Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: udostepnienie dekodera z dodatkowa miesięczna opłata 15 zł. przez okres trwania umowy (2 lata) potem dekoder przechodzi na własność. Cena 70+99 za aktywacje.

 

 

Nie za bardzo mogę się z tym zgodzić. Na stronie CP http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-c ... milijny.cp jest wyraźnie napisane tak:

Oferujemy Ci udostępnienie dekodera HD. Opłata z tytułu udostępnienia 15.00 zł miesięcznie przez okres obowiązywania umowy.

Po upływie tego okresu dekoder nie staje się Twoją własnością.

 

Więc uważałbym z ta opcja wyboru.

Pozdrawiam

 

 

Zgubiłem te krótkie słówko :oops: Tak jest jak sie na szybo pisze :D

Dzięki za zwrócenie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI jest to złącze cyfrowe, TV otrzymuje obraz prosto ze satelity tzn. w takiej formie jaka jest na satelicie, przez scart obraz bedzie duzo gorszy gdyz podlega przetworzeniu z cyfrowego obrazu na analogowy a nastepnie TV znowu przetwarza go na cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj stałem się właścicielem tego dekodera po przesiadce ze starego wysłużonego Samsunga DSR 7000. Tamten i ten to jak niebo i ziemia. Jedyne czego mi brak w tym nowym HD to brak wyświetlacza. Jak na razie to jestem z niego zadowolony ale mam go dopiero parę godzin więc tylko tyle mogę powiedzieć.

 

PS. A jaka jest najnowsza wersja oprogramowania do tego dekodera? I czy aktualizacja się przeprowadza automatycznie jak tylko pojawi się na satelicie nowa wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiadam dekoder Cyfrowego Polsatu Samsung DSB-H370G - ten z HD, a niedługo mam zamiar kupić dekoder Ferguson FX 6600 2 x CR lub Ferguson FX 7600 2 x CR. Posiadam również antene od CP, ta z napisem HD 80 lub 85cm. Mam zamiar dokupić do tego zestawu konwertwer monoblock twin.

 

1.Mam pytanie, czy wszystko bedzie dobrze działało z tymi dekoderami i z tym talerzem?

 

2. Czy na początku do tego kontertera podłączyć jeden dekoder, a drugie wyjście przy konwerterze pozostawić wolne na pewien czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem posiadaczem Samsunga HD od 4 dni. Mam pytania do użytkowników tego dekodera:

1. Czy po podłączeniu go przez SCART w trybie RGB obraz nie sprawia wrażenia jakby lekko drgał(płynął) w poziomie?

2. Czy po ustawieniu dekodera na kanał 130 LUXE TV i zmianie obrazu na MIESZANY obraz nie błyska na zielono co jakiś czas?

Mam telewizor CRT29' Sony 100 HZ, wcześniej miałem SAGEMA 4275 i w porównaniu do niego obraz na samsungu jest jakiś mniej ostry. Zauważyłem,że po podłączeniu przez S-video obraz robi się stabilniejszy, a ostrość jest minimalnie lepsza.Nie zamierzam narazie wymieniać telewizora na LCD, ale chciałem mie nowoczesny tuner, tylko że nie wiem czy go nie zwrócić.

Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martinosik może nie jestem użytkownikiem samsunga wersji HD , tylko 305 to mogę co nieco pomóc. Ja miałem podobny problem co ty, ja w dodatku miałem przebicia na ekranie. Postanowiłem kupić nowy kabel Scart za 50 zł firmy thomson i napiszę ci jakbyś ręka odjął. Nie zmieniaj telewizora tylko kup lepsze złącze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację! Jedno tylko wydaje się podejrzane, próbowałem na 3 kablach Euro które miałem w domu podłączone do poprzednich tunerów, dvd i nie było żadnej różnicy. Chyba że winny jest skaler w tunerze, albo to poprostu wadliwy egzemplarz. Jakość obrazu na gorszych kanałach robi się fatalna, a na tych które zawsze odbierały mi super zrobiły się średnie. Ogólnie tuner bardzo mi się podoba, ale chyba jakość obrazu tez jest ważna.

Czy jest tu może jakiś użytkownik tego tunera, który mógłby porównać u siebie obraz po RGB ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie nagrywarke dvd podlaczona do tego tunka przez scart RGB i obraz jest jakby lekko przekoloryzowany w barwie zielonej. jesli ustawie inne scart to obraz jest taki jaki powinien byc. czyli jest to wina dekodera. w tygodnieu kupije przejsciowke Component->SCART i pociagne dodatkowo kabelek component do DVD i podlacze go scart i obraz powinien sie polepszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach testów i kilku kablach dochodzę do wniosku, że faktycznie obraz po RGB jest przekoloryzowany co według mnie wygląda na za mocny poziom sygnału na wyjściu SCART.Widać to szczególnie na jasnych scenach gdy telewizor dostając tak duży poziom bieli automatycznie ściemnia mi obraz, przez to np.niektóre programy mam jakby przyciemnione. Spróbuje jeszcze zapytać się dystrybutora czy nie można wymnienić tunera na drugi, jak nie to piszę wypowiedzenie umowy - 10 dni mija w niedzielę.

 

Pozdrawiam !!!

 

PS. Czy ktoś jeszcze mógłby to sprawdzic u siebie jak zchowuje się jesgo tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to sprawdzał, ale czy jest jakaś różnica w jakości obrazu pomiędzy kablem composite a hdmi? Teraz mam podłączone przez kompozyt i nie wiem czy warto zmieniać. I drugie pytanie czy jest to normalne że jak zmienię pilotem rozdzielczość na większą niż 576p (czy coś w tym stylu) to obraz nie jest już tak ostry na kanałach SD. (przypomnę że używam kabla composite) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

po kilku tygodniach używania samsunga HD na LCD42' stwierdzam nieznaczną poprawę obrazu w wypadku SCART, HDMI już lepiej, o przekolorowieniu kanału Polsat Sport HD nie wspomnę

być może jest dużo lepiej ale czas, który tuner potrzebuje na zmianę kanału z Polsat Sport na P.SportHD sprawia, że zapominam jak gorzej "szedł" tamten kanał :wink: ale to nie o tym chcę napisać.. :x

strasznie gubi sygnał od kilku dni.. nie ma wiatru na polu, pogoda spoko a on czasem zrywa kilka/naście razy na godzinę :evil:

aktualizacja listy nie pomogła a softu nowego nie wykrywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!, mam takie pytanie odnosnie ustawien LNB w tym tunerze, mam konwerter Monoblock Twin wycelowany na Hotbirg i Astre, jak ustawic w menu przełącznik Diseqc tak abym mogl ogladac programy z Astry i Hotbirda, chodzi mi o pełne ustawienia LNB w menu tego tunera

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...