Skocz do zawartości

Pytanie o standardy tunerów w telewizorze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, z braku czasu nie mogę wertować  internetu w poszukiwaniu rożnic miedzy standardami  przesyłania danych i dla mnie to czarna magia, ale babci popsuł się odbiornik i na gwałt potrzeba nowego. Warunki - tuner sat i dvbt-. Pierwszy musi obsługiwać mpeg4 a naziemny ma być przystosowany do zmian od 2022r żeby za parę lat znów czegoś nie kupować. Nie wiem jak patrzeć po oznaczeniach. Nie wszyscy producenci jakos w specyfikacjach to oznaczają . Jak oznacza się tuner satelitarny żeby odbierało np program TVS z hotbirda? Bo mam Fergussona fk-6900 i niestety już tego kanału nie odbiera. Jak ma oznaczenie dvb-s2 to się nadaje? A naziemny jakie ma oznaczenie dla wersji od 2022r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-S2 to klasa wyżej standardu DVB-S.

Podobnie jest w systemie naziemnym, obecnie mamy DVB-T, a będzie DVB-T2

 

 

Koniecznie trzeba wybrać tuner combo z opisami taki jak podał kolega wyżej. DVB-S2 + DVB-T2 HEVC

Dodatkowo jeśli w opisie tunera gdzieś to występuje kodek dźwięku AC-4 dobrze żeby był.

 

 

Ten tuner który miała aktualnie babcia, prawdopodobnie miał DVB-S. Większość kanałów na satelicie to obecnie DVB-S2 w MPEG-4 (poza kanałami UHD, które używają HEVC)

 

HEVC to inaczej MPEG-5.

HEVC może być opisywany w specyfikacjach jako H.265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chodzi o to że ma być to tuner w telewizorze, nie zewnętrzny. Właśnie chodzi o to mpeg4 przy satelicie. Czy oznaczenie DVB-s2 z automatu definiuje że taki telewizor będzie odtwarzał stacje nadające właśnie w tym standarcie? Bo ona jest fanką śląskiej telewizji i oni mają sygnał sat własnie w mpeg4. Chciałem awaryjnie jej sklecić ze swojego starego tunera, ale jak go odpaliłem to właśnie nawet mi nie wyszukał tej stacji (albo po prostu nie znalazłem na liscie)

Taki Blaupunkt BN32H1032EEB bylby dobry? Ewentualnie gdybyście mieli coś w granicach 500zł sensownego do zaproponowania. Musi mieć jeszcze odtwarzacz usb (avi, mkv, mp4... to chyba najpopularniejsze które tam będą puszczane). Jako że tv dla osoby starszej (80+) to nie wymaga jakichś fajerwerków. Dobrze aby nie był zbyt skomplikowany i dlatego wolę tuner wewn żeby za dużo sprzętu i pilotów do tego nie było. Jakiś po prostu solidny jakościowo sprzęt 

Edytowane przez forresty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie telewizor "solidny jakościowo" to raczej nie doradzę :) Nie używam Blaupunkta. Opis modelu które podałeś wydaje się że spełnia Twoje wymagania co do standardów.

Tak wynika ze specyfikacji zaprezentowanej na stronie internetowej.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, forresty napisał:

Słuchajcie, z braku czasu nie mogę wertować  internetu w poszukiwaniu rożnic miedzy standardami  przesyłania danych i dla mnie to czarna magia, ale babci popsuł się odbiornik i na gwałt potrzeba nowego. Warunki - tuner sat i dvbt-. Pierwszy musi obsługiwać mpeg4 a naziemny ma być przystosowany do zmian od 2022r żeby za parę lat znów czegoś nie kupować. Nie wiem jak patrzeć po oznaczeniach. Nie wszyscy producenci jakos w specyfikacjach to oznaczają . Jak oznacza się tuner satelitarny żeby odbierało np program TVS z hotbirda? Bo mam Fergussona fk-6900 i niestety już tego kanału nie odbiera. Jak ma oznaczenie dvb-s2 to się nadaje? A naziemny jakie ma oznaczenie dla wersji od 2022r?

Tuner satelitarny w TV to już często coś oczywistego. Niestety chyba każda producent telewizorów musi coś zepsuć. Będziesz musiał się przyzwyczaić że będzie oddzielna lista stacji do dvbt a druga do tv sat. Gdzie być może trzeba  będzie nacisnąć z 5 przycisków aby zmienić listę stacji. Strasznie to u[beep]liwe i dlatego dokupiłem zewnętrzny tuner typu combo aby mieć wszystkie stacje na jednej liście programów.

A co do tego Blaupunkta to jesteś pewny że to ma odbiór H265? Bo mimo że to model z 2019 roku to nie jestem przekonany. Nigdzie nie widzę aby było o tym wspomniane.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ramirez napisał:

A co do tego Blaupunkta to jesteś pewny że to ma odbiór H265? Bo mimo że to model z 2019 roku to nie jestem przekonany.

 

Fakt, trzeba uważać, bo może być DVB-T2 ale w wersji h.264. A na internetach Sprzedawcy jakoś skrzętnie pomijają taką informację ...

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stronach innych sklepów nic o tym nie pisze. Tak samo ta firma nie ma żadnej strony z danymi technicznymi telewizorów. Chyba że odszukać nie potrafię aby zapoznać się z instrukcją obsługi tego modelu. To bym nie wierzył bezkrytycznie w to co pisze na stronie mediamarkt. Radziłbym poszukać instrukcji aby się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...