Skocz do zawartości

HD PVR w CP


Sorek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. jeśli masz już aktywną kartę, razem z dekoderem od CP i minęło te 10 dni w których mogłeś zrezygnować, a chciałbyś wziąść moduł do własnego dekodera z wejściem CI, to wtedy masz 2 wyjścia:

- podpisać drugą umowę na moduł CI z kartą, lub

- bez podpisywania umowy, wziąść moduł CI z kartą w ofercie "pre-paid" :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=1247 - (minusem jest to, że abonament za pakiety jest trochę droższy niż z podpisaną umową; natomiast plusem jest, to, że płacisz abonament za wybrane przez siebie miesiące w których chcesz oglądać pakiet CP oraz za wybrane pakiety.)

 

Innego rozwiązania nie ma, ponieważ karty CP są "parowane" z dekoderami i modułami CI, więc ta karta, którą już posiadasz będzie działać wyłącznie z tym dekoderem, który posiadasz, a z innym dekoderem CP - choćby nawet to był ten sam model - lub modułem CI, ta karta, którą już masz nie będzie działać :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przykre ze cp tak ogranicza dostęp do swojej oferty. nie rozumiem dlaczego cp nie moze mi chocby wynająć modułu na stara karte tylko musze brać nowy abo. to chyba nie nasza wina ze sprzęt cp jest dobrych pare lat do tylu i wciaz nie slychac o możliwości poprawy tej sytuacji. smuci tez to ze cp ogranicza możliwości dostępu do nowego sprzętu abonamentowi nawet na własny koszt poprzez wlasnie takie sztuczki:( pozostaje mi czekac do konca umowy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego cp nie moze mi chocby wynająć modułu na stara karte tylko musze brać nowy abo.

Tłumaczyłem wcześniej :/ No, ale może trochę inaczej... :roll: Dlatego CP nie może udostępnić ci samego modułu, ponieważ "parowanie" kart ze sprzętem, uniemożliwia przekładanie karty z jednego dekodera do drugiego, czy też z dekodera do modułu itp. itd., więc i tak ta karta, którą posiadasz, wyjęta z dekodera nie działałaby w module.

 

smuci tez to ze cp ogranicza możliwości dostępu do nowego sprzętu abonamentowi nawet na własny koszt poprzez wlasnie takie sztuczki

Czy CP ogranicza dostęp do nowego sprzętu, nabytego na własny koszt :roll: Przecież po to właśnie wprowadzili moduły żebyś mógł sobie kupić na własną rękę dekoder, a od CP bierzesz wtedy tylko moduł z kartą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do parowania to nie rozumiem jaki to ma cel i jaka korzyść dla klienta, a chyba platformy powinny byc dla nas abo przyjazne. jakos cyfra radzi sobie dobrze bez tego parowania. co do sprzętu to zgodzę sie tylko w połowie z toba. ty mowisz o nowych klientach którzy juz mają pojęcie o tv cyfrowej, niestety obecni klienci sa skazani na stary sprzęt bo bramie nowej karty jest poprostu bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Parowanie" kart, to żadna korzyść dla klienta - no chyba, że bierzemy pod uwagę to, że działanie to ma być oprócz kodowania Nagravision dodatkowym sposobem uniemożliwienia nielegalnego dostępu do oferty CP, bo nie bardzo można być zadowolonym z tego, że ktoś ogląda sobie za darmo to, za co my płacimy :roll: A Cyfra+ można powiedzieć, że sobie jakoś radzi bez parowania, ale piraci mają trochę łatwiej uzyskać nielegalny dostęp do ich oferty, bo wystarczy im karta C+ i jakikolwiek dekoder obsługujący system Mediaguard, a w CP potrzebna jest karta CP i dekoder/moduł CP ten do którego karta jest przypisana.... Reszta o tym to temat tabu :censored:

ty mowisz o nowych klientach którzy juz mają pojęcie o tv cyfrowej, niestety obecni klienci sa skazani na stary sprzęt bo bramie nowej karty jest poprostu bezsensowne.

Czy wszyscy nowi klienci mają pojęcie o tv cyfrowej... no niewiem, raczej nie :wink: Co do obecnych abonentów, to racja, jeżeli już wzieli dekoder od CP i nie mogą się z tego wycofać (obowiązująca kilkunastomiesięczna umowa) to są skazani na stary sprzęt, ale tylko do czasu końca umowy, potem można rozwiązać umowę i pójść podpisać nową, biorąc tym razem sam moduł z kartą, a na własną rękę kupując dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mi tez chodzi o to ze nie kazdy nowy klient ma pojecie o tv cyfrowej, dlatego w wiekszosci przypadkow kupuje razem z dekoderm jak daja do zestawu. dopiero pozniej (tak jak w moim przypadku) klient zaczyna czytac, szukac i dowiadywac sie wiecej na ten temat. ja obecnie posiadam dekoder echostar dsb 717, wiadomo nie jest to totalny szajs bo ani on mi sie nigdy nie zawiesil ani zadnych innych problemow z nim nie mialem ale wiadomo ze apetyt rosnie w miare jedzenia i chcialbym juz go wymienic na cos z HD i PVR. szkoda naprawde szkoda, ze cp nie dosc ze nie proponuje swoim klientom sprzetu na miare naszych czasow to jeszcze ogranicza dostep do takiego sprzetu na wlasna reke. bo przeciez glupota jest kupowanie modulu i placenia drugiego abonamentu skoro posiadam aktywna karte. niech blokuje wlasne dekodery zeby nie bylo mozna uzywac kart konkurencji ale co to dla nich za roznica jesli ich karte uzywam w innym dekoderze? wciaz place ten sam abonament nic sie nie zmienia a jednak.... no wlasnie a jednak co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

A kiedy brałeś ten stary dekoder - moze poprostu mozesz rozwiązać umowe i podpisać drugą. Zawsze jeśli masz dekoder na własność mozesz go wymienić w pukcie sprzedaży CP na HD-ka (ale za ile zależy od pakietu jaki masz i czy jestes w okresie minimalnym czy po). Ale zazwyczaj nakorzystniej rozwiązać umowe. Czasem tak myśle - dlaczego tak mocno przywiązujemy sie do Platform i trzymamy stare umowy - przeciez mozna rozwiązywac i kupowac nowe - zmieniać platfrmy, dekodery. W przypadku tel komórkowych to norma - przeciez nikt nie używa motorolli typu cegła a sagem w Posacie czy mediasat w c+ to według wielu całkiem niezły sprzet (tyle za mają po 10 lat albo wiecej). Tak naprawde to tak jakbysmy trzymali czarno-białe telwizory bo przeciez graja a że nie w kolorze .... hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowę mam do października takze jeszcze troche czasu zostalo. nie wiem czy podmiana wchodzi w grę bo mi zalezy przed wszystkim na pvr chociaz jakby byl razem z hd to bym sie nie obraził;) a z tego co wiem to cp nie posiada takich dekoderów:( wiec zostają 2 wyjscia, albo brać teraz n recorder albo czekac do konca umowy rozwiązać stara kupic nowy dekoder i do niego moduł. ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

HD PVR juz jesienią

 

W 2009 roku Cyfrowy Polsat planuje poszerzenie swojej oferty o nowy pakiet, składający się wyłącznie z kanałów w wysokiej rozdzielczości. Prawdopodobnie na tym nie nie skończy. Dodatkowo platforma chce wprowadzić sprzedaż dekoderów HD z dyskiem twardym. Nowy pakiet będzie obejmować: Polsat Sport HD, Eurosport HD, MTVNHD, Discovery HD i HBO HD (ten ostatni dostępny wyłącznie dla posiadaczy pakietu premium HBO).

 

 

Aktualnie Cyfrowy Polsat sprzedaje kanały HD pojedynczo. Cena jednej takiej stacji to 6 zł. Tylko Discovery HD dostępny jest za darmo w ramach promocji, która będzie trwać do 1 lipca br. Cena pojedynczego kanału w pakiecie ma być niższa.

 

Z kolei jesienią 2009 roku w sprzedaży pojawią się dekodery HD z dyskiem twardym. Obecnie dostępne są PVR-y, ale tylko pod kanały SD.

SK.pl

 

A do tego dadzą jeszcze pakiecik HD

 

Co do samego dekodera to jestem ciekaw czy Made In Cyfrowy Polsat Technology czy Samsung / Echostar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz obstawiamy, dekoder ten to będzie:

 

A. Samsung

B. Echostar

C. Nie będzie :)

 

Bardziej mnie interesuje pakiet HD. Osobiście uważam, że prędko on nie wejdzie do oferty, ponieważ od jakiegoś czasu CP wysyła aneksy na kanały HD i gdyby powstał pakiet HD to trzeba by wysyłać nowe pisma. Kolejny logistyczny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale chodzi mi o podział np.

 

PAKIET HD( DISCOVERY HD, MTVN HD, POLSAT SPORT HD, EUROSPORT HD + ew. BBC HD, POLSAT HD, FILMBOX HD)

PAKIET PREMIUM HD ( w/w + HBO HD + ew. jakieś kanały HD do których trzeba mieć dostęp dokupując pakiet podstawowych kanałów SD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął ten dekoder HD PVR ale tylko jak to będzie dekoder od Samsunga. No chyba, że zrobią jakiś naprawde "superowy" dekoder Echstara lub swój.

 

Tez jestem tego zdania najlepiej Samsung wole doplacic do markowego sprzetu niz kupowac jakies dziadostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...