Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
1 godzinę temu, _Artek_ napisał(a):

Przez weekend miałem okazje pobawić się chromecastem 4 w wersji 4k, jak za tą cenę urządzenie prawie idealne.... działa szybko i bezproblemowo

 

1 godzinę temu, _Artek_ napisał(a):

Testowałem tylko viaplay na urządzeniu bez HDR Viaplay wywalało ale to kwestia serwerów i aplikacji.....


To żeś potestował tego Chromecasta 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mii boxa i teraz mam też google chromecast 4 hd, bo z xiaomi był problem. Potrzebowałem przystawki wyłącznie do HBO -- w jednym z telewizorów -- i dlatego wziąłem tańszą wersję.

 

Pod względem wygody przystawka google'a zdecydowanie wygodniejsza niż chińczyk, ale już pomijam to. Pomijam nawet brak aktualizacji. Najgorsze jest to, ze w mi boxie zasięg odbioru wi-fi jest fatalny. A mieszam w domu i sygnał na telewizorze -- panasoniku -- na poddaszu łapany jest z wi-fi extendera/reperatera. Z chromecastem nie mam tego problemu. Choć nie mogę ustawić dziwięku 5..1 a niby być powinien. Ale generalnie działanie i wykonanie sprzętu sobie chwalę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziwi mnie twoje zdziwienie. Jedyną, zawsze bezproblemowo działającą "opcją" w Mi Boxie była i jest sekta krzykaczy robiąca z tej przystawki bezproblemowo działający sprzęt. Powiedzmy, że kiedyś był problem z przystwkami dysponującymi certyfikatatmi DRM. Albo drogi Shield TV, albo tani, ale paździerzowaty Mi Box, jednak teraz? Teraz jest mnóstwo tego typu urządzeń, dlatego trzeba mieć coś z głową nie w porządku, by pakować się w Mi Boxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem, lub wyciągnąłeś z góry pochopne wnioski,  bo mi boxa mam już od naprawdę dawna :-)  Kiedyś spisywał się jako tako, jak na tani sprzęcik. Potem dłuższy czas w ogóle nie był użytkowany i chciałem go reaktywować na potrzeby właśnie hbo w panasoniku w innej, niż uprzednio, części domu.  Niestety brak aktualizacji, a przede wszystkim odległość od sygnału wi-fi -- wszystkie, nawet stare sprzęty "łapią", ale dla xiaomi bariera nie do przejścia -- sprawiło, że stał się bezużyteczny i dlatego zainwestowałem w google chromecast hd, który jak na tanią rzecz działa więcej niż przyzwoicie.

 

Reasumując, może z moją głową nie jest jakoś super, ale nie aż tak źle, jak myślisz. Mam nadzieję, że tym samym wlałem odrobinę otuchy w Twoje serce :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały rekonesans popularnych przystawek pod moje potrzeby i szczerze jestem zdegustowany ☹️ Dla C+ Online z 4K; Apple TV 4K - C+ 4K nie działa,  Chromecast 4 - po aktualizacji do a12 - C+ 4K tylko full hd. Zostaje box od C+, może Fire stick 4K. Pod Viaplay najlepiej sprawdził by się Apple, z tego co piszecie. Wychodzi na to, że powinienem kupić co najmniej 2 różne przystawki, żeby treści od tych oparatorów działały na dobrym poziomie. Pomijam już inne serwisy typo HBO i Netflix bo pewnie wyszłyby jeszcze inne kwiatki… 😉 Eeech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem się z Xiaomi mi Boxa na Google Chromecast 4k. Wszystko chodzi elegancko, ale jest jeden duży problem a mianowicie nie mam dźwięku w kanałach 4k. Mój TV to Sony KDL50W815B nie jest nowy ale obsługuje Dolby Digital+ wcześniej na Boxie Xiaomi nie było z tym problemu na Chromecascie tej opcji brak i w ustawieniach wyświetla tylko Dolby Digital. Dodam że dzieje się tak w Canal+ Online. Jakieś sugestie, pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już zalicytował moje Apple tv 4k 2 gen  ale gdyby ktoś chciał nadal jest do wylicytowania w bardzo atrakcyjnej cenie. :D sam nie wiem co zrobie i na co się przesiądę póki co mam w miarę nowy TV  z systemem operacyjnym od google ale ma on dwie bardzo istotne wady
1 4GB pamięci na aplikacje

2 Brak aplikacji Apple Music 

Pierwszy problem próbowałem rozwiązać dokupując pendrive jako pamięć zewnętrzną dla TV ale niestety nie wszystkie aplikacje można zainstalować na pamięci zewnętrznej.  (rozwiązaniem pośrednim jest tu kodi zainstalowane na pamięci zewnętrznej  ale uruchamia się wtedy zauważalnie wolniej nie wiem czy to kwestia przepustowości portu czy szybkości pamięci pendriva. 
Apple music też "na siłę" można zainstalować z apk ale zgaduje że nie zadziała wtedy obsługa pilotem, poza tym bezpieczeństwo takiego rozwiązania jest dość wątpliwe a ja do Apple ID mam podpiętą kartę płatniczą :D  

Gdyby nie podejście polskiego rynku vod do Apple TV najlepszym rozwiązaniem byłoby ATV 4k 3gen w wersji 128GB....
Póki co spróbuje się zmieścić na 4GB i zobaczę jak długo wytrzymam na 4GB pamięci mojego telewizora bez apple music :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na polskim amazonie jest promocja wersji pro do tego grzebiąc na pepperze można znaleźć dodatkowy kod rabatowy i wychodzi niecałe 800zł. Mam dylemat apple TV 4k 2022 vs nvidia shield tv 2019  a może po prostu wbudowany w telewizor google tv i jakby co to stojące obok ps5.
Ta zabawka od n-vidi jest fajna szczególnie biorąc pod uwagę polski rynek vod, ale po 1 jest już trochę "leciwa" i w każdej chwili może wyjść nowy model po 2 16GB to trochę mało jak na sprzęt, który oferuje takie możliwości..... a nie wszystko da się zainstalować na pamięci zewnętrznej. 
Po za tym apple tv to dobre uzupełnienie mojego "ekosystemu" jakieś pomysły, porady sugestie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci tyle pamięci wewnętrznej w Shield? Od tego są dyski czy dysk sieciowy. 

Jak ktoś nie instaluje gier to spokojnie wystarczy na lata użytkowania. 

 

Po 4 latach mam chyba z 6 GB zajęte na aplikacje, na zapis głównie nagrań z tunera sat albo zrzut filmów z kompa  używam dysku 1 Tb M.2 na USB podpiętego jak udział sieciowy i pena 120 GB jako przenośny.

Z udostępniania plików przez USB praktycznie nie korzystam bo szybsze transfery są przez sieć. 

 

Jedyne czego i brak to USB-C bo kopiowanie nawet przez USB 3.0 idzie o wiele wolniej a 500 MB/s na C robi po prostu swoje. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dopuki nie poprawią aplikacji Canal+ i nie zostanie umożliwione oglądanie treści 4K w apce, poprawiony Player- nie będę polecał urządzenia Apple TV 4K.

Na szczęście aplikacje z których korzystam,  a źle chodzą na Android TV + Apple + tutaj dobrze działają.

Absolutnie nie uważam Apple TV za urządzenie, którym można zastąpić Android TV. Jako uzupełnienie już tak.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 10:43, _Artek_ napisał(a):

Na emulatory :D

Jeśli nie będę w tym grzebał to wole dorzucić 100zł i mieć nowe apple tv 2022 ze względu na ekosystem Apple 

Po co pytasz nas o zdanie skoro jesteś nastawiony na Apple? I masz inne sprzęty tej firmy.

Jedyne co ci możemy zasugerować to to iż Apple też ma swoje wady skoro wymieniasz wady Nividi.

VPN nie uświadczysz + inne problemy o których wiele razy było pisane.

Mam wrażenie, że szukasz powodu aby znowu  po bajerować na forum jakież to Apple jest cudowne a reszta to złom.

Są tu inni od takich akcji więc daruj sobie i bierz wymarzone jabłko.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...