Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dużo kanałów ze starszą muzyką, bo młodzież, czyli główni odbiorcy nowej muzyki nie ogląda za bardzo telewizji. Pierwsze symptomy problemów z rynkiem kanałów muzycznych dla młodszych odbiorców pojawiały się już ok. 10 lat temu, gdy zaczęto majstrować z ramówką legendarnej Vivy Polska. Kanały muzyczne generalnie zwijają się, a jako takim powodzeniem kończy się jedynie dostosowanie ramówki pod starszego odbiorcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam was i sobie myślę...może inaczej. Stara muzyka i nowa muzyka. Co przez to rozumiecie? Eska TV i 4Fun TV grają to samo co stacje radiowe Zet, Eska czy RMF. Może być "nowa muzyka", ale artyści mogą być inni i ciekawsi niż Ci wałkowani w kółko. Jeśli chodzi o polską muzykę to tylko w Music Box trafiłem na Karolinę Stanisławczyk czy Wersow (porównuje tu bardziej Eska TV, dawno nie oglądałem 4Fun TV). Z zagranicznymi teledyskami na pewno jest podobnie. Poza tym jeśli ktoś chce posłuchać innych stylów muzycznych ma jeszcze Eska Rock, Jazz HD czy MixTape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saliman napisał(a):

Jest dużo kanałów ze starszą muzyką, bo młodzież, czyli główni odbiorcy nowej muzyki nie ogląda za bardzo telewizji. 

Jakiś tam odsetek ludzi młodych może i tak, a o całej grupie wiekowej tak twierdzić to chyba za bardzo na wyrost. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaś Fasola napisał(a):

Jakiś tam odsetek ludzi młodych może i tak, a o całej grupie wiekowej tak twierdzić to chyba za bardzo na wyrost. 

Są badania w tym zakresie
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/widownia-telewizja-starzeje-sie-coraz-mniejszy-dzienny-czas-ogladania
 

W 2006 r. grupa wiekowa 10-29 lat stanowiła 21% całej widowni TV. W 2021 r. już tylko 8%. Mocno wzrasta natomiast udział grupy 55+. W roku 2006 było to 35%, a w 2021 już 54%.
A TV muzyczne zabił głównie Youtube ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, saliman napisał(a):

W 2006 r. grupa wiekowa 10-29 lat stanowiła 21% całej widowni TV. W 2021 r. już tylko 8%. Mocno wzrasta natomiast udział grupy 55+. W roku 2006 było to 35%, a w 2021 już 54%

Tylko ile prawdy jest w tych danych?Tego nie wie nikt. Takie wróżenie z fusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paweł Szmit napisał(a):

Mogę odbierać jakoś ten kanał z satelity? Jak tak to jak to zrobić? 

w CANAL+ nie wyszukasz go ręcznie, ale Music Box Polska można odbierać na tych parametrach:


tp. 90 (12,520 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/5; DVB-S2/8PSK)

ID: Music Box

PID V: 1251 (MPEG-4/HD)

PID A: 1252 PID

PCR: 1251

SID: 9025

PID PMT: 925

Provider: STN

Kodowanie: brak (FTA)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2024 o 15:59, BW134 napisał(a):

w CANAL+ nie wyszukasz go ręcznie, ale Music Box Polska można odbierać na tych parametrach:


tp. 90 (12,520 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/5; DVB-S2/8PSK)

ID: Music Box

PID V: 1251 (MPEG-4/HD)

PID A: 1252 PID

PCR: 1251

SID: 9025

PID PMT: 925

Provider: STN

Kodowanie: brak (FTA)

 

Dziękuję za odpowiedź,czyli mam rozumieć, że kanał mam szukać gdzieś daleko na kanałach FTA? Ma Pan CANAL+ jeśli tak to na którym kanale ma Pan ten kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Szmit napisał(a):

Ma Pan CANAL+ jeśli tak to na którym kanale ma Pan ten kanał?

Ja mam Polsat Box, więc mogę wyszukiwać kanały FTA. Żaden dekoder CANAL+ tego nie umożliwia (koniec off-topic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,czyli mam rozumieć, że kanał mam szukać gdzieś daleko na kanałach FTA? Ma Pan CANAL+ jeśli tak to na którym kanale ma Pan ten kanał?
Nie znajdziesz go na dekoderze c+
Dekodery c+ mają Listę kanałów od operatora i nie dodasz żadnego kanału, nawet ta.

Możesz go wyszukać ręcznie na innych dekoderach lub podłączając kabel satelitarny do telewizora (jeśli masz tuner sat w tv)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mogliby olać te sat. Niech się zwiną stamtąd, lepszym pomysłem byłaby emisja naziemna w HD dobrej jakości, musieliby dostać polską koncesję i kasa z reklam dopiero by płynęła. Kabel i naziemna, ale na to chyba kasy nie mają.
No koncesja naziemna to dopiero trup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...