Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie o taką wypowiedź mi chodziło. @Ktosiu a gdybyś sam miał wybierać dla siebie, który byś wybrał Amazon Fire TV Stick 4K Max, który mi poleciłeś czy ten Google Chromecast 4K, który to uznajesz za najlepszy wybór na dzień dzisiejszy?

 

@_Artek_ - bardzo ciekawy wypasiony sprzęt, ale popatrzyłem i trudno dostępny w popularnych sklepach więc nie bardzo. Wolałbym jednak kupić coś takiego nie na jakimś Allegro u prywaciarza tylko w sklepie pokroju X-Kom czy Euro.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie! Żaden Firecube czy Firestick. To jest najgorszy sprzęt/system jakiego używałem. Poza tym część aplikacji nie ma w sklepie i trzeba szukać w internecie i są to nieoficjalne apki.
Dużo lepszy (choć też nie idealny) jest Chromecast 4K

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop jak widać nie potrafisz nawet używać czy skonfigurować prostego sprzętu by tylko działał. 

I jak widać nie masz pojęcia co polecić. 

 

Amazona sprzęt bardzo dobrze współpracuje ze starym TV to sam sprawdziłem.

Google Chromecast działa mi zwykle tylko na nowszych TV 4K i bezproblemowo to i na starszych powinien tak samo. 

Zaletą obu jest podpięcie pod HDMI w TV i  zwykle wystarcza zasilanie ich  z USB w TV do działania.

Oba mają piloty BT. 

 

Używam na nich  

Max  ( VPN polski ) 

SkyShowtime ( VPN polski  ) 

Netfilx ( wersja  UK jak i z PL z  VPN polskim ) 

Amazon Prime  

Apple TV 

+ kilka serwisów IPTV/VOD polskich na VPN od Surfshark 

Edytowane przez Kiler
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Czy istnieje jakiś serwis streamingowy gdzie spotkałeś się z problemem odbioru? Pytam, bo trochę z przerażeniem czytam te różne komentarze na stronie m.in. X-Komu, że jakiś serwis streamingowy komuś nie działa. Tak jest właśnie z tym Amazonem, który polecał Ktosiu. Jedna osoba pisała, że nie może zainstalować TVP VOD. Bo ja właśnie po to kupuje nowy sprzęt żeby móc wszystkie te najpopularniejsze serwisy odbierać...

 

Aha, a czy ta wtyczka rodem z USA z przejściówką faktycznie stanowi taki problem na Google Chromecast 4K? Czytałem opinie o jakichś iskrach... u Ciebie też występowały jakieś iskry przy podłączaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Firesticka nie było aplikacji HBO Max i trzeba było kombinować. C+ i Viaplay mi przycinały. Nie pamiętam czy było TVP.
Chromecast 4K działał mi dobrze, przynało trochę na NBA League Paas, ale to chyba Cie nie interesuje.
Z C+, HBO i YT nie miałem problemów, TVP nie używałem. Nic mi nie iskrzyło.

Edytowane przez Kiler
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na niczym nie przycina na starym TV , problemy są tylko  na nowszych TV ale tylko z użyszkodnikiem przed TV  który chce mieć max wrażeń z minimalnym wkładem finansowym w zakup.  

 

To że nie ma jakiejś aplikacja bezpośrednio dostępnej z serwisu danego urządzenia nie znaczy że ta aplikację nie można zainstalować ręcznie. 

U mnie nie mam żadnej aplikacji typowej  dla polskiego konta ( Max, SkyShowtime , Canal+ itp polskich VOD/IPTV ) ale po ręcznej instalacji działa każda dowolna aplikacja. 

Nie ma żadnego kombinowania poza ręczną instalacją aplikacji nie  obsługiwanej przez dany system automatycznie. 

 

Problemem nie jest to jak działa na najnowszym sprzęcie z wodotryskami tylko jak działa na STARYM sprzęcie TV bez wodotrysków i pierdyionów najnowszych obróbek procesorów dla obrazu czy itp.  innych ulepszeń. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Fire Tv Stick 4K max (2022) Na wstępie napiszę że sprzęt nie jest dla wszystkich (Jak jesteś Sebastianem elektronicznym od razu proponuje zakup Google TV i od razu napiszę, TAK to jest najlepsza dostępna przystawka TV dla Ciebie) Ale jak dekoder z E2 nie jest dla Ciebie problemem to Fire TV i doklejanie aplikacji których nie ma w APP Store to żart. Można zmieniać lokalizację i instalować co tylko się chce. Aplikacje jakie mam zainstalowane to : Netflix / Max / Disney+ / Viaplay / Canal+ / PolsatBox / Smart Go / Prime Video / UPC / Player / Apple TV+ / skyShowtime (doinstalowana) / RTL+ / Sky.de / Sky.ch / Fubo / OTT Player / IPVanish / Windcribe/ 

Przypominam że 16-17.07 jest Prime Day i można wyłapać sprzęt do -50%. sam czaję się na dwie sztuki 4K max 2024 (16GB)

Nie wyobrażam sobie korzystania z innej przystawki w cenie do 250,- pln

Edytowane przez Woocash
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop nie siej fermentu nt. Fire TV Sticka.

To że ty go nie umiałeś obsługiwać nie znaczy, że to zły sprzęt.

Mam 2 szt. Fire Stick 4K max i wszystko chodzi bardzo dobrze (nawet zwykły Fire TV Sick działa płynnie, tylko dużej uruchamiają się programy).

16 i 17 lica powinny być na Amazonie w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chromecasta oraz firesticka i wszystko chodzi tak jak powinno.

Na firesticku nic nie przycina.

Nawet Viaplay chodzi płynnie.

Jedyny minus to brak wszystkich apek ale wystarczy zmiana lokalizacji by pobrać aplikację której nie ma w app store.

Jeśli ktoś jednak nie lubi kombinować i chce mieć dostępne wszystkie aplikacje to polecam chromecasta 4K.

Nie ma idealnej przystawki :)

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja jest tak absurdalna, że nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Ale najbardziej absurdalne jest gadanie jednego użytkownika, że działanie przystawki jest uzależnione od tego, czy telewizor jest nowszy czy starszy.

 

Zamówić obie przystawki, Chromecast i Firestick, to żaden problem. Kupić obie, przetestować i jedną zwrócić. Problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adnage jest zależność bo starsze  tv nie wymagają ustawień wyciągniętych na max by poprawić jakość. Na nich po prostu tylko się ogląda na zasadzie jak działa to jest jest dobrze. Zwykle nie mają obsługi HDR czy Dolby Vision a do tego starsze  matryce w innych technologiach zwykle LED czy LCD.  Nie ma się co przejmować ustawieniami zaawansowanym by oglądać, maksymalne możliwa jakość będzie osiągnięta bez problemu. 

 

Dla nowych tv by osiągnąć maksymalną możliwą jakość obrazu należy dostosować ustawienia boxa czy sticka by jak najlepiej i najwierniej zostały obrazy  otworzone zwłaszcza na TV 4k. 

Tu problematyczne stają się właśnie aplikacje czy możliwości urządzenia by prawidłowo przetworzyć i wysłać sygnał do TV. 

 

Na starych TV zwykle pierwszym ograniczeniem jest zawsze starsza wersja wejścia HDMI a w nowych podstawa to minimum 1.4 i konieczność minimum  2.0 jak i obecność eARC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wpływ TV na to co widzimy z przystawki jest, sam mam u siebie przykład z Netflixem na Apple TV. Na TV samsunga z 2014 roku nie da się oglądać Netflixa na tej przystawce, obraz jest w niektórych miejscach nieostry, rozmywa się. Na TV Samsunga z 2018 roku problemu nie ma. Podobnie sprawa ma się z dekoderem Dualboxa. NA TV z 2014 nie mogę oglądać treści online w dobrej jakości, wygląda to tak jakby do druga linia pikseli była przesunięta przez co obraz jest fatalny. Na nowszym TV już tego problemu nie ma. 

 

Natomiast jeśli ktoś pisze że przycinanie np. Viaplay jest winą TV to tutaj już wygaduje bzdury. To jest wina przystawki i samej aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens inwestycji w Shield pro skoro nie obsługuje HDR w YouTube. Czy lepiej Chromecast 4k. Potrzebne w sumie do Castowania treści 4k no i zależy mi na najlepszej możliwie jakości obrazu.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix, Viaplay, C+ Online, Amazon Prime, oprócz tego apki do IPTV, Youtube. Tylko kwestia tego WiFi, czy ktoś z was ma te Chromecasty czy inne Nokie i może wypowiedzieć się na ten temat?

 

Box od Nvidii chyba jednak trochę za drogi patrząc na to, do czego będzie używany. Ten Fire Cube ktoś ma?

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...