety przeglądarka na urządzeniach Smart TV nie odtwarza filmów w rozdzielczości Ultra HD (nawet jeśli sam ekran telewizora jest co najmniej 4K).

Na urządzeniach Apple odtwarzacz sam wybiera wersję filmu w najwyższej obsługiwanej jakości.

Na innych urządzeniach należy z menu ustawień w prawym dolnym rogu odtwarzacza wybrać w "rozdzielczość" lub "jakość" opcję "Ultra HD 4K".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...