Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To bedzie bardzo zla wiadomosc, mam nadzieje ze do tego nie dopuszcza bo siatki jest troche za duzo.

 

Moze wygraja przetarg na NBA? Przydalo by sie cos w koncu wygrac wartosciowego a nie tracic tylko :/

 

Swoja droga ja marze sobie o NHL, NFL , lidze hiszpanskiej albo angielskiej, baseballa tez bym czasem obejrzal nawet nie musi byc na zywo. A co dostaje w zamian? Lige Belgijska :P

 

Dobrze ze polsat ma ME i F1 jak dla mnie to najwieksze atuty tego kanalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stroni Ekstraligi http://www.speedwayekstraliga.pl/ znalazłem takie coś:

Wiadomo już, że Polsat nie zakupi sublicencji na pokazywanie meczów żużlowych ekstraligi w nadchodzącym sezonie. Oznacza to, że kibice speedwaya będą skazani wyłącznie na ofertę Telewizji Polskiej. Dobrze to dla nich, czy źle?

Jak zwykle, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nieliczne głosy krytyczne, jakie pojawiły się po informacji o zawarciu umowy przez Speedway Ekstraligę z telewizją publiczną pochodziły od kręgów związanych ze stacją Polsat, bądź od osób posiadających w domu dostęp do sieci kablowej oferującej odkodowany kanał Polsat Sport.

Wcześniej, kiedy Polsatu Sport nie można było odbierać w kablówkach bez dekodera, wokół żużlowych transmisji jakoś szumu nie było. Bo też i fani speedwaya wyboru praktycznie nie mieli: dekoder albo przysłowiowa figa. Teraz jest inaczej.

Dzięki TVP dostępność ekstraligowego speedwaya będzie większa niż w latach poprzednich. Speedway Ekstraliga zagości nie tylko w TVP Sport, ale także w programach regionalnych oraz w ogólnopolskiej TVP Info. Ponadto w internecie będzie można oglądać na żywo dwa mecze Speedway Ekstraligi z każdej kolejki. Nie bez znaczenia jest obsługa newsowa, którą prowadzi obecnie TVP. Speedway jest obecny w głównych programach sportowych TVP.

Można się krzywić na taki stan, bo malkontentów – nawet bez przyczyny – nigdy nie brak. Warto jednak przytoczyć pewne fakty.

Pomiary oglądalności wykonane na zlecenie Speedway Ekstraligi podczas drugiej kolejki rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski w roku 2007 wskazały, że 15 kwietnia ub. roku relację w Polsacie Sport (Polonia Bydgoszcz – Włókniarz Częstochowa) oglądało niespełna 80 000 osób, natomiast tego samego dnia retransmisję w dwóch regionach TVP 3 (tylko we Wrocławiu i Bydgoszczy wraz z Toruniem) aż ponad 160 000, czyli dwukrotnie więcej. Porównując te wyniki należy uwzględnić fakt, że TVP nie zapowiadała wcześniej relacji na swoich kanałach, jak czynił to przez wiele dni Polsat.

To badanie pokazało niesamowity potencjał anteny otwartej TVP. Prawdą jest, że TVP Sport zaczynał od niskiego pułapu dostępności. Jego liczba odbiorców powiększa się jednak systematycznie. Ostatnio sieć kablowa „Multimedia” wprowadziła ten kanał do swojej oferty kosztem Eurosportu. TVP Sport jest również przez cały czas dostępny na platformie „n”.

Przy rozważaniach typu, gdzie lepiej jest dla żużla być prezentowanym, liczba rzeczywistych odbiorców nie jest jedynym wyznacznikiem. Speedway potrzebuje zwiększenia popularności i oglądalności. Głównie w ośrodkach, które nie posiadają go na co dzień. To może zapewnić tylko jego prezentacja w telewizji publicznej. Podobnie jest z promocją, kreowaniem wizerunku tego sportu i poszukiwaniem sponsorów zarówno dla ligi, jak i całej dyscypliny. Każdy, kto ma z tym do czynienia, doskonale wie, którędy wiedzie droga do wyjścia żużla poza przysłowiowe opłotki. Speedway Ekstraliga w TVP to w obecnej sytuacji jedyna szansa na realizację tych zamierzeń. Pozostaje jedynie żywić żal, że będzie to jedyna telewizja pokazująca ekstraligowy żużel w zbliżającym się sezonie. I mieć nadzieję, ze w kolejnych latach stacji tych będzie więcej.

Dodany: 2008-02-02 19:53:16

i pięknie widać iż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!!

i tak człowiek sie już przyzwyczaił do oferty a tu proszę, koniec złudzeń!!

Polsatowi Sport sie nie opłaca :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy madre glowy z EŻ wezma pod uwage ze Cyfrowy Polsat (2 miliony abonentow!) nie ma ani TVP Sport, ani TVP Info. Wiec puszczanie zuzla w tych dwoch ostatnich to istne samobojstwo, a nie "promocja speedwaya".

A TVP juz sobie wszystko dobrze policzyla i beda sporo kasy brali za TVPS, przy ogladalnosci meczu na poziomie paru tysiecy.

 

I jeszcze jedno: jesli TVP jest takie wspaniale, to czemu koszykowka i pilka reczna od niej uciekly?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info ma większy zasięg niż Polsat Sport, za dostęp do tej stacji nic się nie płaci, piłka ręczna jest jeszcze transmitowana na TVP Sport (wczoraj było spotkanie Vive Kielce - Interferie Zabłębie Lublin), koszykówka ma zamiar wrócić do TVP od następnego sezonu, tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłka ręczna jest jeszcze transmitowana na TVP Sport (wczoraj było spotkanie Vive Kielce - Interferie Zabłębie Lublin),

Jeszcze... a od przyszlego sezonu w Polsacie ;)

koszykówka ma zamiar wrócić do TVP od następnego sezonu, tyle w tym temacie.

Nie tyle koszykowka ma zamiar wrocic do TVP, co Polsat jej juz po prostu nie chce a gdzies transmisje musza byc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chwalilem Polsat za to, że puszczją mecze reprezentacji w piłkę reczną, a nie dawają już przeciętnej ligi. Pytam się, po co komu to potrzebne?! I tak większość kadry gra w bundeslidze. Kiedyś widziałem na tvp1 w sporcie skrót meczu ligowego i jak zobaczyłem tę stara chalę i zabytkowy parkiet to mi się odechciało.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Kiedyś widziałem na tvp1 w sporcie skrót meczu ligowego i jak zobaczyłem tę stara chalę i zabytkowy parkiet to mi się odechciało.........

jeszcze kilka sezonów temu podobnie wyglądały hale siatkarskie np. ta w Radomiu, nie wspominając już o halach gdzie grały kobiety...a teraz?...Polsat od 7 sezonów ma PLS od roku LSK....kluby te mają sponsorów bo widać ich na antenie....dwa, trzy sezony to samo może stać się z ligą piłkarzy ręcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że zainteresowanie siatkówka głównie wynikło z sukcesów polskiej reprezentacji oraz występów w lidze światowej gdzie wcześniej transmitowała TVP / jak wiemy realizatorsko robiła to bardzo profesjonalnie polsat pod tym względem raczej sie nie popisuje i jest daleko ...no chyba ze chodzi o pasmo reklam.... :) / choć obiektywnie patrząc trzeba powiedzieć ze jakis swój wkład maja.

wracając do piłki ręcznej o taką popularność jak siatkówka będzie ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...