Skocz do zawartości

ME 2008


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker

Odnowię temat, aby nie biegać po całym forum i pisać o wojnie Polsat vs. TVP ;) Ogólnie śmiech na sali. Oglądam Sportową Debatę w TVP Info i aż żal patrzeć. Cały czas wpajają, że TVP jest wykorzystana przez Polsat, że 10 mln € to stanowczo za dużo, że mogą dać maximum 7,5 mln... W studiu: Robert Korzeniowski (szef TVP Sport), Andrzej Janisz (Polskie Radio), Stefan Szczepłek (Rzeczpospolita) i jakiś senator, bliżej mi nie znany. Deja vu? :roll:

 

@pitter - teraz ok? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu ma TVP całkowitą rację, przecież kto powiedział że muszą odkupić te prawa od Polsatu :?: Polsat kupował te prawa sam od UEFA i nie ma tam wpisanej na umowie kupna stacji TVP.Moim zdaniem Polsat się przeliczył bo myślał że znów TVP da się ograbić tak jak ostatnio bywało.W TVP wreszcie zrozumieli jak z nich Solorz zdzierał.Myślę że to już ostatnie mistrzostwa piłkarskie tej rangi w Polsacie .Teraz Polsat został sam bez dobrego sponsora jakim była TVP. Będzie zmuszony do pokazania większości meczy na swoim kanale nie kodowanym ,dlatego że inaczej nie zwrócą sie koszty zakupu praw do E 2008. A gadanie o tym że wszystkie mecze E 2008 będą kodowane to tani blef bo chcą tym skusić naiwnych na CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solorz-Żak: klamka zapadła

 

 

Chciałem pokazać mecze Polaków w kanale otwartym, ale nie zgodzili się moi prawnicy. Mówią, że nie mogę rozporządzać czymś, co sprzedałem TVP - mówi właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz-Żak.

 

PRZEGLĄD SPORTOWY: Szef sportu w pańskiej stacji, Marian Kmita, właśnie ogłosił, że mecze polskiej reprezentacji na czerwcowych mistrzostwach Europy będą zakodowane. To już nieodwołalna decyzja?

 

ZYGMUNT SOLORZ-ŻAK: Gdy okazało się, że TVP nie chce respektować zawartej z nami umowy, postanowiłem, że dla dobra polskiej piłki i kibiców, mecze biało-czerwonych wyemitujemy w głównym Polsacie, bez żadnych opłat. Na ziemię sprowadzili mnie jednak prawnicy. W największym skrócie: nie mogę pokazać czegoś, co nie jest moje. Może to natomiast zrobić TVP, oczywiście pod warunkiem, że wywiąże się z finansowych zobowiązań. Ale o tym będzie już decydował sąd.

 

Ostateczny wyrok sądu zapadnie na pewno po zakończeniu mistrzostw. To oznacza, że kibice nie obejrzą w otwartym kanale meczów biało-czerwonych.

 

S-Ż:Wiem, ale taką uwagę proszę kierować do TVP, nie do mnie. ]Ja wiem, że istnieje prawny obowiązek pokazywania meczów reprezentacji narodowej w odkodowanym paśmie, tylko że my te prawa sprzedaliśmy Telewizji Polskiej. Proszę zrozumieć sytuację, w jakiej się znalazłem. Muszę czekać na wyrok sądu w tej sprawie. Na pewno nie zaryzykuję żadnego innego rozwiązania.

 

Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

I tyle - to już nie jest podbijanie stawki, tylko realna wizja. Ucierpią, Ci, którzy nie mają PS i PSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chyba i TVP i Polsat ostro tu kombinują 8) Najpierw spóźniona oferta Polsatu na przetarg OE teraz jakś niepodpisana umowa z TVP która jest podobno jednak podpisana wg. Polsatu.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie bójcie się, wczoraj na debacie gadali, że jak TVP nie kupi tych praw to Polsat i tak pokaże 19 meczów w Polsacie otwartym, bo tak jest w tamtej umowie ze Sportfive i tam UEFA też ma coś do powiedzenia. 19 meczów bo w ostatniej kolejce fazy grupowej oraz 1/8 finału mecze rozgrywane są w jednym czasie i dlatego 19. Gdyby TVP odkupiła część tych praw, to na 99% wszystkie mecze Euro 2008 obejrzymy w TV otwartej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego onet.pl :-" Andrzej Placzyński, szef firmy Sport Five, która z ramienia UEFA negocjowała i podpisywała kontrakt z Polsatem jest pewien, że wszystkie spotkania "Biało-czerwonych" będą prezentowane w kanale otwartym.

- Proszę uspokoić kibiców. Na pewno zobaczą wszystkie mecze Polaków i pozostałe najważniejsze spotkania Euro w kanale otwartym. Ich interesy chroni nie tylko polskie prawo, ale też UEFA. W ogóle nie powinniśmy się zajmować tym domniemanym konfliktem. Polsat i TVP nie pierwszy raz się handryczą. Tak samo było podczas dwóch ostatnich mundiali. I co? W końcu się dogadali. Tak samo będzie teraz - twierdzi Placzyński.

 

- Stacja Zygmunta Solorza ma obowiązek pokazać w otwartym kanale codziennie jeden mecz. Na razie nie ma żadnej umowy między Polsatem a TVP. Więc obowiązek ustawowy dotyczący spotkań Polaków spoczywa według mnie na na Polsacie. Gdyby umowa była, musiałbym ją znać, bo stacja ma obowiązek poinformować UEFA, za naszym pośrednictwem, o odsprzedawaniu sublicencji innej telewizji - dodaje menedżer, który od lat pośredniczy w dystrybucji najważniejszych w Polsce praw do imprez sportowych.

więcej w "Gazecie Krakowskiej"- CP robi szum medialny,Solorz choć wie że będzie musiał mecze Polaków transmitować udaje głupka aby póki co złapać naiwnych na swój cudowny dekoder.Chciało by się powiedzieć nie z nami te numery Bruner.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze Polsat nie musi pokazac tego 1 spotkania LIVE. I to jest caly problem nie abonentow CP

 

Pozatym 10 mln duzo? Za mecze Polakow, mecz otwarcia i final? Jakby Polsat na polowe kasy oddal lepsza czesc tego co ma to byli by IDIOTAMI.

A to ze osoby ktore maja inne platformy niz CP jada po Polsacie to juz nie nasz problem. Wina lezy po stronie TVP, trzeba bylo samemu wygrac przetarg i tyle a nie teraz robic z siebie BLAZNOW

 

 

 

A na terenie Polski wazniejsze jest chyba prawo polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek jak coś cytujesz to niech Twoje cytowanie jest odróżnione od Twojego komentarza.

Pewnie, że pokażą jeden mecz w kanale otwartym... jestem ciekaw czy będzie to przekaz LIVE??

Mecze muszą byc na żywo w kanale otwartym zgodnie z umową, którą Polsat podpisał z UEFA: http://www.uefa.com/newsfiles/531297.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...