Skocz do zawartości

Wymiana kart Cyfry+


szwyr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lucius według mnie jest zdecydowanie szybciej. Szczególnie na tunerach innych niż te od C+. Najlepiej wypada w tym przełączaniu kanałów GI-S890HD, choć Ferguson też imponuje mi szybkością i co ciekawe nie ma już pikselozy przy przełączaniu na kanał HD z oferty Cyfry+. Czasem była taka stop-klatka z pikselozą...

 

Bardzo dobrze... :)

Co do tej pikselozy (pikselozilli), przy przełączaniu kanałów HD z oferty Cyfry+, mam nadzieję, że podobne dobrze ma się sprawa z tunerami wykupionymi, lub dzierżawionymi od operatora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie zauważyłem jak długo trwała aktualizacja.

można to przeliczyć na: 1 talerz zupy, :brawo: 3 kanapki z usmażoną kanią :jupi: (kania dla nie zorientowanych to taki jadalny grzyb, smakujący jak schabowy)gorąca herbaty). :locked:

I aktualizacja gotowa. :lol::lol2:

 

Kanały jakby szybciej wskakiwały przy zmianie (tuner Mediasat pionier)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi odpowie na następujące pytania:

po aktywacji nowej karty zacinają mi się kanały

mam 3 fergusony 6600 i do tego big card server II

do fergusona wgrywałem rózne softy (1.75, 1.95, 2.00) i do tego najnowsza lista kanałów

nic nie pomaga

w fergusonie nowa karta działa jak trzeba

co zrobić żeby działało przez splitter??

proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była o tym mowa. Przeszukaj 10,892 GHz. Tam jest kanał Wymiana Kart.

Widocznie szukanie boli :/ @ksiaze351 Masz swój dekoder, a nie jakiś od C+, no to musisz sobie sam wyszukać ten kanał. Polsat 2 jest z transpondera CP, więc karty od C+ na nim nie zaaktywujesz :woot: przeszukaj transponder, który masz w umieszczony wyżej w cytacie :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisałem wczoraj o moim problemie przy wymianie karty.

Z włączonym tunerem czekałem od wczoraj aż do tej pory. Nie pojawiła się plansza którą mi wklejaliście w poście. Zadzwoniłem co Cyfry i kobieta powiedziała że skoro działają mi kanały za które płacę (Multipakiet) to jest wszystko wporządku (działały jeszcze inne kanały min TVP i TVNy).

Przełożyłem kartę do PVRa Cyfry i jakie było moje zdziwienie kiedy to okazało się że świeci kanał z aktywacją kart...moje zdziwienie było jeszcze wieksze kiedy okazało się że żaden inny kanał nie działa (oprócz FTA) Nawet C+. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przełożyłem kartę do PVRa Cyfry i jakie było moje zdziwienie kiedy to okazało się że świeci kanał z aktywacją kart...moje zdziwienie było jeszcze wieksze kiedy okazało się że żaden inny kanał nie działa (oprócz FTA) Nawet C+. Jakieś pomysły?

 

Przeprogramuj ponownie PVR już z nową kartą. Może zadziała.

ALBO: dokonaj reaktywacji karty przez ICA!

 

p.s. więc proszę się nie dziwić, że dla pvr wyznaczono inny termin aktywacji kart. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wyjaśniło się w temacie alternatywnych( nie znoszę softu c+) softów do 1430? Mam dwa takie tunery z opłaconym pakietem komfortowym obsługiwanym przez Small Splitter - 3 kanałowy. Nie wiem czy po zmianie karty będzie to wszystko poprawnie funkcjonować na obecnych softach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś aktywowałem

 

DSR-7001, alternatywny soft 6579S192C baza 8209 Boot 0019.1 (To samo co Ferguson 7018)

 

Sposób aktywacji:

1. Odnaleźć kanał wymiana karty

2. wyłączyć tuner z gniazdka

3. włożyć nową kartę

4. włączyć tuner

5. wejść do ICA i przesłać uprawnienia

6. Pojawia się plansza że przeszły uprawnienia

7. Po 10 min. wszystko chodzi ale chwilę trzeba czekać na uprawnienia na poszczególnych kanałach...

 

That's it

 

Bocelot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem wymianę karty i wszystko działa! (no prawie) :jupi:

 

Mój sprzęt to:

Ferguson 7318UCI (Soft 6820 - oryginalny zmodyfikowany przeze mnie tak aby nazwy kanałów same się nie zmieniały)

Topfield HSCI7700 (Soft 7.00.62 - oryginalny)

Splitter SmartWi z dwiema kartami klienckimi (ten starszy bez podstawki)

 

Pakiet Cyfry: Prestiżowy + wszystkie kanały HD

 

Nie działa tylko jeden kanał (na obydwu tunerach) - KBS World, ale pewnie Cyfra zapomniała o nim ... jutro im przypomnę :)

Aktywację karty robiłem w Ferdku i trwała ok 3 minuty (po tym czasie zobaczyłem tą planszę z 10892, że aktywacja zakończona sukcesem).

Dodatkowo musiałem na nowo sparować karty klienckie z bazą splittera (poprzez włożenie kart do bazy na ok 15 sek).

Teraz wszystko śmiga na splitterze i jest ok. Tylko ten jeden kanał koreański nie świeci, ale nie pali się ... ;)

 

Jedyne co mnie teraz zastanawia to czy będą uprawnienia przechodzić jak na starej karcie - wcześniej nie musiałem wyjmować karty ze splittera - uprawnienia przechodziły z karty klienckiej do bazy i wszystko śmigało cały czas bez jakiejkolwiek ingerencji ... dobrze by było, żeby teraz było tak samo, ale poczekamy - zobaczymy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...