Skocz do zawartości

Tuner 4k do 900zl


keepass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam.

Dawno nie siedzialem w tym temacie wiec sie pytam tutaj. Jaki tuner linuxowy (bo chyba tylko takie sie oplaci) warto kupic powiedzmy do 900zl. No wiadomo im taniej tym lepiej. Sa tunery za okolo 400-500zl i drugie tyle warto doplacac?

Glowica mogalby byc DVB-S2X (warto inna w ogole brac?) raczej pjedyncza  bo nie bedzie nagrywane, chociaz ...
Mogła by byc glowica DVB-T2 juz to jednym pilotem mozna przeskakiwac    ( bo na muuulastym tv jakim jest sony kdl-55xe9005 jest to maskara w przelaczniu kanlow i ogolnej obsludze.
Obsluga HDR10 czy HLG to chyba idzie w parze jezel sie kupuje 4k co?
Dobrze by byl w miare szybko w przelaczaniu i obsludze.
Fajnie gdyby Youtube dzialal (4k tez powinien)
No i wazne by byla dobra jakosc obrazu tegoz odbiornika.
Antena bedzie podlaczona  Wavefrontier poki co jest 5 konwerterow.
Aha i wazne by mial modul CI+ i czytnik w ktorym bedzie dzialac karta "C+ na karte". teraz w telewizorze mam ta karte z modulem Technicrypt CX , no ale nie wiadomo co wymysla kiedys wiec slot CAM moze sie przydac.
Co tam warto jeszcze miec.
Wiadomo DX jakis by byl to by bylo fajnie no ale mniej wazny temat. Byle fajnie, szybko i ladnie dzialal.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Vu+ albo zgemma. Vu+ jeśli kupować to z głowicą FBC ale kosztuje powyżej 1000zł. W twoim przypadku to chyba tylko zgemma z kieszenią na moduł. Co do zgemma to sprzęt o gorszej jakości wykonania niż vu+ ale możliwości podobne. Kolega ma od kilku lat i żadnych problemów. Wersja z CI to koszt ~400zł.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vu+ Uno pewnie fajny sprzęt sprawia wrażenie dobrej jakości. Szkoda ze nie ma dvbt2. Potem poczytam o Zgemmie. Warto dopłacać aż 600zl do Gigablue hmmm.

Kiedys gdy nie było 4k wgrywałem softy w większości z forum Pkt do tunera Kathrein UFS912 ale bardzo dobry jakościowo. Nigdy natomiast nie bawilem się wtyczkami typu oscam. 

Szkoda ze ten vu zero nie ma dvbt2. 

Wsparcie myślę że jest istotne bo co mi z tunera w którym nie dam sobie rady ustawić karty nc plus heh. 

Dobrz by było pobawić cie DXem gdby tuner umożliwiał. 

Co daje oprócz opcji nagrywania głowica FBC a na nagrywaniu za bardzo nie zależy. 

 

Używany SF4008 za 750zl warto? 

Edytowane przez taxido1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, taxido1 napisał:

Co daje oprócz opcji nagrywania głowica FBC a na nagrywaniu za bardzo nie zależy.

Może jednocześnie oglądać więcej niż jeden kanał na smartfonie, tablecie, komputerze oczywiście jeśli karta będzie w czytniku, a nie w module. Jak Ci nie zależy na FBC, to zgemma z CI wychodzi najtaniej.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowie się ktoś odnośnie kwestii jakości obraz kolorów tego Zgemma H7S i Gigablue ue 4k. Do tysiaka to chyba najlepsze opcje które mają DVBT-2 na którym mi jednak zależy gdyż nie ma to jak jednym pilotem. 

No fakt że jeszcze trzeba do tego gigablue głowice dokupić no ale sto złoty w tą czy w tą to takiej różnicy nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigablue ma wsparcie np. OpenATV - OpenPli. Mają także swój soft.

Co do dekoderów Gigablue niczym nie odbiegają od VU+ / Dreambox / Zgemma / Octagon.

Nawet więcej to dzięki Gigablue moduły CI+ "nie oficjalnie" działają w dekoderach na linux - E2.

Choć samo Gigablue zapłaciło za to wysoką cenę.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo tuner wydaje się być fajny. Jakos szybko nie przełącza kanałów.

Na gorąco pisząc póki co jest jeden problem a mianowicie chodzi o moduł technicrypt cx i karte smarthd. 

Obraz sie ciął 100% ale po ustawieniu w module obsługa wysokiego bitrate jest dobrze ale i tak co ileś sekund obraz się pikselizuje. Karta w czytniku i jest tak samo tnie 100% obrazu. W ustawieniach zmieniłem inny softcam bo były trzy ale wszędzie to samo. Gdzie leży problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, taxido1 napisał:

Jakościowo tuner wydaje się być fajny. Jakos szybko nie przełącza kanałów.

Na gorąco pisząc póki co jest jeden problem a mianowicie chodzi o moduł technicrypt cx i karte smarthd. 

Obraz sie ciął 100% ale po ustawieniu w module obsługa wysokiego bitrate jest dobrze ale i tak co ileś sekund obraz się pikselizuje. Karta w czytniku i jest tak samo tnie 100% obrazu. W ustawieniach zmieniłem inny softcam bo były trzy ale wszędzie to samo. Gdzie leży problem 

Zapewne w konfiguracji oscama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym większy problem to znika całkowicie sygnał po przeskakiwaniu kanałów na inne satelity niż astra 19.

Mam kilka konwerterów i co chwila się wyłączają się ustawione mam tak jak na obrazku https://ibb.co/935jHvf. Jedyne która satelita się nie wiesza to astra 19. I nie wiedzieć czemu czasem się samo odwiesi np gdy wejdę w siłę sygnału i poklikam lewo prawo miedzi satelitami. Bez sensu gdzie problem soft czy diseqc bo jutro wypróbuje diseqc 8. Poza tym gdzie jest jakiś edytor kanałów z poziomu tunera? 

Edytowane przez taxido1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, taxido1 napisał:

Poza tym większy problem to znika całkowicie sygnał po przeskakiwaniu kanałów na inne satelity niż astra 19.

Mam kilka konwerterów i co chwila się wyłączają się ustawione mam tak jak na obrazku https://ibb.co/935jHvf. Jedyne która satelita się nie wiesza to astra 19. I nie wiedzieć czemu czasem się samo odwiesi np gdy wejdę w siłę sygnału i poklikam lewo prawo miedzi satelitami. Bez sensu gdzie problem soft czy diseqc bo jutro wypróbuje diseqc 8. Poza tym gdzie jest jakiś edytor kanałów z poziomu tunera? 

Jakie oprogramowanie masz wygrane? 

Do edycji kanałów dreamboxedit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niech mi ktoś napisze łaskawie jak skonfigurować tunery FBC? Mam ustawione tuner A to tutaj sprawa łatwa daje zaawansowane i diseqc 1.1 numerami kolejne 8 konwerterów. 

Teraz jak ugryźć by to było tak jak ma być. W tunerze B mozna dać Pętla do A lub zaawansowane i w pozostałych zaawansowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że masz do tunera A podłączony diseqc 8 x 1 i 8 satelitów.

 

Jaki masz dokładnie konwenter Unicable wersja I czy II ? 4 SCR czy więcej SCR np. 24 cz 32.

 

Do tunera B podłączasz kabel od konwentera Unicable ustawiony na Hotbird tlko i wyłącznie

W zależności ile masz SCR w tym Unicable bo to też ważne.

 

Wybierasz konfiguracja zaawansowana tuner B - swój konwenter jeśli jest w ustawieniach - rodzaj ( Diction Unicable I albo II ) - kanał SatCR ( SCR ) i częstotliwość ( u mnie 1284 ) masz na rozpisce z konwenterem i lecisz tak dla przykładu poniżej:

Zatwierdzasz zielonym na pilocie.

 

bd4178a959cf0593.jpg

 

 

Dla tunerów C - D - E - F - G - H zmieniasz:

Kanał SatCR na następny czyli 1

Częstotliwość taką jak masz na rozpisce dołączonej do konwentera

 

Przykład konfiguracji tunera C

 

886ad1239b4f684d.jpg

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, taxido1 napisał:

Mam podlaczone do tunera A przewod od przelacznika Diseqc 8/1 i tam ustawione zaawansowane diseqc 1.1 i pod numerkami odpowiednimi od przelacznika i tyle. Zwykle konwertery singlowe roznej masci.

 

To za dużo nie poszalejesz jak masz 8 konwenterów na 8 satelit i diseqc 8/1.

 

Możesz jedynie ustawić tuner B - zaawansowane tuner B podłączony do A.

 

Tunery FBC wykorzystuje się przy konwenterze Unicable I albo II tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...