Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem, że sprawa dotyczy przystawek.

 

Na telewizorach z Mediatekiem wygląda to zupełnie inaczej. Przeczytaj dokładnie co napisałem.

 

Nie fetyszyzowałbym tego Mediateka, bo wiele wskazuje na to, że Firestick HD również nie radzi sobie z Viaplay, w przeciwieństwie do Firestick 4k Max. Różnica między tymi wersjami to, między innymi, inny chipset Mediatek. Pierwszy bez wsparcia AV1, drugi z wsparciem tego kodeka. Też o tym pisałem. Ale na 100% potwierdze to w weekend.

 

Viaplay zgłosiłem problem w połowie kwietnia, gdy tylko go odkryłem. Umówmy się: obsługa klienta, to jakaś zewnętrzna firma typu call center. Mają wklejać gotowe regułki, i w ten sposób zamykać sprawy, które po tygodniu trafiają do kosza, który to następnie raz na miesiąc jest czyszczony. To nie zostanie poprawione na moją prośbę, co najwyżej, gdy któryś z programistów się jorbnie że od ponad dwóch lat streamują ludziom totalny śmietnik.

 

W kwestii Apple TV, to sorry, ale nie posiadam tej przystawki i nie jestem Twoim rzecznikiem. Masz z tym sprzętem problem, pisz do C+. Różnica jest taka, że przyjmą zgłoszenie, coś tam przez miesiąc pościemniają że robią, a później napiszą że problem rozwiązany (mimo iż nie jest) i nara. Zostanie rozwiązany, albo tym samym sposobem co Viaplay, albo zupełnie przypadkowo podczas którejś aktualizacji aplikacji.

 

PS. Podobno na Apple Tv ten problem został rozwiązany już jakiś czas temu. Czy jednak nie?

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłaszasz do call center, tylko do developera aplikacji. Mnie po prostu ciekawi, że nie widząc kodu aplikacji już wiesz, że jest to jedna linijka i że będzie to trwało 10 minut oraz widzisz związek z AV1, ale nie umiesz tego uzasadnić. Jedyne co można powiedzieć z punktu użytkownika, to fakt, że nie jest tak jak być powinno 😀
 

Nie został. C+ poprawiło, ale nie naprawiło i szarpnięcia obrazu są rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nie zgłaszasz do call center, tylko do developera aplikacji.

 

I odpowiada mi jakaś Halszka, Paulina, Bartek, że takie i takie urządzenie nie jest wspierane przez Viaplay oraz że przykro im, ze doświadczam niedogodności podczas korzystania z usługi. Bardzo kompetentna odpowiedź jak na developera.

 

56 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Mnie po prostu ciekawi, że nie widząc kodu aplikacji już wiesz, że jest to jedna linijka i że będzie to trwało 10 minut.

Bo to nie jest jakaś tajemna wiedza dla kogoś kto się na tym zna. Jak to możliwe, że wśród kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset aplikacji streamingowych, chyba tylko deweloperzy z Viaplay nie potrafią ogarnąć płynnego streamu od kiedy są na naszym rynku, czyli przeszło dwa lata? A wiele wskazuje, ze dłużej, bo zaraz po tym jak ogłoszono wejście do Polski, ludzie zaczęli wklejać screeny z Twittera jak subskrybenci rzucaja k...mi pod postami na ich oficjalnym koncie.

 

56 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

oraz widzisz związek z AV1, ale nie umiesz tego uzasadnić.

🤣

 

Przypominam: problem odkryłem w połowie kwietnia tego, jako chyba pierwszy w Polsce, a już na pewno na tym forum.

 

Ja nie potrafię uzasadnić powiadasz... prędzej Ty czytać ze zrozumieniem.

 

Zatem jeszcze raz, ostatni już tłumaczę:

- chipset wspierający kodek AV1 - Viaplay chodzi płynnie

- chipset niewspierający kodeka AV1 - Viaplay klatkuje.

 

Zaistniały i zupełnie niezamierzony przez developerów związek wynika zapewne z zabugowanej aplikacji, o czym też pisałem wcześniej, ponieważ aplikacja Viaplay w streamach live nie używa tego kodeka, ale głupieje, gdy się okazuje że dana przystawka go nie wspiera.

 

Viaplay działa poprawnie z następującymi chipsetami:

- Amlogic S905X4

- Amlogic S905Y4

- Amlogic S805X2

- MediaTek MT8696 (dostępny w Firestick 4k Max, ale to jeszcze do potwierdzenia)

 

Wszystkie w/w chipsety obsługują kodek AV1

 

Chipsety Amlogic starszych generacji (S905X3/Y3 i starsze) oraz Mediatek zastosowany w Firesticku HD oraz Tegra od Shielda kodeka AV1 nie posiadają i Viaplay klatkuje.

 

Sprawdź sobie specyfikacje przystawek tutaj https://www.androidtv-guide.com/

 

Jeśli nadal nie widzisz związku, to sorry musisz z tym jakoś żyć.

Edytowane przez Emilio1985
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Emilio1985 napisał(a):

Ja nie potrafię uzasadnić powiadasz... prędzej Ty czytać ze zrozumieniem.

Zdecydowanie. Tłumaczysz jak krowie na rowie a ten dalej: "ale udowodnij że ma to jakiś związek". 

 

Musi jakiś mieć skoro jak urządzenie obsługuje AV1 to płynność jest. 

 

Na Chromecast 4K klatkuje. Na HD nie, bo już AV1 obsługuje. I ta zależność występuje wszędzie tam, gdzie jest klatkowanie bądź go nie ma. Jest to dziwne bo AV1 nie jest Viaplay do niczego potrzebny, ale tak jest. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985

To słabo jest to rozwiązane na Androidzie.

 

No tak, ale najpierw trzeba widzieć kod aplikacji, a nie wymądrzać się na forum, że zna się przyczynę skoro się jej nie zna.

 

Te 4 procesory z AV1 wykonane są w tym samym procesie litograficznym 12 nm. Mogę teraz napisać, że działanie Viaplay zależy od procesu litograficznego procesora. Czy to ma sens? Nie ma. Tak samo pisanie, że działanie Viaplay zależy od tego czy procesor ma AV1 nie ma sensu. Mam nadzieję, że już zrozumiałeś 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach jest sens.

Jeśli stream ma nie obsługiwany kodek sprzętowo przez urządzenie  korzysta z softwarowego dekodowania używając do tego niższego kodeka. Brak wspomagania przekłada się po prostu na częstsze błędy w dekodowaniu co widać w opiniach o niektórych sprzętach.

W sumie bez jakiegokolwiek sprzętowego dekodowania nie dało by sie wcale odgadnąć niczego ze względu na słabe procesory w boxach które są nie wystarczające od zdekodowania streamu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kodek ma w standardzie Viaplay?

 

Po prostu jesli dany box nie wspiera kodeka bo go nie ma albo jest problem ze sterownikami  SOC jak to wspomniał @LorDx używa innego kodeka który wspiera np. AV1 do dekodowania softwarowego.

Np. Często w starych TV na Android gdzie nie ma H.265 HEVC można go dekodować na H.264 AVC softwarowo jeśli na to pozwala wydajność procesora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, LorDx napisał(a):

Bez av1 żaden sprzęt nie dostanie wyższego androida jak 10.

Chromecast 4k (chipset S905X3) dostał Android TV 12

 

Shield chyba ma wersje 11

 

13 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Jaki kodek ma w standardzie Viaplay?

Wg KODI jest to albo H.265 albo H.264 - dokładnie nie pamiętam (musiałbym odpalić jakiś stream, ale teraz nie ma mnie w domu), ale nieważne czy dana przystawka wspiera AV1 czy też nie, to w KODI jest dostępny któryś z tych co podałem.

 

Co nie zmienia faktu, że aplikacja Viaplay, która - jak wszyscy doskonale wiemy - nie korzysta z AV1, głupieje gdy dana przystawka nie zgłasza obecności kodeka AV1. Jest to zwykły bug i tyle. 

 

Ja kiedyś nie mogłem odpalić Windowsa, po podłączeniu uszkodzonego pendriva do portu usb. Jaki ma związek jedno z drugim? Niby żaden, a jednak jakiś ma.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś, jest tańszy bo nie ma licencji tylko na h.265 HEVC 4k. 

Ma obsługę HEVC do 1080p.

 

Droższe licencjonowane z HEVC 4k nie potrzebują AV1, tańszej i popularnej alternatywy codeka. Dlatego nowsze, rozbudowane i mocniejsze sprzęty mają zwykle bardziej wydajniejszy płatny HEVC h.265 4k. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, różnice w kodekach, zastosowanym sprzęcie i do tego sterowniki tego sprzetu powodują nieczęsto niepożądane działania. 

 

Same z siebie obydwa kodeki są dobre i podobnie odtwarzają ten sam materiał przy materiale źródłowym w AV1. 

 

:)

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Chyba nie zrozumiałeś, jest tańszy bo nie ma licencji tylko na h.265 HEVC 4k. 

Ma obsługę HEVC do 1080p.

 

Droższe licencjonowane z HEVC 4k nie potrzebują AV1, tańszej i popularnej alternatywy codeka. Dlatego nowsze, rozbudowane i mocniejsze sprzęty mają zwykle bardziej wydajniejszy płatny HEVC h.265 4k. 

 

 

 

Jakiś przykład tej nowszej i drogiej przystawki Android TV z w/w kodekiem?

 

To na jakim niby kodeku działa np film w 4K na Netflixie oglądany na Chromecast 4k?

 

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Chyba wiem gdzie leży przyczyna. Trzeba podać inne parametry dla różnych procesorów przy systemowym dekodowaniu i sprawdzać na których działa prawidłowo.

 

Jak to się ma do problemów z Viaplay?

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...