Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pasmo Viva Planet jest mega i dziwie się, ze takie są zachwyty nad Party Zone na MTV Ger, a tutaj cisza. Kanał naprawdę mega dobrze gra, oprócz tego Kapsuła Czasu tez jest ciekawa. Większość jak czytam to zastanawia się tylko nad tym kiedy kanał się zwinie. Kanał nadaje i oby nadawał cały czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest :-) Napisałem dziś do nich maila z propozycja pasma z letnimi kawałkami pop, Dance, r n B - taki letni chill. Zobaczymy czy odpiszą czy zleją temat. W paśmie Same Hity zauważyłem, ze utwory się często powtarzają(kilka jest takich), ale emitowane są na przemian z hitami sprzed kilku lat i nawet później. Zauważyłem, że grają napewno dwa utwory Dody - „Melodia Ta” i „Zatańczę z aniołami” Czy Eska też to gra lub 4Fun? Ogólnie odkryłem już sporo fajnych klipów, których wcześniej nigdzie nie słyszałem i nie wpadły mi w ucho. Odnośnie Dody to wiem, ze jej utwory nie były emitowane w ogólnopolskich radiach i tv (kiedyś Viva Polska ja dużo grała) np przed chwila poleciał jeszcze „Fake Love” ciekawe czy grali tez „Riotka”. 

Edytowane przez satmaniak2000
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kanały, które nie nadają na sat i funkcjonują i tutaj może być podobnie. Jak dla mnie ten kanał nie musi być na sat. Mam go w świetnej jakości z poziomu smart tv bez przerywania i zacinania. Niektórzy się pchają na satelitę, żeby nadawać w kiepskiej jakości z rozmazanym obrazem.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satmaniak2000, akurat w ich przypadku rezygnacja z emisji z satelity doprowadziła do spadku oglądalności praktycznie do zera. Czego tu nie rozumieć? Jak nic się nie zmieni, to się zwiną z polskiego rynku, ponieważ brak oglądalności = brak kasy z reklam, a z reklam żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A kto Ci powiedział, ze tego się nie rozumie? O tym zwijaniu się z rynku piszesz co drugi, bądź w każdym poście. Akurat byłaby to duża strata gdyby ten kanał przestał nadawać co mam nadzieje się nie stanie, bo zawartość kanału i jakość techniczna jest bardzo bogata czego nie można powiedzieć o konkurencji, ale niestety takie są prawidła. Myśle, ze gdyby kanał miał więcej środków na marketing, promocje i pewne inne kwestie, niektóre osoby nie mogłoby pisać, ze kanał się nie przyjął i taka Eska TV czy Stars TV miałyby prawdziwa konkurencje, choć dla mnie i tak jest dużo lepszy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały w tej tabelce aż do Mixtape mają oglądalność na granicy błędu statystycznego.

W takim przypadku i tak zasadniczym sposobem zarobku są tak naprawdę płatności za "spoty zerowe" i nie robi specjalnej różnicy czy wynik to 0,01% czy 0,02% ;).

Natomiast brak kilkudziesięciu tysięcy wydanych na satelitę już robi.

 

kana%C5%82y%20muzyczne%20kwiecie%C5%84%2

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci pasmo „30 Best Samples Songs” Trzeba przyznać, ze kanał jest dopracowany graficznie, widać taka dokładność, fajne kolorowe grafiki i belki. Bardzo duża różnorodność na antenie. Dziś np leciało „Ace of Base-The Sign” czy „Jennifer Paige-Crush” dużo starszych klipów w dobrej jakości leci i bardzo dużo nowości i klipów R n B nie do zobaczenia w innych stacjach muzycznych. Grają dużo muzyki z wytwórni Universal, Sony i Warner Music.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla końcowego odbiorcy nie ma to większego znaczenia, że w gorszej. Ważne, że leci. Jeszcze raz się powtórzę, Music Box Polska z satelity w kiepskiej jakości miało większą oglądalność, aniżeli teraz nadając w super hiper jakości tylko w kablu i IPTV. Teraz balansują w granicach statystycznego zera. I choćbyś się nie wiem jak napinał, to nie zmienisz tego, jak i faktu, że stacja rezygnując w ramach oszczędności z satelity, raczej dobrze sobie nie zrobiła.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie, ale nie zmienia to faktu, ze kanał ma dobra playlistę i dobrze się go słucha i ogląda. Pooglądaj dłuższa chwilę playlistę to zobaczysz różnorodność, playlista nie nudzi jak na całej Esce przecież to słychać i widać! Może dla takiego widza Polo TV, czy Eski nie, ale są tacy odbiorcy końcowi jak ja co zwracają uwagę na jakość i nieważne, ze leci. Dużo ludzi ogląda ten kanał i póki co twoje napinanie się, ze kanał się zwinie nie znajduje potwierdzenia w faktach - wręcz przeciwnie! Ten kanał nie musi nadawać na sat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dużo ludzi oglądało ten kanał, jak piszesz, to był nie miał praktycznie zerowej oglądalności, co pokazują wyniki oglądalności wrzucone wyżej (kanał jest na szarym końcu). Także nie zaklinaj rzeczywistości. Stacje, które się nie przyjmują i mają marną oglądalność w końcu znikają z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołujesz się do tej tabelki wyzej? Hmm, ja tak nie uważam. Kanał ma swoich widzów. Sam go odkryłem u znajomych, bo właśnie mieli go włączonego w ramach światłowodu Orange wiec nie jest do końca tak jak piszesz. Widać tutaj starania i ze ktoś uaktualnia playlistę non stop i dopracowuje graficznie to zasługuje na zauważenie i pochwałę. Wiadomo, ze ty będziesz narzekał i marudził, bo ten kanał od początku Ci nie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty i Twoi znajomi, to garstka, która nie przekłada się na jakąś wielką oglądalność, zrozum to. Nie odwracaj kota ogonem, bo to, że kanał mi nie pasuje nie ma tutaj znaczenia wobec faktu, że Music Box Polska po prostu się nie przyjął, ponieważ wystartował o 10-15 lat za późno, gdzie rynek polski jest przesycony kanałami muzycznymi. Nie ma tutaj znaczenia, że grafikę mają fajną i dopracowaną, oraz że mają zremasterowane klipy. Jakoś widzom Stars.TV, który z satelity nadaje w jakości SD to nie przeszkadza, a podobno stamtąd pochodzi największa widownia tej stacji. Poza tym widać, że Music Box Polska straciła widzów w porównaniu z rokiem 2022, gdzie wtedy byli dostępni na satelicie. Rezygnacja z satelity, to był strzał w stopę i takie są fakty. Jednocześnie to pokazuje, że skoro rezygnują z dystrybucji stacji poprzez satelitę, to raczej nie mają specjalnych przyszłościowych planów. Wcale by mnie nie zdziwiło gdyby czekali do końca umów z operatorami kablowymi i IPTV i potem zakończyli dystrybucję w Polsce, przywracając oryginalną wersję, tj. ukraińską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże. Kanał gra bardzo dobrze i wielu ludzi tak uważa! Prawda jest również taka, ze od lat nie oglądałem żadnego polskiego kanału muzycznego, bo nie było nic godnego uwagi dla mnie. Po Vivie Polska to drugi polski kanał, który zwrócił moją uwagę i mi odpowiada. Wcześniej jeszcze w latach 2014-2015/2016 miałem przygodę z kanałami z UK The Box, Kiss i później długo nic, bo nic nie było. Ostatnio MTV Germany i teraz Music Box Polska i mam nadzieje, ze kanał będzie nadawał jak najdłużej. Playlista Eska TV czy 4Fun to porażka w porównaniu do tego kanału. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna garstka. Nie tylko moi znajomi oglądają ten kanał wiec nie fałszuj rzeczywistości. Każde badania zawierają błąd statystyczny. Gdyby tak było jak piszesz, ze kanał ma się zwijać zapewne byłoby to do odczucia na antenie po graniu, a tego nie widać zupełnie. Po co zatrudnialiby nowego prezentera? Zatrudnili go w kwietniu bodajże, czyli już po rezygnacji z satelity. Kanał napewno zyskał wśród widowni LGBT, a taka w PL jest duża. Ja wiem, ze Tobie ten kanał nie pasuje Ty piszesz, ze swojego punktu widzenia, a nie każdy tak uważa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...