Skocz do zawartości

Mocny Sygnał i Poziom Błędów


pawel150992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ktore z CR odbiera DVBC jeszcze mam takie pytanie

ale z mozliwoscia wlozenia modulu z karta CI najlepiej lub samej karty jesli chodzi o DVB-C

 

wiem ze terrabox2T ma czytnik kart 

 

ale szukam cryptoboxa z dvbc dvbt2 i opcjonalnie dvbs tez

 

z zalecanym wbudowanym czytnikiem modulow z kartami ci ( na 66% conax )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery DVB-C mają 752HD Combo, 702T i TereBox2T. Pierwszy z nich ma sloty na moduł CAM CI+ i czytnik kart, dwa pozostałe mają tylko uniwersalny czytnik kart.

Czytnik kart w naszej tv naziemnej i kablowej raczej nie ma zastosowania, bo żaden operator nie oferuje samych kart kodowych.

752HD Combo bezproblemowo współpracuje z modułem CAM i kartą Conax, np. nCAM lub Smart HD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

752HD COMBO

17 godzin temu, K63 napisał:

Tunery DVB-C mają 752HD Combo, 702T i TereBox2T. Pierwszy z nich ma sloty na moduł CAM CI+ i czytnik kart, dwa pozostałe mają tylko uniwersalny czytnik kart.

Czytnik kart w naszej tv naziemnej i kablowej raczej nie ma zastosowania, bo żaden operator nie oferuje samych kart kodowych.

752HD Combo bezproblemowo współpracuje z modułem CAM i kartą Conax, np. nCAM lub Smart HD+.

752HDcombo ma miejsce na modul z karta CI+ ale moze to owe cos dzialac na moduly z kartami DVBS i DVBC ? 
Czy na konkretny Tuner jest ten czytnik to gniazdo ?
Interesuje mnie ta marka urzadzen.
Bo chcialbym komus kupic taki kombajn.
Slyszalem sluchy chodza ze dobre sprzety robia tego producenta.

752HD Combo ma mozliwosc nagrywania ?
Nagrania na USB sa kodowane / Czy mozna je normalnie odtworzyc ? ( z DVBT2 DVBC na PC )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z określonymi modelami zależy czasem od wersji oprogramowania dekodera. W zasadzie bezproblemowo działa w nim większość modułów polskich operatorów satelitarnych. Problemy zgłaszają niektórzy użytkownicy najnowszego modułu C+ ECP. Jak jest z modułami kablówek - nie wiem.

Dekoder nagrywa, ale nagrania są kodowane (z wyjątkiem kanałów FTA, które możesz odtworzyć na PC).

Są pewne problemy z programowaniem nagrań.

O szczegółach poczytaj i ewentualnie zapytaj w temacie dotyczącym tego dekodera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
5 minut temu, dvbtowiec napisał:

Im mniejsza liczba rozgałęzień, tym mniejsze tłumienie na każdym wyjściu, a więc tym lepiej dla Ciebie.

Wybieraj taki który Ci jest niezbędny do podziału sygnału, bez nadmiarowych wyjść.

Signal również polecam.


Czyli ilosc dB na pasywnym rozgalezniku to tlumienie na danym wyjsciu rozdzielacza

Czyli im mniej dB ma rozgaleznik pasywny na obudowie wydrukowane to dla mnie lepiej mam rozumiec ?

( przyklad ponizszy tlumi 4dB na wyjsciach - to zle np czy dobrze tzn za male tlumienie czy za duze jak na taka ilosc wyjsc ? )

Oraz co oznacza POWER PASS bo widze na niektorych egzemplarzach taki zwrot

Tzn ze przepuszcza napiecie w jedna i w druga strone czy na jakiej zasadzie sie to odbywa ?

vXnm53ifIbJaObXgCHge5-H3a436MUXuFjPBv-5n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe tłumienie dla rozgałęźników 1/2 to 3.5-4 dB na każdym wyjściu.

Dobry rozgałęźnik przepuszcza napięcie (DC Pass) z każdego wyjścia OUT na wejście IN, nie puszczając go równocześnie na inne wyjścia. Jest to standard w rozgałęźnikach SAT, natomiast w tv naziemnej ta opcja jest wykorzystywana do zasilania wzmacniaczy antenowych zamontowanych w/przy antenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K63 napisał:

Dobry rozgałęźnik przepuszcza napięcie (DC Pass) z każdego wyjścia OUT na wejście IN, nie puszczając go równocześnie na inne wyjścia. Jest to standard w rozgałęźnikach SAT, natomiast w tv naziemnej ta opcja jest wykorzystywana do zasilania wzmacniaczy antenowych zamontowanych w/przy antenie.

Czyli jeśli jest np rozgałęźnik z napisem PowerPass

To znaczy że przepuszcza zasilanie prąd z wyjścia rozgałęźnika do jego wejścia i może zasilić wzmacniacz antenowy tak?

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Jeden z najniższych współczynników tłumienia ma ten rozgałęźnik Signala.

Producent podaje że w ok 3dB.

Czyli ten jakby zalecany jest w moim przypadku tak?

Jeśli mowa o rozgałęźnikach pasywnych.

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Jeden z najniższych współczynników tłumienia ma ten rozgałęźnik Signala.

Producent podaje że w ok 3dB.

A jak wygląda sprawa odnośnie najniższych współczynników tłumienia jeśli chodzi o typy na 3 wyjścia i 1 wejście bo link jest powyższy formatu 1na2 a jaki polecasz o najniższym tłumieniu w konfiguracji 1na3???

1 godzinę temu, K63 napisał:

Wg wykresu - poniżej 3.5dB w zakresie VHF, 3.5-4 dB w paśmie UHF.

Czyli jest ok mam rozumieć???

1 godzinę temu, K63 napisał:

Wg wykresu - poniżej 3.5dB w zakresie VHF, 3.5-4 dB w paśmie UHF.

A są o podobnych parametrach w konfiguracji 1na3 jeśli chodzi o ten zakres jaki polecacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostałeś już wszystkie informacje. Im mniejsze tłumienie tym lepiej. Im więcej rozgałęzień, tym większe tłumienie.

25 minut temu, pawel150992 napisał:

A jak wygląda sprawa odnośnie najniższych współczynników tłumienia jeśli chodzi o typy na 3 wyjścia i 1 wejście bo link jest powyższy formatu 1na2 a jaki polecasz o najniższym tłumieniu w konfiguracji 1na3???

A są o podobnych parametrach w konfiguracji 1na3 jeśli chodzi o ten zakres jaki polecacie ???

 

Masz link do strony z rozgałęźnikami na różną liczbę wyjść, pod każdym jest opis jakie ma tłumienie. Oglądaj, czytaj.... samemu decyduj.

Ogólne zasady masz podane. Nie ma rozwiązań idealnych, trzeba wybierać najbardziej korzystne z punktu widzenia Twoich zapotrzebować. My za Ciebie nie zdecydujemy.

 

Jeśli sygnał jest mocny i nie zawiera błędów, to żaden rozgałęźnik pasywny nie stanowi problemu dla instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie kolejne do Was mam.

Zamowilem juz rozgaleznik SIGNALa 1/2.

 

Dziekuje za porade odnosnie tego.

Mam kolejne pytanie z serii.

 

Jaki polecacie kabel koncentryczny malostratny?

 

-

 

Identyczne pytanie jak z rozgaleznikiem - jaki polecacie najbardziej niskostratny przewod?

 

Co do SIGNALA 1/2 super - wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem.

 

Patrzylem inne rozgalezniki i specyfikacje - SIGNAL wydaje sie dobrym rozwiazaniem.

 

To teraz doradzcie odnosnie kabli koncentrycznych.

 

Jakie marki modele kabli polecacie oraz ile i jakie kable maja najmniesze tlumienie sygnalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dvbtowiec napisał:

np. taki biały do instalacji wewnątrz pomieszczeń

lub taki sam tylko czarny jeśli część kabla od anteny jest prowadzony na zewnątrz.

 

Czyli w Twoim przypadku od anteny do rozgałęźnika który zakładam będzie wewnątrz czarny, a dalej po mieszkaniu może być biały.

 

Od anteny do rozgaleznika wzdluz
barierki i przez okolice okna

czyli od anteny po zewnetrznej
czarny zastosowac do tego rozgaleznika

a po pomieszczeniach bialy uzyc?

 

moze jestem zielony w tym

ale na czym polega roznica

jeden i drugi ma 1,13/4,8/6,8

na czym polega ta roznica 

poza kolorystyka i powyzszym parametrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz opis pod kablami?

Jak wół napisane przy czarnym

Cytat

Kabel jest żelowany i wykonany w płaszczu PE (powłoka polietylenowa), jest zatem przeznaczony do zastosowań zewnętrznych.

Wszystko na tacy chcesz mieć podane?

Możesz użyć wszędzie białego, jeśli chcesz aby po jakimś czasie popękała Ci osłona od słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, OK wg zaleceń Twoich.
Tylko pytanie mam jeszcze jedno:
Czarny można używać również wewnątrz? Czy on jest tylko zewnętrzny?

Tak gwoli ciekawości pytam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można. Tylko z racji że ma czarną izolację i żel, jest sztywniejszy i trudniej się go układa na wszelkich zagięciach. Ponadto zarabianie go pod złącza jest jest trochę uciążliwe ze względu na żel, który lubi pobrudzić palce. Jednym słowem czarny możesz stosować wszędzie, a biały zalecany jest do wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam taki problem.

Mieszkam pod górką na parterze, odbieram sygnał odbity o sąsiedni blok, gdyż okna mam z drugiej strony bloku niż nadajnik.

Sygnał z MUX 3 i 4 jest mocny około 90 % i jakość dobra w granicach 85%, natomiast MUX 1 i 2 są też mocne lecz nie znajduje żadnych kanałów. 

Kombinowałem już wszystko i ciągle to samo.

Mieszkam w Fordonie a nadajnik w Trzeciewcu. 

Są też programy kodowane z Polsatu na 34 kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...