Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chromecast 4K i Android 12-czekam na pierwsze relacje związane z  działaniem aplikacji na urządzeniu takich jak Viaplay, Canal+ Online.

Ciekawe czy zapowiadana kwestia związana z brakiem płynności została całkowicie wyeliminowana i żadna aplikacja nie sprawia już problemów..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Przecież już to wyjaśniłem w stosownym temacie.

8 minut temu, lakiman napisał:

Chromecast 4K i Android 12-czekam na pierwsze relacje związane z  działaniem aplikacji na urządzeniu takich jak Viaplay, Canal+ Online.

Ciekawe czy zapowiadana kwestia związana z brakiem płynności została całkowicie wyeliminowana i żadna aplikacja nie sprawia już problemów..?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 13:41, bgmnt napisał:

@gelo441 Zainteresuj się domowym LTE od T-Mobile.

Za 60 zł masz prędkośc 30 Mbps bez limitu transferu, za 70 zł 60 Mbps.

Są miejsca gdzie działa to bardzo dobrze.

https://www.t-mobile.pl/sklep/kategoria/internet-domowy/lista/produkty?productOfferingTerm=agreement24&bp=acquisition

Od roku korzystam z tego internetu, zero limitów czy przycięć, miesięcznie wykorzystuje 75 GB na mecze, seriale, czy tv online. Prędkość spada tylko wtedy jeśli router zabierzesz poza wskazany adres który wskazała do korzystania tego internetu. Mieszkam w mieście i działa bez zarzutów, mogę polecić :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 11:44, Zeusek napisał:

Zobacz jakie masz nadajniki koło domu, http://beta.btsearch.pl/

Do oglądania  to minimum 60Mb/s, 30Mb/s wystarczy na FullHD i jeśli nikt inny nie korzysta z łącza.

 

Osobiście mam Orange i bez problemu oglądam w FHD i 4k.

 

T-mobile najbliżej jest w mieście - jakieś 4 - 6 km ode mnie (nie wiem jak w linii prostej)

Czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy. Znam przypadek, gdzie dom stoi 5 km od stacji T-Mobile. Las dookoła, a udało się znaleźć w domu miejsce na router, gdzie prędkości wynoszą 25-30 Mbps, co spokojnie wystarcza do oglądania video 1080p (np z Youtube czy Netflix). 4K pewnie też spokojnie by poszło. Także przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w starter danej sieci i sprawdzić jej działanie na miejscu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam podobny przypadek, moi rodzice mieszkają w wiosce położonej dużo niżej niż sąsiadujące wsie, nadajników tam jest dość mało, najbliższy oddalony jest o jakieś 3-4 km, zasięg komórek zawsze tam był problematyczny, teraz coś się poprawiło ale w dalszym ciągu internet mobilny działa dość słabo. Wujek mieszkający obok rodziców kiedyś na próbę wziął sobie internet od T-Mobile z routerem, spokojnie wyciągał tam 30-40 mbps, 4K na Netflixie działało bardzo dobrze i do czasu pojawienia się światłowodu we wsi korzystał z tego bez większych problemów. 

Edytowane przez mingo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.10.2022 o 02:11, salva napisał:

Moim zdaniem jeden z najciekawszych BOXów dostępnych w wolnej sprzedaży. Na dodatek już ze wsparciem dla AV1. 

 

 

https://hollex.pl/mini-pc-homatics-box-r-p-4786.html

Jest już wersja z "plusem" w nazwie, czyli podwojoną ilością RAM, jednak cena na tę chwilę zwala z nóg. Być może tzw podatek od nowości. Oby. 

https://www.homatics.com/products/box-r-4k-plus?variant=43212469731564 

Edytowane przez Kiler
Wycięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jako, że jestem tu nowa i troszkę nieobeznana w temacie proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia, który głównie będzie służył do streamingu (głównie dla sportu. Posiadam już C+online, Polsat Box Go, NBA League Pass. W najbliższej przyszłości mam zamiar zainstalować SKY Sport Switzerland (dla ligi angielskiej  i Bundesligi) oraz DAZN Szwajcarski , bym mogła przełączać się między bibliotekami różnych krajów oraz czeskie TELLY głównie dla NHL

W związku z powyższym zależy mi na tym, by można było na tym sprzęcie zainstalować VPN I w sposób łatwy się przełączać pomiędzy rożnymi krajami

 

Ponadto przedmiotowy sprzęt ma służyć do oglądania "dużych" plików z dysku zewnętrznego.

W związku z tym zależy mi na tym by obraz przesz niego wyświetlany był jak najlepszy. Powyższy sprzęt będzie podpięty do amplitunera Onkyo, a ten do TV OLED LGC8 - 65 cali.

 

Cena jaką planuję wydać to kwota do 1000 zł.

Z tego co widziałam to w tej może być NVIDIA SHIELDS PRO z 2019 oraz HOMATICS BOX 4K Plus, który co dopiero wchodzi na rynek. Czy ktoś mógłby powiedzieć, który z nich byłby lepszy. Na pewno za NVIDIĄ przemawia marka, aktualizacja oprogramowania, z kolei za HOMATICSEM 4GB pamięci RAM oraz 32GB Flash.

Dodam, że nie zależy mi na grach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia nowa wystarczy spokojnie, procesor zapewni nawet poprawę jakości obrazu. 

Nie musi być najnowsza model z 2017 też się nadaje. 

 

Co do vpn to nie ma problemu większość vpn ma swoje aplikacje albo używa się open vpn z konfiguracjami różnych krajów.  

Pozostaje tylko wybrać vpn obsługujący interesujące kraje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do VPN to trzeba się liczyć z tym, że większość popularnych jest już blokowana przez różne serwisy, a będzie tylko gorzej.

@ewa1980 sprawdź gdziekolwiek jak DAZN "współpracuje" z VPN.

Ja wywaliłem siano na Cyberghosta i mogę sobie nim 4 litery podetrzeć.😁

Nawet Player go blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo odblokuje, jak na razie działa opcja rozdziału użytkowników by za dużo ich nie korzystało na raz z jednego IP w serwisie streamingowym. Skończą sie adresy i zwiększy liczba użytkowników to w końcu zablokują  tak jak aktualnie ma Nord, cyber itp. 

 

Ja mam prościej, zrezygnowałem z publicznych  VPN dla mas, poprzez znajomych zyskuje prywatne VPN, głównie własne serwery czy na routerach  w zamian za dostęp do mojego VPN w Polsce i UK .

W rok uzbierałem 20 krajów gdzie większość VPN publicznych ( nordvpn, cyberghost ) aktualnie nie działa. 

 

Najlepsza opcją jest mieć konta VPN  premium itp z możliwością wykupienia własnego IP w danym kraju.  Wiadomo wszystko kosztuje więcej niż standardowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ktosiu napisał:

Ciekawe jak długo odblokuje, jak na razie działa opcja rozdziału użytkowników by za dużo ich nie korzystało na raz z jednego IP w serwisie streamingowym. Skończą sie adresy i zwiększy liczba użytkowników to w końcu zablokują  tak jak aktualnie ma Nord, cyber itp.

Jakoś od ponad roku nie mogą zablokować, choć właściwie trwa to dłużej, bo w rożnych poradnikach o VPN, Windscribe jest tym jednym z kilku nielicznych polecanych do DAZN. A dziesiątki innych, w tym dość popularnych są skutecznie blokowane.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te VPN które działają z VOD bez problemów, przepuszczają ruch do serwisów streamingowych przez łącza domowych, często nieświadomych użytkowników, którzy instalując darmowe VPN czy inne apki przy okazji udostępniają swoje łącze i robią za "smart DNS" ;).

Bo wiadomo, że klasy różnych serwerowni to są dawno zablokowane, a te wszystkie firmy VPN używają raptem kilku.

Zresztą już linkowałem kiedyś artykul o tym: https://hiddenrouter.com/how-is-nordvpn-unblocking-disney-it-is-likely-using-your-own-ip-for-that-so-be-careful/

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 12:45, salva napisał:

Jest już wersja z "plusem" w nazwie, czyli podwojoną ilością RAM, jednak cena na tę chwilę zwala z nóg. Być może tzw podatek od nowości. Oby. 

https://www.homatics.com/products/box-r-4k-plus?variant=43212469731564 

Znaleźli się już nabywcy, także dowiedziałam się tego co mnie interesowało: Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Televio zaczęło sprzedawać Homatics Box Q jako "Televio Media Box Q".

Amlogic S905X3, 2 GB pamięci, 8 GB na aplikacje, Android TV 10, wyjście optyczne, ethernet (ale tylko 100 Mbps), certyfikacje Netflixa i spółki.

Dwa miesiące pakietu Televio Family gratis. Cena jak za Homaticsa w regularnej sprzedaży w sklepach - 369 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...