Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marek52 napisał(a):

Prosilbym o opinie na temat canalplus box 4KCzy ma wszystkie popularne aplikacje?

Wszystko działa,  c+4k, apki netflix, hbo max, viaplay itp ma możliwość i inne też.  Moim zdaniem też fajnie zainstalować downloader i pobierasz wszystkie apki. Tuner działa całkiem ale ten z play moim zdaniem lepszy intuicyjnie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 19:53, blaugrana18 napisał(a):

Wszystko działa,  c+4k, apki netflix, hbo max, viaplay itp ma możliwość i inne też.  Moim zdaniem też fajnie zainstalować downloader i pobierasz wszystkie apki. Tuner działa całkiem ale ten z play moim zdaniem lepszy intuicyjnie.

Kupilem tego boxa aby ogladac C+5K ale caly czas mrozi mi obraz na tym kanale.

Czy ktos z uzytkownikow kto ma ten dekoder ma takie same problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa jest banalna - mam Entry+Sport, rodzice mają Extra+. O ile w salonie mam moduł CI+ w TV a poprzez apke oglądam zawartość Extra+, o tyle w sypialni mam Chromecasta podłączonego do starego TV. I wkurza mnie przepinanie kont ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić sobie lepszy box do TV, zastanawiam sie nad jakimś z Amlogic S9505x4 w środku (4 GB x 64 GB, AV1, 1 GB Ethernet, Dolby Vision i Atmos), ale gdzieś poczytałem że są lepsze: Amlogic S928X-J (tutaj znalazłem np. Ugoos AM8, drogi) albo Amlogic S9505x5 (chyba dopiero mają wyjść jakieś boxy, bo nie znalazłem na razie żadnego). Zależy mi najbardziej na upscalingu, w 928 chyba nie ma żadnego niezwykłego, w 9505x5 może być coś na wzór Nvidii Shield - tak gdzieś reklamowali że też upscaling realizowany przez układ AI. 

Ten układ 9505x5 może się znaleźć w Chromecast 5 podobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Amazon Cube 3? Nie wiem czy jest lepszy od urządzeń z S9505x4, niby ma mniej pamięci (2 GB zamiast 4 GB), ale procek wygląda na lepszy no i ma jakiś upscaling (choć gorzej oceniany od tego z Nvidii Shield). Chwalą Cube 3 za jakosć obrazu (tutaj to wogóle nie wqiem czym się kierować przy porównywaniu jednego urządzenia z drugim, jak obsługuje niby te same standardy, 4k, wszystkie HDRy, AV1), ganią za system (reklamy Prime na oknie startowym) i za brak możlliwości prostego instalowania niektórych aplikacji, bodajże HBO Max i SkyShowtime, tylko poprzez dłuższą drogę.

Nie wiem jak porównać procek a zwłaszcza procesor graficzny w tym Cube 3 do innych urządzeń. Zależy mi tylko na jak najlepszej jakości obrazu w streamingu, bez źródeł zewnętrznych. Czy taki Homatics box R plus 4/32 będzie dawał lepszy obraz czy gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę długo temat przystawek i jedyne co mogę Ci w skrócie napisać to to że nie ma idealnej przystawki, na której działałyby bez problemów wszystkie najpopularniejsze serwisy VOD; albo inaczej- być może jest to lenistwo programistów. Ogólnie to chyba najlepsza jakość jeżeli chodzi o bitrate to jest na przystawkach Apple (nie jestem fanboyem) ale ta przystawka ma także wady - nie ma 4k w canal+online u nas a np we Francji jest i bądź tu mądry  😀 a na APV HDR nieprawidlowo działa. Na google chromecast 4k canal+online coś się zaczął ciąć. Na viaplay obraz też klatkuje bo nie ma wsparcia dla AV1 ale zainstalowanie pluginu viaplay na KODI rozwiązuje ten problem. Jeżeli oglądasz tylko netflixa i APV to nie ma co się bawić w przystawki moim zdaniem - na Apple tv jest niewiele więcej mbps względem tizena np wiele filmów 4k ma ok 18mbps a na APV 15 (Pierścienie Władzy mają 20+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu wielu stron i wątków stwierdziłem, że poczekam na nowy Chromecast 5.0 czy jak tam się będzie zwał i porównam jego opinie na temat jakości obrazu i problemów z działaniem z Apple TV 4K - te 2 są chyba najbardziej obiecujące. I tu mam takie 2 pytania: czy coś wiadomo kiedy ma być premiera nowego Chromecasta od Google? I kiedy są najczęściej jakieś przeceny na te urządzenia? Wakacje? Grudzień? Black Friday? Czy jakieś inne serwisy sprzedażowe/sklepy internetowe zagraniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, pewnie po którejś aktualizacji zniknęły mi z chromecasta z ekranu "dom" propozycje filmów z poszczególnych aplikacji oraz opcja kontynuuj oglądanie. Widoczny jest tylko Prime Video i czasami po dłuższym czasie pokaże się AppleTV i Filmy Google.

Wcześniej pamiętam, że były Canal+, Polsat Box Go, Skyshowtime, TVP VOD, CDA.

W ustawieniach konta mam wyłączona aplikację Prime Video, a pokazuje ją. Pozostałych aplikacji, które można włączyć w ustawieniach nie mam zainstalowanych.

Można to jakoś włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kkk napisał(a):

Jakiś czas temu, pewnie po którejś aktualizacji zniknęły mi z chromecasta z ekranu "dom" propozycje filmów z poszczególnych aplikacji oraz opcja kontynuuj oglądanie. Widoczny jest tylko Prime Video i czasami po dłuższym czasie pokaże się AppleTV i Filmy Google.

Wcześniej pamiętam, że były Canal+, Polsat Box Go, Skyshowtime, TVP VOD, CDA.

W ustawieniach konta mam wyłączona aplikację Prime Video, a pokazuje ją. Pozostałych aplikacji, które można włączyć w ustawieniach nie mam zainstalowanych.

Można to jakoś włączyć?

U mnie ale na Realme 4K podobnie. Tylko Prime Video i Filmy Google. To chyba większa sprawa a nie tylko konkretnego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2024 o 14:04, Gizior89 napisał(a):

Śledzę długo temat przystawek i jedyne co mogę Ci w skrócie napisać to to że nie ma idealnej przystawki, na której działałyby bez problemów wszystkie najpopularniejsze serwisy VOD; albo inaczej- być może jest to lenistwo programistów. Ogólnie to chyba najlepsza jakość jeżeli chodzi o bitrate to jest na przystawkach Apple (nie jestem fanboyem) ale ta przystawka ma także wady - nie ma 4k w canal+online u nas a np we Francji jest i bądź tu mądry  😀 a na APV HDR nieprawidlowo działa. Na google chromecast 4k canal+online coś się zaczął ciąć. Na viaplay obraz też klatkuje bo nie ma wsparcia dla AV1 ale zainstalowanie pluginu viaplay na KODI rozwiązuje ten problem. Jeżeli oglądasz tylko netflixa i APV to nie ma co się bawić w przystawki moim zdaniem - na Apple tv jest niewiele więcej mbps względem tizena np wiele filmów 4k ma ok 18mbps a na APV 15 (Pierścienie Władzy mają 20+)

Nie wytrzymałem, kupiłem Apple TV 4K z 2022 64 GB - o klasę lepszy sprzęt od mojego Tizena, od systemu przez jakość obrazu, po pilota, ani razu jakiegokolwiek zacięcia czy innego problemu. Nie mam Canal+ online tutaj się nie wypowiem, bardzo dobrze działa Netflix, Disney, HBO, Skyshowtime, CDA, Amazon. Jedyny minus to że nie mogę zainstalować SmartTubeNext i mieć YouTube bez reklam (na Androidzie można). Za to cała reszta wyraźnie na plus dla Apple. Może pójdę za ciosem i wymienię niedługo smartfona na Apple : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Balrog306 napisał(a):

bardzo dobrze działa Netflix

Nie masz problemów z jakością obrazu na Netflixie? Ja generalnie nie mam zastrzeżen do Apple TV ale mam jeden mankament z Netflixem. Mianowicie część filmów czy seriali ma coś w rodzaju "ziarna" w obrazie i te pozycje bardzo źle wyglądają. 

Kwestia internetu tutaj odpada bo Apple TV jest połączony kablem LAN, wszystko inne działa bardzo dobrze. Netflix na Chromecast 4K też działa bez zastrzeżeń więc to ewidentnie wina czegoś na przystawce od Apple. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...