Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rai News nadaje w 16:9 na częstotliwości 10992 V z HotBirda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obraz wygląda,jakby był rozciągnięty z 4:3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mała ciekawostka. Przypadkiem przełączając na kanał RAI Storia trafiłem na... polski film dokumentalny o jakimś (chyba) bokserze i o jakimś raperze. Niewiele zrozumiałem bo przeważnie wszystko co było w tym filmie mówione zagłuszał włoski lektor, więc w zasadzie można było wychwycić tylko pojedyńcze słowa. Z napisów końcowych można było dowiedzieć się, że program został wyprodukowany przez TVP.

Czy to nie był Jerzy Wroński ? Jest on Kickboxerem, a także raperem, występuje pod ksywą Juras. Razem z Korasem tworzy duet o nazwie JurasKoras. Jakbyś dał jakiegoś zapa do tego filmu byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rai News znowu nadaje normalnie w 4:3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie transmisji Ligi Mistrzów. Czy wiecie może, jaki środowy mecz będzie transmitowany w RAI due ? Wiem że stacja koduje sygnał podczas transmisji, ale mimo to chciałbym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to na prawdę super, oczywiście o ile się potwierdzi. Dzięki za informację :smile: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam tę informację, na telegazecie Rai 2 jest informacja o transmisji tego meczu, jednak nie ma się z czego cieszyć bo mecz będzie na 100 % kodowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, na pewno mecz będzie kodowany, ale mimo to wiele osób będzie mogło ten mecz obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rai 1,2,3 na "lepszej" (pełne 16/9) częstotliwości 10.992 V zostały odkodowane.

Wygląda na to, że na 11.766 V wyłączą kopie i będą wrzucać Rai HD. Oby tylko dorzucili leciwy Seca Mediaguard, chociaż chyba się na to nie zanosi (do Rai 5 dorzucili tylko Nagravision 3) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jak kolega wyżej napisał na 11766 V wystartował już RAI HD ale niestety Nagra3. :>

zdjcie0749may.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej. Mam pytanie działa wam rai 1,2,3?? bo mi nie wiem dlaczego przestało nadawać, mam cyfre ale na polsacie tez nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana częstotliwości. Jeśli masz oryginalny dekoder od C+, to w przypadku CYFRY+ nic nie zrobisz, musisz czekać aż poprawią. W dekoderach Cyfrowego Polsatu można wyszukiwać kanały.

Nowa częstotliwość:

10,992 GHz

polaryzacja: V (pionowa)

SR: 27500

FEC: 2/3

DVB-S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem dodać kanały Rai z nowej częstotliwości ale nie mogę. Kanały wyszukuje, (niby) zapisuje, a na liście ich nie ma. Wyszukiwałem według transpordera i nie znalazłem. Mam dekoder SD, ale to chyba nie w tym rzecz (DVB-S przecież)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może masz już je gdzieś zapisane na dalszych pozycjach? Są w SD więc i na tp. DVB-S.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałem kilka razy, wyszukiwanie według transpordera, alfabetycznie i nie ma ich... Jest tylko jeden kanał (Rai News) z tej częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, teoretycznie kanały RAI 1/2/3 były tam (tj. na 10,992V) od dawna (tylko kodowane), więc gdzieś na liście powinny być. Jeśli nie ma, to jakiś zgrzyt z odbiornikiem.

Podpowiedzi:

- jeśli na liście masz sporo kanałów, wywal część, szczególnie jakieś zbędne kanały kodowane. Przykładowo w Fergusonach FX6600/7600 lubi się przepełniać pamięć i jeśli lista zbytnio się rozrośnie, to odbiornik zaczyna się dziwnie zachowywać przy wyszukiwaniu

- jeśli nie masz jakiejś szczególnie poukładanej listy - strzel reset fabryczny i zrób wszystko od nowa na czystym sprzęcie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyszukiwanie kanałów robiłem zawsze tylko tych niekodowanych, a więc Rai z tej częstotliwości mogło nie być. Obecnie mam na liście (oczywiście nie na ulubionych tylko tej gdzie są wszystkie) 2953 kanały (Samsung DSB305G), niestety nie można pojedyńczo się ich pozbywać, trzeba by zrobić reset a to jak wiadomo wiąże się z godziną lub dwoma dodawania i układania listy ulubionych. Chyba wiec spasuję, aż tak bardzo chyba mi na Rai nie zależy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej żaden nowy kanał nie będzie już kodowany w Seca Mediaguard. Na Rai HD leci to co na Rai 1.. ale jak na razie dość często jest to "lepsze SD".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Info dla ciekawskich. Podczas meczu na kanale RAI HD dodano znaczek "HD" :)

bscap0002may.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowałem sie jednak na całkowity reset kanałów, zostały tylko te CP, zrobiłem następnie wyszukiwanie niekodowanych i całkowita liczba spadła z 2953 do 1666. Sporo było jak widać nieaktywnego śmiecia. No i pojawiły się kanały Rai...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś wie czy da się oglądać streaming Rai 2 na terenie Polski, jeśli tak to proszę o link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na oficjalnej stronie stronie rai nie da sie oglądać, jest tylko informacja, ze transmisja jest dostępna tylko na terenie Włoch, wątpię aby w ogóle dało sie oglądać rai 2 przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie.

Czy wczorajszy mecz Polska-Włochy był kodowany na Rai 1 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi