Skocz do zawartości

arkbogumil01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to mam serdecznie dość Znachora i Trędowatej. Przy niektórych okazjach są emitowane po kilka razy na kilku kanałach: ledwie jedna emisja się kończy, a już zaczyna się kolejna. 

 

Z Jak rozpętałem II wojnę światową też dałabym spokój - Polsat na swoich kanałach już tak to przewałkował, że powoli mam tego dość.

 

Postawiłabym natomiast na filmy rzadko emitowane, a przecież mamy ich w archiwach całe mnóstwo. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV, daj spokój z tymi wspomnianymi przez Ciebie przejedzonymi produkcjami. Lepiej iść po coś, czego nie było od dekad w TV. TVS w 2010 wygrzebał mnóstwo takich filmów za niewielkie pieniądze. Zresztą w kanałach CANAL+ także do 2017 był "Klub polskiego filmu". Teraz wszystkie polskie kanały odcięły się od archiwizji polskiej kinematografii, z Kino Polska włączanie, który nadaje ciągle to samo. Kto pamięta film „Zaczarowany rower” z 1955? Albo „Walkower” z 1965? A może dzieło „Jutro Meksyk” z genialnym Zbyszkiem Cybulskim? Pewnie wielu z nas, jednak problem w tym, że emisją takich filmów nikt nie jest zainteresowany, a jak wiemy - Polacy uwielbiają polskie kino - międzywojenne, jak i nowsze. Także może warto wykorzystać i wypełnić tę lukę?

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentence Dokładnie o tym samym pisałam. 

 

Też uważam, że lepiej skupić się na produkcjach nie pokazywanych latami, a tamte niech sobie wałkują Polsaty, TVP i reszta. One rzucają się tylko w te bardziej znane i kasowe, a wielu chętnie obejrzałoby filmy dziś zapomniane. Z genialnym Adolfą Dymszą chociażby, czy Miecią Ćwiklińską. Młodsza widownia tego kina w ogóle nie zna, bo i gdzie miała poznać? Mogą co najwyżej poczytać o tym w internecie, albo obejrzeć jakieś filmy dokumentalne, które są zresztą rzadkością.

 

I właśnie po kanale filmowym oczekuję emisji także filmów niszowych. Te mało znane, a niekiedy zapomniane, produkcje są dla prawdziwych maniaków serialowo-filmowych. Stacje nie chcą ich pokazywać, nawet filmowe idą w produkcje nowe i kasowe, a potem wszyscy się dziwią, że duża część widowni szuka po internecie i ściąga, bo niestety taka jest prawda. Osobiście nienawidzę oglądania w internecie, ale jeśli nie mam wyboru to w myśl powiedzenia "na bezrybiu i rak ryba" obejrzę na youtube, choćby mnie irytował mały ekranik i mnóstwo reklam, których nie można przeskoczyć. Te reklamy też wolę oglądać w tv, bo przynajmniej dzięki temu stacja ma kasę na kolejne zakupy.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmax mógłby pokazać zapomniane polskie filmy przedwojenne objęte domeną publiczną z Dymszą czy genialnym Bodo. Coraz mniej takiego kina w tvp a Kino Polska zupełnie zapomniało ze przed wojną istniało polskie kino. Było by to znakomite uzupełnienie  filmowej oferty zagranicznej i nie trzeba by było pokazywać az tyle tych kabaretów do których zabowiązuje koncesja

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w dzisiejszym filmie z 19.05 format obrazu był zrypany... Postacie jakieś takie za grube, nienaturalnie to wyglądało... Wrzucę później screen, bo weszło mi kilka sekund w zakładkę tureckiego...

 

Takie kwiatki bywały na CBS-ach dość często. Zwykle je poprawiali do kolejnych emisji, więc proszę o zwrócenie uwagi.

 

narzeczona298.jpg

Edytowane przez Jantar
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 17:25, Jantar napisał:

Ramówka na dziś:

18.15 Dwa oblicza zemsty

20.45 Zbroja Boga

22.45 W poszukiwaniu zemsty

0.40 Niewinny człowiek

1.40 Serenada w Dolinie Słońca

3.30 Bezdroże

4.30 Generał

 

Ramówka na jutro:

18.15 Bonanza

19.05 McLintock

21.45 Droga do Bali

23.45 Wściekła pięść

1.40 Upiór w operze

3.30 Ręce przeznaczenia

4.30 Autostopowicz

 

Spisane z EPG Toyi. Dalej nie ma.

 

Jeśli ramówka zaczyna się o 18,15 co dzień to po co dawać filmy 1.40, 3.30, 4,30 i można je przerzucić na godzinne 15,00 bo jakoś większość gapiów była w południe po pracy niż w nocy, a jeśli już tak chcecie zapchać noc to zróbcie powtórkę od 15,00. ..

 

Bo co dzień od rana kabarety to no nie ma słów na to wieje dramatem gorzej niż na westernie, przełóż nocna ramówkę na po południu. Ręce opadają.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jantar napisał:

Choć mnie pasuje nagrywanie filmów nocami, bo za dnia i tak mam upchany grafik.

 

Osobie nagrywającej nie przeszkadza nagra w dzień, czy w nocy. Jeśli nadawca puszcza filmy w nocy mobilizuje widza do nagrania tego nocnego seansu i potem już przewijamy reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 19:37, KiriKiri napisał:

 

 

 

Dobrze by było gdyby w póżniejszym okresie przy filmach było oznaczone ze film jest z napisami. Wielu starszych osób nie lubi czytać napisów a taka informacja była by cenna dla widza

Edytowane przez Sky021
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sky021 Popieram. Nie jestem wprawdzie osobą starszą, ale napisów na filmach nie lubię. Jestem przyzwyczajona do lektora - dzięki temu mogę skupić uwagę na filmie i na szczegółach planu, nie denerwuję się że uciekają mi dialogi bo nie zdążę przeczytać (a nie oszukujmy się, wiele osób nie nadąża, bo nie jest w stanie tak szybko czytać i jeszcze dzielić uwagę z akcją i planem).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o napisach mowa.
Czy na filmax, podobnie jak na tvc, niektóre filmy z lektorem mają też, na stałe, wklejone napisy?

Zauważyłem to na tvc i na red carpet przez satelitę.

Włączam menu ze ścieżkami dźwiękowymi - na liście tylko polska.
Włączam menu napisów - lista jest pusta

A film jest z lektorem i ma napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś już 14 marca i wracamy do punktu wyjścia, dalej nie ma ramówki kanału na stronach z programem tv, nie mówiąc o prasie drukowanej co więcej brak nawet ramówki, epg od kilku dni na stronie Toya, która jako jedyna podawała program z jednodniowym wyprzedzeniem tytuły pokazywanych filmów. Kanał wystartował pod koniec grudnia i mieli dosyć czasu by ogarnąć tak ważną kwestie dla widza. Kpina z widza moim zdaniem, niepoważne podejście do biznesu

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak potoczą się negocjacje, ale patrząc po nazwie nowego pakietu jaki upc sobie wymyśliło i człon nazwy kanału to jak nic wyląduje w pakiecie MAX Premium
Mało tego tematycznie też idealnie by leżało 
Niekoniecznie.
Jeżeli jest dostępny bezpłatnie w niektórych miastach w cyfrowej telewizji naziemnej to i w kablówkach powinien być w najniższym pakiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sky021 napisał:

Dziś już 14 marca i wracamy do punktu wyjścia, dalej nie ma ramówki kanału na stronach z programem tv, nie mówiąc o prasie drukowanej co więcej brak nawet ramówki, epg od kilku dni na stronie Toya, która jako jedyna podawała program z jednodniowym wyprzedzeniem tytuły pokazywanych filmów. Kanał wystartował pod koniec grudnia i mieli dosyć czasu by ogarnąć tak ważną kwestie dla widza. Kpina z widza moim zdaniem, niepoważne podejście do biznesu

Niestety, też to zauważyłam. Miałam pisać w tygodniu na forum, ale nałożyło mi się kilka spraw i jakoś tak przeleciało. EPG podaje tylko FILM, FILM, FILM, ..., ...., ...., kabarety i to cała ramówka. A już jaki film to szukaj wiatru w polu. @PowerTV kiedy coś z tym zrobicie? Tak dalej być nie może! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...