Skocz do zawartości

Kodi


Bartosz10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Na obejściu Netflixa są rysy. Tak samo pod Kodi Matrix, Nexus i przeglądarką na PC. Niestety tylko 540p i jest tego dość dużo, kilka pierwszych z brzegu:

https://i.postimg.cc/HLMwL883/Netflix-540p-01.jpg

https://i.postimg.cc/pdBdkPwR/Netflix-540p-02.jpg

https://i.postimg.cc/QCzgtQm4/Netflix-540p-03.jpg

https://i.postimg.cc/fRfK79RL/Netflix-540p-04.jpg

https://i.postimg.cc/pXY83tbc/Netflix-540p-05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Wszystkie tytuły to materiały od zewnętrznych dostawców/wytwórni, więc wygląda na to, że to obejście jest "kontrolowane" przez Netflixa. Swoje rzeczy dają z luźniejszym DRM dla FHD, a zewnętrzne przycinają do 540p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie @Zuzia, czy jest możliwość, żeby w KODI mając transmisje na żywo ze sportu we wtyczce Viaplay można było dodać pozycję Viaplay Sport i Viaplay Film na liście kanałów (że po kliknięciu Viaplay Sport mamy transmisje na żywo)? Bo przy dodawaniu listy m3u są tylko te 4 kanały TV.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kisiel95  przykładowo i w wielkim skrócie: 

https://i.postimg.cc/ht547pH9/example001.jpg

https://i.postimg.cc/nzvngZMk/example002.jpg

Implementacja czegoś w tym stylu wymaga tyle zachodu, że raczej nikt tego nie doda. Trudność polega miedzy innymi na tym, że kanały telewizyjne mają linki do streamu dość stałe, a dla sport live zmieniają się dla poszczególnych transmisji . Poza tym EPG nie będzie tak po prostu działać, bo transmisja live nie jest tradycyjnym kanałem telewizyjnym.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o coś ciut innego, że nie ma się odtwarzać od razu stream, w listę zaciągać X streamów, tylko daję Viaplay Sport, przenosi mnie do wtyczki i  od razu listy transmisji LIVE, tam se wybieram transmisję i tyle. EPG mi niepotrzebne, na telefonie sobie wejdę na naziemna.info program TV to będę miał.

 

Coś takiego ma T-Mobile, że z listy kanałów można wejść do Netflixa.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kisiel95 napisał:

Chodzi mi o coś ciut innego, że nie ma się odtwarzać od razu stream, w listę zaciągać X streamów

Nic nie musi się odtwarzać od razu tylko po kliknięciu w link. 

 

13 godzin temu, kisiel95 napisał:

tylko daję Viaplay Sport, przenosi mnie do wtyczki i  od razu listy transmisji LIVE, tam se wybieram transmisję

A gdzie ma być to Viaplay Sport? Bo nie widzę związku z tym co pisałeś wcześniej o liście kanałów i m3u.

 

13 godzin temu, kisiel95 napisał:

Coś takiego ma T-Mobile, że z listy kanałów można wejść do Netflixa.

Nie wiem co ma T-Mobile, ale wtyczka Viaplay ma kategorię kanały TV i poza nimi raczej nic tam nie ma racji bytu.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kisiel95 napisał:

Mam pytanie @Zuzia, czy jest możliwość, żeby w KODI mając transmisje na żywo ze sportu we wtyczce Viaplay można było dodać pozycję Viaplay Sport i Viaplay Film na liście kanałów (że po kliknięciu Viaplay Sport mamy transmisje na żywo)? Bo przy dodawaniu listy m3u są tylko te 4 kanały TV.

 

12 godzin temu, Zuzia napisał:

@kisiel95  przykładowo i w wielkim skrócie: 

https://i.postimg.cc/ht547pH9/example001.jpg

https://i.postimg.cc/nzvngZMk/example002.jpg

Implementacja czegoś w tym stylu wymaga tyle zachodu, że raczej nikt tego nie doda. Trudność polega miedzy innymi na tym, że kanały telewizyjne mają linki do streamu dość stałe, a dla sport live zmieniają się dla poszczególnych transmisji . Poza tym EPG nie będzie tak po prostu działać, bo transmisja live nie jest tradycyjnym kanałem telewizyjnym.

 

Kilka miesięcy temu próbowałem zaimplementować coś takiego - chodziło o wariant właśnie z listą, nie pamiętasz @Zuzia?

Wbrew pozorom to da się zrobić.

Koncept polega na tym, że w momencie uruchomienia takiego para-kanału, kodi wyświetli listę aktualnie trwających transmisji i trzeba będzie wybrać którąś z podanej listy.
Rozwiązanie ma kilka wad, których raczej nie da się przeskoczyć:

- czasami nie ma żadnej aktywnej transmisji: jakoś trzeba to obsłużyć w systemie i kanał będzie "martwy";

- nie da się tak łatwo przełączyć z jednej transmisji Viaplay'a na drugą, bo wtyczka do kanałów nie obsługuje przełączenia się na kanał pod tym samym numerem, pod którym jesteśmy; jedyne wyjście to ustawić sobie na liście Viaplay Sport w dwóch miejscach i w takiej sytuacji przełączamy się z jednego Viaplay Sport na drugi;

- nie będzie EPG, ale to moim zdaniem najmniejszy problem.

Mam ostatnio wiele spraw własnych na głowie, dlatego nie zajmowałem się wtyczkami przez dłuższy czas...

Od razu zaznaczę że moim zdaniem Viaplay Film nie ma sensu, bo na tej zasadzie by trzeba było robić VOD do wszystkich wtyczek jako kanał.

Natomiast dla transmisji na żywo jakiś sens ma, bo słyszałem jak ludzie narzekali że to czy tamto jest w Viaplay, że oni chcą równolegle podglądać dwie różne transmisje i tutaj nie można łatwo przełączyć się z jednego kanału na drugi. No to taka modyfikacja wtyczki by sprawiła że już można się łatwo przełączyć - o ile oczywiście inne kanały mamy właśnie w Kodi, a nie na dekoderze sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia

Mam wiedzę co prawda trochę nieaktualną, bo od początku maja nie mam wykupionej subskrypcji Viaplay i nie mogę teraz sprawdzić, ale mam pytanie w kwestii wtyczki Viaplay pod Kodi:

Czy dałoby się zrobić tak, aby przy wejściu w transmisję na żywo było pytanie czy odtwarzać od początku transmisji, czy też aktualnie na żywo?

 

W czym rzecz: Aktualnie jest tak (lub było), że po wejściu w "mecz na żywo" przenosi mnie do transmisji live. Ok.

Robi się jednak problem, jak zaczynam taką transmisję na żywo oglądać z opóźnieniem na przykład 30 minut, bo wtedy z automatu przenosi mnie na koniec, no i widzę aktualny wynik, co nie zawsze mi odpowiada.

Po prostu chciałbym to sobie na spokojnie z odtworzenia oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da, tylko większość widzów woli od razu uruchamiać przekaz na żywo i dla nich to jest jedno kliknięcie więcej.
A dla developerów - dodatkowa robota. Takie coś to by właściwie trzeba było robić we wszystkich wtyczkach gdzie jest jakiś sport.
Zresztą, jak dotąd, zapewne nikt o tym nie pomyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomciu @michael112 spotkałam się tylko raz z podobną opcją, jest ona we wtyczce ESPN, w której można wybrać serwer (bywa, że do wyboru są z różnych kontynentów), jakość, ścieżkę dźwiękową, napisy oraz, czy transmisja live ma być nadawana od początku, czy od bieżącego miejsca, ale ta funkcja kieruje do dwóch odrębnych linków ze streamem. To obsługuje ESPN+, a Viaplay nie podejrzewam, aby dorobił się kiedyś rozwiązań tej klasy. 

 

Tak się składa, że autorem wtyczki ESPN jest Matt Huisman, ten od HBO Max oraz wielu innych równie dobrych. Np. DISNEY+, warto to odnotowywać tym bardziej dlatego, że serwis u nas startuje za kilka dni. Adres repozytorium: https://k.slyguy.xyz

 

kodi-disneyplus-004.jpg

 

kodi-disneyplus-001.jpg

 

kodi-disneyplus-quality-2.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 19:12, michael112 napisał:

Pewnie się da, tylko większość widzów woli od razu uruchamiać przekaz na żywo i dla nich to jest jedno kliknięcie więcej.
A dla developerów - dodatkowa robota. Takie coś to by właściwie trzeba było robić we wszystkich wtyczkach gdzie jest jakiś sport.

To akurat proste jest ;) Wystarczy jedna pozycja w ustawieniach. Wchodzisz w stream, odpalasz i dostajesz pytanie z "checkboxem" do zaznaczenia w stylu:

1. Pytaj się za każdym czy odtwarzać od początku

2. Zawsze przejdź do transmisji na żywo

 

Zresztą, jak dotąd, zapewne nikt o tym nie pomyślał.

To może pora to zmienić :)

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 11:42, michael112 napisał:

Wbrew pozorom to da się zrobić.

Skoro tak uważasz, po prostu dodaj na githubie opcje wspomniane przez @kisiel95 i @tomciu.

 

Wracając do Disney+. Wtyczka działa z Kodi wersjach 18, 19 i nawet w 20 (Nexus). Ciekawą opcją jest wybór trybu wyświetlanych proporcji: IMAX lub panoramicznego: https://i.postimg.cc/xdMLV79y/IMAX-Enhanced.jpg

 

Coś dla amatorów serwisów skandynawskich, posiadających subskrypcję C MORE, powstała nowa wtyczka obsługująca wersję szwedzką, duńską i norweską. Link bezpośredni do pliku zip: 👉C-more.zip

 

cmore2.jpg

 

cmore3.jpg

 

cmore4.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych skandynawskimi akcentami i aktualizacjami na bieżąco, wtyczki C More oraz Telia Play są w repozytorium:  https://zips.ovh/modskodi

Znajduje się tam również m-TVGuide, dość rozbudowany dodatek z obsługą EPG dla kilku polskich wtyczek wraz z C More i Telia Play. Jest możliwe odtwarzanie treści list M3U, korzystanie z archiwum i pobieranie z niego materiałów jeśli są dostępne.

 

cmore-epg.jpg

 

cmore-epg5.jpg

 

cmore-epg3.jpg

 

cmore-epg4.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 11:42, michael112 napisał:

- czasami nie ma żadnej aktywnej transmisji: jakoś trzeba to obsłużyć w systemie i kanał będzie "martwy";

Dla mnie nie ma to znaczenia, wystarczy, że będzie coś do wyjścia do listy kanałów.

 

W dniu 6.06.2022 o 11:42, michael112 napisał:

nie da się tak łatwo przełączyć z jednej transmisji Viaplay'a na drugą

Rozumiem, wystarczy mi, że daję pauzę i cofam się do listy transmisji Viaplay'a.

 

@michael112zrobiłbyś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka Disney+ pokazuje niewłaściwe proporcje obrazu, bez względu na materiał, profil jakościowy, czy wersję serwisu, zawsze parametr AR (aspect ratio) wynosi 1.78:1. Zrzut z Kodi 20 Nexus, ale chyba pod starszymi wersjami jest ten sam błąd. Dajcie znać jak jest u Was.

 

9888e230eec3c.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka do Kodi jest w repozytorium mbebe na githubie, ale jest napisana pod stare API, które może zostać w każdej chwili wyłączone. Kończę już prace nad wtyczką pod nowe API i potwierdzam, że w zakresie live TV nie ma żadnych ograniczeń w jakości.

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z bardziej obeznanych forumowiczów byłby w stanie wygenerować stosowne wpisy do playlisty m3u8 dla kanałów CANAL+ 4K Ultra HD (w usłudze CANAL+ online) oraz Eleven Sports 1 4K (Polsat Box Go). Mam dostęp do tych stacji z poziomu aplikacji natywnych, ale brakuje ich niestety we wtyczkach do Kodi (canalplusvod-1.7.5.3 i pgobox-1.98).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 11:54, lakiman napisał:

Korzystałem często z tej apki w telewizorze, ponieważ ma wygodny podgląd tego, co jest w tv w kafelkach.

Błyskawicznie chodziła i była lepsza od tego typu serwisów.

Szkoda, że obecnie używam czasu przeszłego.

Podobno nad tym pracują.

Oby szybko to naprawili. Dopiero co podpisałem 2 letnią umowę i zrezygnowałem ze światłowodu Orange. Na Apple TV póki co działa ale aż strach pomyśleć, że to też mogą zepsuć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się już ustalić, że współczynnik proporcji obrazu jest błędnie przekazywany we wtyczce Disney+, bez względu na wersję Kodi, naprawienie tego na obecnym etapie nie jest realne. Także Kodi nie nadaje się do sprawdzania aspect ratio dla Disney+, tu 4:3 raportuje jako 16:9.

 

disney-ar.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 16:49, Krzysiek_ napisał:

A jak ogarnąć, żeby buforowanie było na bieżąco a nie transmisja leci z minutowym opóźnieniem?

 

W dniu 18.06.2022 o 19:14, Krzysiek_ napisał:

Porównuje do transmisji z apki UPC TV Go 

 

Mnie osobiście kwestia opóźnienia jest dość obojętna, ale jest możliwe "zrównanie" odtwarzania razem z apką. Trzeba cofnąć się do wcześniejszej wersji wtyczki 2.2 (z aktualną nie testowałam) i poeksperymentować z opcjami: https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

U mnie działa wariant 4, ale oczywiście zależy jakie parametry ma dane urządzenie.

<advancedsettings>
  <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>139460608</memorysize>
    <readfactor>20</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>

Różnica między apką a Kodi wyniosła 2 sekundy. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale na ten moment działa. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...