Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jaczylibodzio

Starą niemiecką VIVĘ masz teraz w TV.Disco :)

Przeeeeestań :)

@Sentence, oj przepraszam. Eska TV już dawno się stoczyła promując komercję i sam [beep].

Teraz kasa się liczy... Choćby obecnie produkujący komercyjną muzykę David Guetta... gdzie te czasy -

,
,
,
, http://www.youtube.com/watch?v=1ElVQCd0hBI Aż się łza w oku kręci :)

 

A nowe numery które są dobre nadal pozostają undergroundem i w programach poświęconych klubowej muzyce tego nie ma, tylko jakieś komercyjne ochłapy. A w miarę nowe dobre numery się nie pojawiają: http://www.youtube.com/watch?v=eeQED3c06kc ,

, http://www.youtube.com/watch?v=QBDaDJj44LY , http://www.youtube.com/watch?v=vx0TK-NrS_Y

 

Rozumiem jednak POP - jest to muzyka nastawiona na sprzedaż, łatwa lekka i przyjemna, tylko niech nie nazywają tej muzyki klubową bo krew człowieka zalewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie mam do ruskiego dicho albo innych ich kawalkow. Dobrze jest posluchac czegos innego, niz walkowane non stop dicho z usa produkowane przez D.Guette.

Akurat Serebro mi sie nie podoba, ale Nikita "Bite" bardzo dobre, Tatu czy Alsou tez byly spoko. Poza tym ruscy czy rumuni potrafia zrobic kariere za granica, a nasi to niestety wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a nasi to niestety wstyd.

Wstyd to by było naszych słuchać w takich kawałkach jak Ci zagraniczni karierowicze :D Dlatego Ci co nie wiedzą kogo mamy niech się wstydzą - Angelo Mike, Tiddey, Krzysztow Chochłow, Diana d`Rouze... A resztę Polaków goszczących na często na vivach, 4funach itp wciągnęła kasa, a nie ambicje muzyczne. Ale żeby nie było że jestem zazdrosnym polaczkiem, to fajnie że mają swoje 5 minut. To też jakiś pozytyw. Ci zaś co tworzą i świetnie grają niech trzymają się swojego niekomercyjnego podziemia, chwała im za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Rumuni (i ci, którzy chcą zaistnieć choć przez chwilę) robią kawałki, które:

1. są proste, z łatwo wpadającym w ucho bitem i łatwym do zrozumienia przekazem,

2. lecą często w radiu/TV/wherever,

3. wykonuje ładna dziewczyna/laska/kobieta/d**a/whoever.

Ludziom słuchającym tego, co grają telewizja bądź radio, w zupełności to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chyba masz racje. Czcionka jakby wezsza i bardziej wyrazista tzn bielsza. Lepiej to wyglada.

Jak ogladam Eske to druga Viva mi sie kojarzy - bezsensowne tworzenie listy za lista (fejslista, teenage lista itp), a i tak ta sama playlista co przez caly dzien i do tego ten bezsensowny program Co sie slucha, albo hot plota, czyli opowiadanie calego pudelka, zamiast np jakis newsow o artystach, nowych klipach, koncertach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego takie muzyki nie lubię. Można ją szybko wyprodukować, dołączyć do teledysku tańczące laski i się to to sprzedaje. Później małolaty gadają: "fajne techno". No ale co kto lubi.
Kiedy ludzie w końcu się nauczycie odróżniać gatunki muzyczne... :evil:Techno to jest muzyka elektroniczna o jednostajnym, regularnym rytmie i charakteryzuje się stosowaniem niemal wyłącznie syntetycznych bądź elektronicznie przetworzonych dźwięków, co odróżnia ją od muzyki house i dance. Utwory są przeważnie całkowicie instrumentalne i rzadko posiadają rozbudowane partie wokalne, w odróżnieniu od takich gatunków jak dance, house czy trance. A więc muzyka której nie lubisz to jest DANCE, a nie Techno. Dance to jest ładniej mówiąc "house lub trance" i zawsze jest wokal i nie ma takiego regularnego rytmu... Jak powiedziałem źle to proszę mnie poprawić ;) Ale odróżniajcie Dance od Techno... :x

 

A co do stwierdzenia, że to druga Viva zgodze się. Uważam, że Eska TV nie jest taka świetna jak wszyscy mówią. Otóż jest OK - otwarta na nowości i jest dużo nowości, pokazuje dużo dance'u (mój ulubiony gatunek) - chociaż brakuje tam trochę ambitniejszych kawałków, które można obejrzeć czasem ale rzadko w MTV Dance. Eska stawia na komercyjny dance. Jest tylko jeden program w którym grają inną muzykę, jest to "Poranny WF" - zauważyłem, że grają tam Rock'a. Nie wiem jak jest z programem " Godzina z... " - słyszałem, że jest to coś w stylu Personality / VIVA NAJ. Czym się różni imprESKA od każdego, innego kanału? World Lista, Web Chart, School Lista, Teenage Lista, FaceLista, Miejska Lista, Top 5, Gorąca 20, Dance Chart, Eska PL... Na kiego to? :D Przecież tam leci to samo... A po drugie w Miejskiej i School Liście trzeba wybierać z tabletów i jest to żałosne, ponieważ są tam tylko 'Klipy na czasie' . A ten magazyn Co się słucha - pokazuje tylko, że polska młodzież nie słucha tylko eskowej sieczki i hitów na czasie - tylko klasyczne i oldschoolowe numery. Podsumowując: Eska to kanał, który skupia się TYLKO NA NOWOŚCIACH. I próbuje dotrzeć do młodej części widowni, chociaż większość wybiera Vivę ze względu na dostępność (podobnie jest u mnie). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś, że fajne techno jest w cudzysłowiu?

 

Po prostu ten użytkownik jest na pewno świadomy (tak jak ja) że to dance, ale większość nie i wszystko co ma beat i hihat (czyli mówiąc potocznie bum-cyk) nazywa technem, nieważne, czy to techno, trance, dance, house czy cokolwiek innego. Jemu po prostu chodziło o to, ze jak tacy młodzi usłyszą jakiś "fajny utwór" z eski to powiedzą na to "super techno".

 

I Dance to nie jest House lub trance. Dance to są utworki w stylu Welcome to saint tropez, trance to np. Ferry Corsten - Check It Out, a House to np. utwory Deadmau5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska stawia na komercyjny dance.

Zgadzam się. Brakuję mi wielu przeróżnych klipów, które śmigają w e4ME TV.

Eska to kanał, który skupia się TYLKO NA NOWOŚCIACH. I próbuje dotrzeć do młodej części widowni, chociaż większość wybiera Vivę ze względu na dostępność (podobnie jest u mnie). ;)

Z tym stwierdzeniem również się zgodzę, bo sam kiedyś w tym wątku tak napisałem, a ktoś inny odpisał, że to nie prawda, bo pojawia się różnorodna muza... Pojawia się, ale nie tutaj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackie :| zanim mnie posądzisz to posłuchaj jak grywałem niegdyś...

Więc uwierz, potrafię rozróżniać gatunki muzyczne ;) Set grany na wyjechanych CDJ800 i DJM 600 ;) Różnie się imprezy grało, nigdy nie starałem się uciekać do komercji, jednak blisko niej balansowałem po czym sporo osób mnie rozpoznawało ;) Żeby nie było niejasności, zajmowałem się DJką, nie prezenterką :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...