Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze Hummels w Romie, na papierze fajne transfery. Choć tak jak pisałem ja mam duże wątpliwości wobec Dovbyka. Oby to nie był jednosezonowiec. Dziwię się trochę, że Roma oddała Abrahama.

Jaką masz teorię na temat tego, że Motta nie wystawia w pierwszym składzie choćby Douglasa Luiza po fantastycznym sezonie w AV? Potrzeba zrozumienia taktyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mordeczki, które zobaczymy na włoskich boiskach:

[Aktualizacja]

 

 

 

ATALANTA

35px-Flag_of_England.svg.png Ben Godfrey (Everton)

33px-Flag_of_C%C3%B4te_d'Ivoire.svg.png Odilon Kossounou (Leverkusen)

 

BOLOGNA

35px-Flag_of_Spain.svg.png Juan Miranda (Betis)

35px-Flag_of_the_Netherlands.svg.png Thijs Dallinga (Toulouse)

35px-Flag_of_Argentina.svg.png Benjamín Domínguez (Gimnasia)

 

COMO

35px-Flag_of_Spain.svg.png Alberto Moreno (Villarreal)

35px-Flag_of_Iraq.svg.png Ali Jasim (Al-Kahrabaa)

35px-Flag_of_France.svg.png Raphaël Varane (Manchester Utd.)

35px-Flag_of_Germany.svg.png Yannik Engelhardt (Düsseldorf)

35px-Flag_of_The_Gambia.svg.png Alieu Fadera (Genk)

35px-Flag_of_Spain.svg.png Sergi Roberto (Barcelona)

35px-Flag_of_Argentina.svg.png Nico Paz (Real Madrid)

35px-Flag_of_Germany.svg.png Marc-Oliver Kempf (Hertha)

35px-Flag_of_Egypt.svg.png Bilal Mazhar (Panathinaikos)

 

EMPOLI

35px-Flag_of_England.svg.png Tino Anjorin (Chelsea)

 

FIORENTINA

35px-Flag_of_Spain.svg.png David de Gea (Manchester Utd.)

35px-Flag_of_Morocco.svg.png Amir Richardson (Reims)

35px-Flag_of_Argentina.svg.png Matias Moreno (Belgrano)

 

GENOA

35px-Flag_of_England.svg.png Brooke Norton-Cuffy (Arsenal)

35px-Flag_of_Austria.svg.png Franz Stolz (St. Pölten)

 

HELLAS

31px-Flag_of_Denmark.svg.png Martin Frese (Nordsjælland)

35px-Flag_of_Cape_Verde.svg.png Dailon Livramento (Maastricht)

35px-Flag_of_France.svg.png Yllan Oku (Bastia)

31px-Flag_of_Denmark.svg.png Casper Tengstedt (Sporting)

35px-Flag_of_Germany.svg.png Faride Alidou (Eintracht)

35px-Flag_of_Sweden.svg.png Amin Sarr (Lyon)

35px-Flag_of_France.svg.png Mathis Lambourde (Rennes)

35px-Flag_of_Belgium_(civil).svg.png Ayanda Sishuba (Lens)

35px-Flag_of_Colombia.svg.png Daniel Mosquera (America Cali)

 

INTER

35px-Flag_of_Iran.svg.png Mehdi Taremi (Porto)

35px-Flag_of_Argentina.svg.png Tomás Palacios (Rivadavia)

 

JUVENTUS

33px-Flag_of_Brazil.svg.png Douglas Luiz (Aston Villa)

35px-Flag_of_France.svg.png Khéphren Thuram (Nice)

35px-Flag_of_Portugal.svg.png Francisco Conceição (Porto)

 

LAZIO

35px-Flag_of_Nigeria.svg.png Fisayo Dele-Bashiru (Hatayspor)

35px-Flag_of_Portugal.svg.png Nuno Tavares (Arsenal)

 

LECCE

35px-Flag_of_France.svg.png Frédéric Guilbert (Strasbourg)

35px-Flag_of_France.svg.png Gaby Jean (Annecy)

35px-Flag_of_France.svg.png Andy Pelmard (Clermont)

35px-Flag_of_Poland.svg.png Filip Marchwiński (Lech)

35px-Flag_of_Angola.svg.png  Kialonda Gaspar (Estrela)

35px-Flag_of_Germany.svg.png Christian Früchtl (Austria Wien)

35px-Flag_of_France.svg.png Balthazar Pierret (Quevilly-Rouen)

35px-Flag_of_Spain.svg.png Tete Morente (Elche)

 

MILAN

35px-Flag_of_Serbia.svg.png Strahinja Pavlović (Salzburg)

33px-Flag_of_Brazil.svg.png Emerson Royal (Tottenham)

35px-Flag_of_France.svg.png Youssouf Fofana (Monaco)

 

MONZA

35px-Flag_of_England.svg.png Omari Forson (Manchester Utd.)

 

NAPOLI

35px-Flag_of_Spain.svg.png Rafa Marín (Real Madrid)

33px-Flag_of_Brazil.svg.png David Neres (Benfica)

35px-Flag_of_Scotland.svg.png Scott McTominay (Manchester Utd.)

35px-Flag_of_Scotland.svg.png Billy Gilmour (Brighton)

 

PARMA

35px-Flag_of_Japan.svg.png Zion Suzuki (Sint-Truiden)

35px-Flag_of_Belgium_(civil).svg.png Mandela Keita (Antwerp)

35px-Flag_of_Poland.svg.png Mateusz Kowalski (Jagiellonia)

 

ROMA

35px-Flag_of_France.svg.png Enzo Le Fée (Rennes)

35px-Flag_of_Australia_(converted).svg.p Mathew Ryan (Alkmaar)

35px-Flag_of_Sweden.svg.png Samuel Dahl (Djurgårdens)

35px-Flag_of_Ukraine.svg.png Artem Dovbyk (Girona)

35px-Flag_of_Saudi_Arabia.svg.png Saud Abdulhamid (Al Hilal)

35px-Flag_of_France.svg.png Manu Koné (Borussia MG)

35px-Flag_of_Spain.svg.png Mario Hermoso (Atlético M.)

 

35px-Flag_of_Germany.svg.png Mats Hummels (Dortmund)



TORINO

35px-Flag_of_Equatorial_Guinea.svg.png Saúl Coco (Las Palmas)

35px-Flag_of_Scotland.svg.png Ché Adams (Southampton)

35px-Flag_of_Chile.svg.png Guillermo Maripán (Monaco)

35px-Flag_of_Croatia.svg.png Borna Sosa (Ajax)

 

UDINESE

35px-Flag_of_Chile.svg.png Damián Pizarro (Colo-Colo)

35px-Flag_of_Spain.svg.png Iker Bravo (Leverkusen)

35px-Flag_of_France.svg.png Arthur Atta (Metz)

35px-Flag_of_France.svg.png Isaak Touré (Lorient)

35px-Flag_of_Angola.svg.png Rui Modesto (AIK)

35px-Flag_of_Romania.svg.png Răzvan Sava (Cluj)

35px-Flag_of_the_Netherlands.svg.png Jurgen Ekkelenkamp (Antwerp)

35px-Flag_of_Sweden.svg.png Jesper Karlström (Lech)

 

VENEZIA

35px-Flag_of_Belgium_(civil).svg.png Joël Schingtienne (Leuven)

35px-Flag_of_Belgium_(civil).svg.png Richie Sagrado (Leuven)

35px-Flag_of_Ecuador.svg.png John Yeboah (Raków)

 

 

 

Hummels oficjalnie zaprezentowany:

 

 

Nieudany transfer Danso Roma przykryła wolnymi transferami Hermoso i Hummelsa. Właśnie przeczytałem na polskiej stronie kibiców Romy, że w zeszłym sezonie Hermoso asystował przy samobójczej bramce Hummelsa w LM także automatyzmy już mają 😁 a tak zupełnie poważnie to Hummels choć już wiekowy to jednak kilka miesięcy temu grał w finale Ligi Mistrzów, a Hermoso był jednym z bardziej atrakcyjnych wolnych agentów na rynku. Niemiec zresztą też na zainteresowanie nie mógł narzekać:

 

Jak już na poprzednich stronach pisałem bardzo cieszę się, że ostatecznie wylądował w Italii. Zawsze szanowałem umiejętności tego zawodnika.

25 minut temu, szwarckopf napisał(a):

Ja póki co jestem pod wrażeniem Parmy. Lubię ten klub od czasów jej świetności i mocno mu kibicuję.

Dennis Man. Miał świetne momenty na EURO i bardzo dobrze rozpoczął również ten sezon ligowy. Wygląda na to, że to będzie najbardziej wartościowy piłkarz tej drużyny. Ponadto kupili ciekawego bramkarza. Wiem, że ten Japończyk wyłapał ostatnio czerwony kartonik, ale widziałem kilka wcześniejszych jego interwencji i robiły wrażenie. Dokonali też swojego najwyższego transferu (Keita) od czasu swojego prosperity.

18 minut temu, Arkon napisał(a):

Jeszcze Hummels w Romie, na papierze fajne transfery. Choć tak jak pisałem ja mam duże wątpliwości wobec Dovbyka. Oby to nie był jednosezonowiec. Dziwię się trochę, że Roma oddała Abrahama.

Jaką masz teorię na temat tego, że Motta nie wystawia w pierwszym składzie choćby Douglasa Luiza po fantastycznym sezonie w AV? Potrzeba zrozumienia taktyki?

Na razie Dovbyk rzeczywiście wygląda na jednosezonowca. Zupełnie nie mógł się odnaleźć w tych pierwszych meczach. Ciało obce, a Roma oddała Abrahama z powodów finansowych. Do ostatnich godzin okienka dyrektorzy i księgowi Giallorossich balansowali, lawirowali między tym co mogą, a tym co powinni poczynić podczas tego mercato to też pojawiły się te teorie, że nie wzięli ostatecznie Danso po medikalach, bo... nie było ich na niego stać. Potem podobny los spotkał Tiago Djalo, który ostatecznie wylądował w Porto. Możliwe, że gdyby Anglik nie uwolnił środków to nie byłoby wolnych transferów Hermoso i Hummelsa. Sami kibice Romy sami są zaskoczeni jak ostatecznie dobre/bardzo dobre było to mercato. Możliwe, że w pewnej chwili wyszydzany nowy dyrektor sportowy zamknął wszystkie transakcje na styk mieszcząc się idealnie w budżecie.

 

Co do Douglasa Luiza to podobał mi się w jego pierwszym sparingu (nie pamiętam z kim grali), ale sprawiał wrażenie kogoś kto z miejsca wskoczy do pierwszego składu i będzie wszystkim zawiadywać w środku pola. Niestety na ten moment Brazylijczyk jest takim trochę ciałem obcym jak Dovbyk. Póki co ciągle ławka rezerwowych, a gdy wchodzi z ławki to raczej nie odmienia oblicza meczu. Ma szczęście, że nie dostał powołania na mecze reprezentacji, bo teraz będzie mógł na spokoju trochę potrenować pod okiem Motty. Wracając jeszcze do tych sparingów przedsezonowych to bywają one niesamowicie przewrotne. Milan przecież też był bardzo chwalony, a jak przyszło co do czego to są jednym z większych rozczarowań początku sezonu we Włoszech. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sporo meczów Ligi Narodów przez pryzmat zakończonego okienka transferowego oraz najbliższych tygodni wypełnionych rozgrywkami ligowymi i naszła mnie taka refleksja. Antonio Conte może się cieszyć, bo dostał gotowych zawodników. Szkoci Gilmour i McTomminay w świetnej formie. Łącznie zdobyli 3 gole w dwóch meczach z Polską i Portugalią. Wcześniej naprawdę dobre wejście w zespół Neresa. Do tego gol Lukaku. Transfery Juve robiły większe wrażenie, ale póki co tam każdy z graczy ma jakieś swoje problemy: kontuzje (Thuram, Conceicao), problemy z aklimatyzacją (Luiz), brak zgrania spowodowany zbyt późno dokonanym transferem (Koopmeiners). Honor uratował Nico Gonzalez trafieniem z Kolumbią. Juventus długofalowo pewnie zyska więcej, ale jeśli chodzi o transfery na już lepiej wygląda to w Neapolu toteż bardzo ciekawi mnie najbliższe starcie obu drużyn, a to już za niecałe 10 dni. Widziałem też mecz Francji z Belgią. Deschamps dał szanse Fofanie i Kone, Thuram był kontuzowany. Wszyscy trzej znajdowali się na radarze Milanu, Romy i Juventusu. Ostatecznie Juve postawiło na Thurama. Potem Milan ściągnął Fofanę i ten ostatni kąsek czyli Kone z Borussii MG wylądował w Romie. Był to transfer last minute więc wydawałoby się, że to taki najmniej chodliwy towar, a tymczasem ten Kone zaprezentował się z Belgami najlepiej, bardzo obiecujący występ, kibice Romy mogą zacierać rączki.

 

Ponadto świetnie zaprezentowali się piłkarze Interu, którzy właściwie swoją postawą potwierdzili, że transfery były tam niepotrzebne, bo stara gwardia utrzymuje wysoki poziom. Świetny mecz na Parc de Princess z gospodarzami. Cudowne trafienie Dimarco, ale to Frattesi był najlepszym graczem Azzurrich podczas tego całego wrześniowego zgrupowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arkon napisał(a):

Co myślisz o zmianie trenera w Romie? Dla mnie termin nietrafiony, bo mogli to zrobić przed przerwą na kadrę. Poza tym totalnie nie znam następcy, możesz go opisać i wyrazić swoją opinię o szansach tego klubu z tym trenerem?

De Rossi to mi się trochę kojarzył z takim włoskim Kamilem Kuzerą. Warsztat raczej taki sobie, doświadczenie zerowe, ale charakter, charyzma, sympatia kibiców były po jego stronie. W Kielcach na Koronę, czyli klub z problemami to do pewnego momentu wystarczało, bo sukcesem było utrzymanie. W Romie to już nie przeszło, bo ambicje były nieco większe. Szczególnie jeśli spojrzymy, że taka Bologna gra w LM, a Romy tam nie ma. Cierpliwość się skończyła, bo Roma obiektywnie zrobiła dobre zakupy i oczekiwania według mnie powinny być spore. Cel to na pewno awans do następnej edycji LM i powalczenie o Puchar Włoch.

 

Co do Juricia to Roma wybrała opcję budżetową i na pozór bezpieczną. Na pozór, bo nie poznaliśmy jeszcze Juricia prowadzącego klub z takimi oczekiwaniami. Dotychczas prowadził drużyny o oczekiwaniach umiarkowanych, gdzie mógł spokojnie pracować. W Rzymie spokoju mieć na pewno nie będzie. Tutaj od razu musi coś zdziałać, bo czołówka nie próżnuje i kolejne słabe mecze sprawią, że Roma znowu straci kontakt i pociąg do LM odjedzie. Ja Juricia odbieram mimo wszystko pozytywnie. Wprawdzie nie sądzę, że zrobi z Romy jakiegoś giganta, ale na pewno można się po nim spodziewać tego, że poukłada te klocki. O nim zdecydowanie można powiedzieć, że ma warsztat i doświadczenie. W drużynach, które prowadził zawsze było widać jego rękę. Poza tym jest określany jako uczeń Gasperiniego, podobnie jak Motta czy Palladino. Tyle, że Gasperini to ofensywna bestia, Motta i Palladino celują bardziej w równowagę między ofensywą, a defensywą, a Jurić z tej trójki jest najbardziej defensywny. Tak czy owak trener raczej ceniony w Italii, z wyrobionym już nazwiskiem, który zasłużył na poprowadzenie takiego klubu. Zobaczymy co pokaże w Romie.

Edytowane przez Project_ALF
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...