Skocz do zawartości

Jaką sieć kablową wybrać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, lukis90el napisał:

Wystarczy, że oferta światłowodowa T-Mobile będzie przez kilka lat z rzędu przynosiła straty finansowe, to ona może zniknąć (tak jak z ofertą bankową, którą niedawno wycofali)

 

I jaki ja mam w tym problem? Zwiną się, to zwiną, jak działa, to działa. Teraz jest to lepsza oferta od Orange, jeżeli chodzi o neta. Pakiety z Netflixem spoko, z Amazonem Prime to samo.. Czego chcieć więcej. Jak ktoś nie potrzebuje telewizji, jak w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy jest gdzieś porównanie ofert kablówek pod kątem listy kanałów? Chodzi mi o coś takiego, jak np. jest u nas na forum w dziale "Polskie Kanały" temat "Wykaz i opis ogólnopolskich kanałów FTA/CI", tylko z uwzględnieniem kablówek: UPC, Vectra, Jambox i inne duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy jest jakiś portal na którym można sprawdzić wszystkie kablówki jakie są pod danym adresem dostępne?

Kupujemy z żoną mieszkanie i chciałbym się rozeznać co tam jest do wyboru. Widziałem, że obecni lokatorzy korzystają z Vectry. Wiem też, że dostępne jest tam także UPC. Ale chciałbym sprawdzić czy nie ma jeszcze jakichś innych opcji dla porównania.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomo21 napisał:

A czy jest jakiś portal na którym można sprawdzić wszystkie kablówki jakie są pod danym adresem dostępne?

Kupujemy z żoną mieszkanie i chciałbym się rozeznać co tam jest do wyboru. Widziałem, że obecni lokatorzy korzystają z Vectry. Wiem też, że dostępne jest tam także UPC. Ale chciałbym sprawdzić czy nie ma jeszcze jakichś innych opcji dla porównania.

Można jak wizjaplus, ale jest też https://panwybierak.pl/ , ale nie wiem czy działa do wszystkich lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wizjaplus napisał:

Warto zapytać zarządcy budynku lub spółdzielni bez ich zgody żaden operator nie może oferować swoich usług.

Jeśli jest w budynku światłowód to zapewne poza Vectrą i UPC jest także jakis lokalny operator (z ofertą np. Jambox), ORANGE lub Netia.

 

Prawdopodobnie jest, bo na stronie UPC jak wpisuję adres to mi się pokazują oferty z internetem nawet do 1 Gb/s.

Ale z tego co patrzyłem to Orange jest w porównaniu do nich droższy, a ma wolniejszy internet i chyba nieco gorszą ofertę tv, nie wiem jak Netia.

Co do wyboru między Vectrą a UPC: tu kanałowo jest bardzo podobnie u jednych i drugich, cenowo też, ale na korzyść UPC przemawia szybszy internet w tej samej cenie i z tego co czytałem lepsza jakość obrazu.

Mi w sumie bardziej zależy na szybkim internecie, a telewizja raczej na drugim miejscu. Pakietów premium nie będę i tak brał bo to mam w C+ Online.

Jambox ma chyba najwięcej kanałów, ale nie znalazłem na ich stronie żadnych cen, ani co najgorsze, nic o internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Jak jest duży wybór tym lepiej.

Oprócz Orange IPTV i UPC jest jeszcze lokalny operator z marną oferta - Fibermax.

Obok na sąsiednich osiedlach działają Jambox i Toya a w pobliskich blokach Netia.

Podobno , że wejście nowych operatorów blokuje spółdzielnia,  informacje otrzymałem od przedstawiciela Toya.

Widzimisię spółdzielni jacy operatorzy mogą działać na poszczgólnych zarządzanych blokach.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...