Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marek52 napisał(a):

ktory lepszy dongle homatics 4k czy chromocast 4k

Jak nie korzystasz w Viaplay, to w sumie Chromecast 4k nie jest takim złym wyborem. 

 

W przeciwnym wypadku zastanowiłbym się nad Homatics Dongle G 4k (ten szary dongle).

 

Podobno jesienią ma wyjśc nowy Chromecast więc może warto się jeszcze teraz wstrzymać z zakupem.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek52 z tego co pamiętam to ludzie mieli kłopot z dźwiękiem na kanałach 4k w C+ Online. Masz w ustawieniach przystawki włączony dźwięk przestrzenny?

 

Viaplay klatkuje na wszystkich urządzeniach z chipsetem Amlogic S905X /Y 1., 2, i 3 generacji, czyli generalnie na wszystkim co wyszlo do konca 2021 r. włącznie. Chromecast 4k się do tej grupy zalicza. Problem dotyczy transmisji sportowych live.

 

Szary dongle od Homaticsa, to Amlogic S905Y4, czyli czwarta generacja, podobnie jak biale boxy (chipset S905X4). Na czymś takim Viaplay działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

Mam pytanko do ludzi co mają Apple tv 4k 2gen czy wszystkie najbardziej znane SVOD tam chodzą bez zarzutu?

 

Zastanawiam się nad tym sprzętem 

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/apple-tv-2-gen-64-gb-4k/874810

Z tego co pamiętam to z C+ Online ludzie mieli problemy - klatkowanie, ale podobno to zostało niedawno poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 19:03, Pawop napisał(a):

Jest to najlepsza przystawka na rynku, ale nie jest pozbawiona wad. W Disney+ i Prime Video jest źle wyświetlany HDR. C+ jest bez 4K

No nie wiem, Shield nie ma żadnych wad Apple Tv + masz nieograniczony dostęp do apek np VPN czego w Apple nie uświadczysz.

Oczywiście fanboja  Apple nie przekonam, ale wiedz o tym, że i szybkość i jakość obrazu nie odstaje od tej   z Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo nazywasz fanbojem Apple'a?
Sprzet Nvidii może i jest ok, ale to nadal Android. Miałem Mi Boxa, Firesticka i Chromecasta 4 i Androida nie polecam. Uważam, że najlepszym systemem i tak jest Tizen. Z nim nie mam najmniejszych problemów. Apple TV służy mi jako dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VPN na Apple TV będzie za 3 tygodnie. Na iOS, iPadOS i macOS jest od lat, a na tvOS będzie dopiero teraz. Apple TV dostaje najwyższy profil jakościowy w popularnych aplikacjach VOD, przy 4K jest 5-15 Mbps więcej od Androida, w zależności jaki film czy serial się ogląda. Nie wiadomo jak to wygląda na webOS i Tizen, bo nie ma jak tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10moje pytanie brzmiało odnośnie serwisów svod czy nie ma problemu z nimi na tej przystawce, nie jestem fanbojem, nigdy nie miałem do czynienia z jabłuszkiem (poza iPodem) a VPN w ogóle mnie mnie nie interesuje. Zamierzam nabyć coś nowego bo dałem teściom starego chromecasta aby mogli na starszym tv bez smarta pooglądać swoje ulubione produkcje na PBGO i playerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał(a):

Kogo nazywasz fanbojem Apple'a?
Sprzet Nvidii może i jest ok, ale to nadal Android. Miałem Mi Boxa, Firesticka i Chromecasta 4 i Androida nie polecam.

No właśnie, miałeś tani badziew, a nie Shielda.

Ja przez miesiąc porównywałem oba sprzęty i oba są super przy tym, że jak wspomniałem Shield nie ma tych wymienionych przez ciebie problemów jakie są w Apple.

 

@Gizior89

Wsio zależy ile chcesz kasy przeznaczyć na przystawkę.

Jak masz ok tysiaka to bierz Shielda lub Apple który ma swoje problemy, ale które niekoniecznie wszystkim przeszkadzają.

Mój post nie był zresztą do ciebie.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tracer10 napisał(a):

Jak masz ok tysiaka to bierz Shielda lub Apple który ma swoje problemy,

Szkoda mi tysiaka na przystawkę wydać a akurat apple tv 2gen 64gb był za 580zł dlatego bardzo się tym zainteresowałem. Być może za chwilę to będzie stała cena bo 4gen ma na przełomie 23/24 roku zadebiutować

 

@Pawopteż nie mam większych problemów z tizenem 6.5, gorzej trochę śmiga 4.0; mianowicie raz po raz c+online i HBO MAX się zawiesi ale jak to każdy wie Samsung po 5 latach przestaje być smart nawet jak kosztował 5 koła, z kolei na tizenie 6.5 Netflix wyświetla bitrate z 4 liter

@Arkonnie tylko te 2 zespoły są puszczane w 4k tylko ogólnie wybrane mecze Ekstraklasy i PD

Edytowane przez Gizior89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Arkon napisał(a):

Dla mnie już to dyskwalifikuje ten sprzęt

No ok, tyle, że na androidzie też z tym 4K różowo nie jest, na niektórych sprzętach jest, na innych nie ma, można o tym poczytać w temacie canal+ online dla subskrybentów ;)

Tutaj przynajmniej na wstępie wiadomo, że treści 4k się nie uświadczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku HD, to te mniejsze wartości to VP9, natomiast większe to AVC, a jakość podobna. VP9 miał być darmową konkurencją dla HEVC, ale poza YouTube i Netflix to chyba nie jest nigdzie stosowany. Dla 4K wszędzie jest HEVC. Jeśli chodzi o AV1 na Netflix, to jest on jak Yeti, bo wszyscy o nim mówią, tylko nikt go nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...