Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc trochę pogrzebałem i jest lekarstwo na blokujące się kanały. W instalacji transportery bazowe ustawiamy częstotliwość na zero i pomaga. Oczywiście będzie problem ze skanowaniem sieci ale wtedy wystarczy przywrócić chwilowo jeden Tp. i zeskanuje no i nie przejmujcie się paskiem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ze strony Cyfrowego Polsatu nie będzie możliwości naprawy problemu blokujących się kanałów na TP 10911V i 10758V rozmawiałem z konsultantem, który oświadczył mi że wina lezy po stronie softu a nie mają ważnej już umowy z Samsuniegi więc jesteśmy w czarnej d.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czekam do poniedziałku, czy coś w końcu zrobią z działaniem tego dekodera. Jak nie to wysyłam wypowiedzenie ze względu na kanał Love. Jak zadzwonią, to będę negocjował pozostanie z nimi , wymieniając dekoder na sagemcom esi-88 (wydaje się najbardziej przyzwoity).

Ps. Pytałem również w APS, czy mogę podmienić bez wypowiadania. Otrzymałem info, że jest taka opcja, ale tylko przy zmianie umowy (długość obowiązywania byłaby taka sama, ale niestety opłaty większe o 10 złotych). Co najśmieszniejsze pan powiedział, że właśnie dziś dostali kilka sztuk samsungów HD :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakim to trzeba być perfidnym, żeby oferować dekodery, których naprawić nie mogą, bo nie mają wsparcia Samsunga. Ja też się na infolinii przyznałem, że mam jeden nówkę nie aktywowaną w szafie na "czarną godzinę" a konsultant może aktywujemy :)

 

Czekamy na reakcję, ja już wszędzie napisałem, namawiam do składania reklamacji może coś zrobią w kwestii blokowania się kanałów na tych dwóch TP 10911V i 10758V.

 

CPNews działajcie też a jak nie mogą naprawić to niech się przyznają i zaoferują wymianę ale na moduł CI+ :) Dekodera nie chcę z CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Pojawiły się w APS, jakiś czas temu. Nawet jak chciałem przechodzić ze starego premium na nowe, to pan w punkcie mnie źle zrozumiał (myślał, że chcę wymienić dekoder właśnie na samsunga)to, powiedział, że może mi nawet do czasu rozwiązania sprawy CP odłożyć jeden. Było to końcem czerwca. Później przeszedłem na nowe premium, wypowiadając umowę z powodu ESPN Classic, bo wcześniej oczywiście się nie dało bez nowej umowy na 29 miesięcy :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Na profilu CP na facebooku piszą, że zgłosiło im do te pory problem z tym dekoderem 4 osoby i być może przyczyną są zakłócenia ze strony wi-fi. Oczywiście natychmiast ktoś im podesłał linka do tego forum i wątku, ale oni dalej swoje. Myślą chyba, że będzie tak, jak mówił jeden z polityków: "Ciemny lud to kupi". :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę powiedzieć użytkownikom dekodera H370G abyście nie wymieniały na dekodery Made in CP bo to jedna wielka pomyłka i g.... to lepiej wymienić na Sagem ESI-88

A Samsung DSB-H370G już dawno dawno nie ma w APS-ach dla tego informuje Was aby nie chodzić po Autoryzowanych Punktach Sprzedaży i szukać samsunga

 

Tak dokładnie, ja obdzwoniłem cały Poznań i jego okolice i nigdzie nie ma. Dlatego wziąłem się za naprawę i dekoder dalej działa na całe szczęście. Chyba najlepszy dekoder w historii CP, zamiast dalej go sprzedawać to dają te badziewne HDXXXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz się zmobilizujcie i piszcie reklamacje w sprawie blokady kanałów z TP 10911V i 10758V, bo Cyfrowy Polsat "płacze", że ma tylko 4 reklamacje w tej sprawie. Dla zainteresowanych mam gotowy druk...

 

 

imię i nazwisko miejscowość, dnia 05.12.2013 r.

adres

 

PESEL:

nr karty:

nr kontraktu:

 

 

CYFROWY POLSAT S.A

SEKCJA REKLAMACJI

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

 

 

 

REKLAMACJA

 

 

 

Zgłaszam reklamację związaną z problem odbioru kanałów Cyfrowego Polsatu nadających z transponderów 10911V i 10758V na dekoderze Samsung DSB-H370G tj:

 

10758V

1. E!,

2. Da Vinci Learning,

3. Sundance,

4. CBS Action,

5. Fight Club,

6. TVP Rozrywka,

7. TV Republika,

 

10911V

1. Sundance HD,

2. Polsat Film HD,

3. Stras TV,

4. Universal HD,

5. TLC HD,

6. TVR HD.

 

Z uwagi na fakt, iż posiadam aktualnie pakiet Mini HD to z tych transponderów dostęp mam jedynie do kanałów: 10758V TVP Rozrywka, 10911V TVR HD. Ponadto odbieram kanał Stars TV będący na transponderze 10911V nie będący na waszej liście i też się blokuje.

Gdy wyjmę z dekodera kartę Cyfrowego Polsatu kanały niekodowane się nie blokują i działają, więc problem jest ewidentnie po waszej stronie, skoro kanały FTA się blokują, gdy karta jest w dekoderze.

Kanały podczas przełączania się blokują, na niekodowanych TVR HD i Stars TV jest komunikat "Dostęp do programu został zablokowany" a na kodowanych tj. TVP Rozrywka brak wartości w parametrach "VID_PID=----, AUDIO_PID=-- i później się wyświetla "Brak sygnału video/audio".

Zapewniam, że nie jest to wina mojej instalacji antenowej, problem potwierdziłem podłączając dekoder do różnych instalacji. Również moi znajomi posiadający te dekodery powyższą nieprawidłowość, więc proszę mi nie pisać standardowej regułki, że mam sobie poprawić instalację antenową. Błąd jest ewidentnie z waszej strony, pierw zaczęło się psuć EPG na tych dekoderach a teraz odbiór kanałów się psuje. Liczę, że wasi technicy dostrzegą problem i zaczął działać poprawnie kanały.

Czytam fora o tematyce satelitarnej i wiem, że wiele osób posiadających te dekodery zgłasza wam powyższe nieprawidłowości.

 

Problem dotyczy dekoder marki Samsung DSB-370G o nr karty .

 

Proszę o dokładne sprawdzenie opisywanych przeze mnie nieprawidłowości i ich usunięcie, aby można było korzystać nadal z waszych usług, w końcu się płaci za poprawny odbiór a nie blokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem telefon z CP w sprawie mojej reklamacji dot. blokady kanałów, Pani zaproponowała mi wymianę na dekoder z CPT, ponieważ chyba nie dadzą rady naprawić tegoż problemu. Warto wspomnieć, że Cyfrowy Polsat nie współpracuje z Samsungiem, więc wsparcia nie ma, tak więc zapomnijmy o nowym sofcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trochę pogrzebałem i jest lekarstwo na blokujące się kanały. W instalacji transportery bazowe ustawiamy częstotliwość na zero i pomaga. Oczywiście będzie problem ze skanowaniem sieci ale wtedy wystarczy przywrócić chwilowo jeden Tp. i zeskanuje no i nie przejmujcie się paskiem sygnału.

 

Działa :brawo:

 

Swoją drogą może ktoś wie od czego zależy kolor paska widoczny podczas przełączania programów?

 

Antena ustawiona perfekcyjnie, bo za pomocą miernika. MER na transponderach DVB-S2 około 14 dB, a na większości linia czerwona lub żółta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a mi powiedzieli że wkrótce naprawią ten problem,a gdy zapytałem o wymianę dekodera (tak dla jaj) stwierdzili żebym na razie tego nie robił gdyż usterka powinna zostać usunięta.Podobno trwa to tak długo gdyż technicy z CP muszą coś tam ustalić z technikami z Samsunga, :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...