Skocz do zawartości

Telewizja RAI


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to był skutek licznych skarg od widzów, to poprawiono by to jeszcze we wrześniu, a nie prawie pół roku po wprowadzeniu nowych logotypów. Zresztą Włosi chyba nie mają wyczulenia na takie rzeczy, w końcu przez wiele lat RAI miało loga latające po ekranie, a jakoś się nie czepiano, że to złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem podobnie, nawet trochę strachu miałem, że zakodowali Rai Storia, bo jednak od stycznia nie było dostępu do tego kanału, a szkoda byłoby, jakby zniknął, bo są tam bardzo wartościowe treści historyczne, sporo też programów emitują z archiwów Rai. Zresztą Rai Sport też często wypełnia luki w programie archiwalnymi programami sportowymi. Na całe szczęście wszystko wróciło do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kanał jest zakodowany, gdyż w tym momencie nadawany jest serial NCIS, a on jest na liście audycji kodowanych. Zapewne tuż przed 20:30 powinien świecić, bo będą wiadomości.

Podobnie jest na Rai Gulp z Violettą/Soy Luną - jak chcę jeden z tych seriali oglądać, to też kodowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kodowanie na satelicie jest zrozumiałe. Niezrozumiałe jest jednak oferowanie przez operatorów kablowych kanałów RAI, które także maja kodowane okienka. Jak się płaci i ma się teoretycznie kanał w ofercie to powinno się mieć go w ofercie a nie raz mieć a raz nie mieć. Opisywana przeze mnie sytuacja występowała w JMDI gdy korzystałem z usług tej kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojutrze zaczyna się 100 edycja wyścigu kolarskiego Giro di Italia. Transmisje w tym roku będą w Rai Sport (także w wersji HD z plusem) oraz Rai Due. Tutaj jest drobna zmiana, gdyż jeszcze poprzednią edycję relacjonowano w Rai Tre. Kanał sportowy rozpoczynać będzie transmisje około 12:20, natomiast Rai Due zacznie od 14:00, wtedy będzie się tam rozpoczynał program "La grande corsa", nadawany ze studia w Mediolanie, gdzie wydarzenia z wyścigu będą komentowane przez gości.

 

Biuro Prasowe RAI wypuściło biuletyn o wyścigu, oprócz informacji o emisji znajduje się tam m.in trasa tegorocznej edycji, dostępne to jest tutaj: http://www.ufficiostampa.rai.it/dl/doc/1492769717817_GIRO%20100.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

10 kwietnia doszło do odświeżenia logotypów kanałów tematycznych Rai. Poprzednio, zmieniono logotypy dla kanałów Rai 1, Rai 2, Rai 3 oraz Rai 4. Teraz wszystkie kanały Rai, poza Rai News24 którego zmiana o dziwo ominęła, mają spójną grafikę.

 

Poniżej zamieszczam nowe aktualne logotypy do kanałów, które je zmieniły nieco ponad miesiąc temu.

 

640px-Rai_5_HD_logo_2017.svg.png

 

 

640px-Rai_Movie_HD_new_logo.svg.png

 

640px-Rai_Premium_HD_new_logo.svg.png

 

640px-Rai_Gulp_HD_new_logo_2017.svg.png

 

640px-Rai_Yoyo_HD_new_logo_2017.svg.png

 

640px-Rai_Storia_HD_new_logo.svg.png

 

640px-Rai_Scuola_HD_new_logo.svg.png

 

640px-Rai_Sport_2017.svg.png

 

640px-Rai_Sport_%2B_HD_new_logo.svg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Rai News 24 nie zmieniło grafiki, nie dziwi mnie. Na tym kanale nie zmieniano z reguły oprawy w tym momencie, w którym reszta stacji to robiła. Jedyny przypadek był w maju 2010 roku, gdy cała korporacja zmieniała oprawę z okazji cyfryzacji, przy czym w stacji informacyjnej i tak to było tylko odświeżenie, zmieniono tylko logo i usunięto liczbę 24 z nazwy (którą 3 lata później przywrócono). Obecna oprawa w Rai News 24 ma niecałe 2 lata, wprowadzili ją we wrześniu 2015, wraz z nowym studiem i ramówką, myślę że jej nie muszą jak na razie tykać. Zresztą nie za bardzo mi ten obecny minimalistyczny styl z reszty stacji pasuje do tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...