Jump to content
RafiX

Telewizja RAI

Recommended Posts

Gdyby to był skutek licznych skarg od widzów, to poprawiono by to jeszcze we wrześniu, a nie prawie pół roku po wprowadzeniu nowych logotypów. Zresztą Włosi chyba nie mają wyczulenia na takie rzeczy, w końcu przez wiele lat RAI miało loga latające po ekranie, a jakoś się nie czepiano, że to złe.

W miejscu Rai Sport 1 nadaje teraz Rai Nettuno Sat Uno.

Wreszcie w NC+ dokonali tak oczekiwanej aktualizacji, wróciły Rai Scuola, Rai Gulp, Rai Storia (na tym kanale mi najbardziej zależało z tych, co zniknęły) oraz Rai Sport (obecnie na 285).

A kiedy to się stało? W ciągu ostatnich dni?

Edited by fan tv

Ja to zauważyłem wczoraj, jak skakałem po kanałach, ale według strony z wykazem kanałów FTA w NC+ to to mogło być zrobione już 27 lutego.

Ja już tak mam od dłuższego czasu tylko ja mam NC+ z Orange, więc jednak są pewne różnice.

Co ciekawe, ja tak miałem w nc+, że Rai Scuola, Rai Gulp nie działały. A w miejscu Rai Sport 1 wskoczył Rai Gulp...

Spokojnie, parametry na satelicie mogą oszaleć.

Miałem podobnie, nawet trochę strachu miałem, że zakodowali Rai Storia, bo jednak od stycznia nie było dostępu do tego kanału, a szkoda byłoby, jakby zniknął, bo są tam bardzo wartościowe treści historyczne, sporo też programów emitują z archiwów Rai. Zresztą Rai Sport też często wypełnia luki w programie archiwalnymi programami sportowymi. Na całe szczęście wszystko wróciło do normy :)

Tak z ciekawości zapytam. Chcialem włączyć obejrzeć Rai 2. Niestety kanał jest zakodowany. Chodziło mi o mecz U21 który jest o 21:00 towarzyski. Kto blokuje sygnał bo pozostałe kanały RAI mam?

Kanał jest zakodowany, gdyż w tym momencie nadawany jest serial NCIS, a on jest na liście audycji kodowanych. Zapewne tuż przed 20:30 powinien świecić, bo będą wiadomości.

Edited by Kirk

Rai 1 jak i Rai 2 na którym trwa teraz mecz italia-espania jest fta 10992 V 27500

Kanał jest zakodowany, gdyż w tym momencie nadawany jest serial NCIS, a on jest na liście audycji kodowanych. Zapewne tuż przed 20:30 powinien świecić, bo będą wiadomości.

Podobnie jest na Rai Gulp z Violettą/Soy Luną - jak chcę jeden z tych seriali oglądać, to też kodowane...

Bo to względy licencyjne. Wiele produkcji Disneya nadawanych w stacjach RAI jest kodowanych, dotyczy to nawet starych kreskówek z Donaldem czy Mikim.

Kodowanie na satelicie jest zrozumiałe. Niezrozumiałe jest jednak oferowanie przez operatorów kablowych kanałów RAI, które także maja kodowane okienka. Jak się płaci i ma się teoretycznie kanał w ofercie to powinno się mieć go w ofercie a nie raz mieć a raz nie mieć. Opisywana przeze mnie sytuacja występowała w JMDI gdy korzystałem z usług tej kablówki.

Skoro nawet DigiTürk nie odkodowuje tych audycji, to nie ma się co dziwić kablówką. ;-)

Panowie, czy jest jakiś legalny sposób na oglądania kanałów RAI przez neta?

Ja próbowałem poprzez ich aplikację na Androida, ale mi się to nie udało, bo mam polskie IP (musiałbym mieć włoskie). :)

Dzisiaj zauważyłem, że zmieniono oprawę graficzną i loga w Rai Sport, Rai Storia, Rai Scuola i Rai Gulp. Dostosowano wygląd do tego, co jest w głównych stacjach.

Pojutrze zaczyna się 100 edycja wyścigu kolarskiego Giro di Italia. Transmisje w tym roku będą w Rai Sport (także w wersji HD z plusem) oraz Rai Due. Tutaj jest drobna zmiana, gdyż jeszcze poprzednią edycję relacjonowano w Rai Tre. Kanał sportowy rozpoczynać będzie transmisje około 12:20, natomiast Rai Due zacznie od 14:00, wtedy będzie się tam rozpoczynał program "La grande corsa", nadawany ze studia w Mediolanie, gdzie wydarzenia z wyścigu będą komentowane przez gości.

Biuro Prasowe RAI wypuściło biuletyn o wyścigu, oprócz informacji o emisji znajduje się tam m.in trasa tegorocznej edycji, dostępne to jest tutaj: http://www.ufficiostampa.rai.it/dl/doc/1492769717817_GIRO%20100.pdf

10 kwietnia doszło do odświeżenia logotypów kanałów tematycznych Rai. Poprzednio, zmieniono logotypy dla kanałów Rai 1, Rai 2, Rai 3 oraz Rai 4. Teraz wszystkie kanały Rai, poza Rai News24 którego zmiana o dziwo ominęła, mają spójną grafikę.

Poniżej zamieszczam nowe aktualne logotypy do kanałów, które je zmieniły nieco ponad miesiąc temu.

640px-Rai_5_HD_logo_2017.svg.png

640px-Rai_Movie_HD_new_logo.svg.png

640px-Rai_Premium_HD_new_logo.svg.png

640px-Rai_Gulp_HD_new_logo_2017.svg.png

640px-Rai_Yoyo_HD_new_logo_2017.svg.png

640px-Rai_Storia_HD_new_logo.svg.png

640px-Rai_Scuola_HD_new_logo.svg.png

640px-Rai_Sport_2017.svg.png

640px-Rai_Sport_%2B_HD_new_logo.svg.png

To, że Rai News 24 nie zmieniło grafiki, nie dziwi mnie. Na tym kanale nie zmieniano z reguły oprawy w tym momencie, w którym reszta stacji to robiła. Jedyny przypadek był w maju 2010 roku, gdy cała korporacja zmieniała oprawę z okazji cyfryzacji, przy czym w stacji informacyjnej i tak to było tylko odświeżenie, zmieniono tylko logo i usunięto liczbę 24 z nazwy (którą 3 lata później przywrócono). Obecna oprawa w Rai News 24 ma niecałe 2 lata, wprowadzili ją we wrześniu 2015, wraz z nowym studiem i ramówką, myślę że jej nie muszą jak na razie tykać. Zresztą nie za bardzo mi ten obecny minimalistyczny styl z reszty stacji pasuje do tego kanału.

Czerwony poziomy pasek pod logiem na kanałach Rai oznacza, że program jest tylko dla dorosłych?

O to we Włoszech jak widać takie treści emitują już po 21:00.