Skocz do zawartości

Problem z telewizorem Sony XG9505


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pewnie banalne pytanie. Dziś zakupiłem mój pierwszy tv 4k (Sony xg9505) 

 

Zauważyłem że oglądając Netflix cześć pozycji ma dostępny hdr w standardzie Dolby vision (Dolby) jak odpalam. Canal+4k to w tv mam kilka opcji dla hdr (automat, hlg i hdr 10) ale nie widzę Dolby vision. Czy canal+4k nie nadaje w standardzie hdr Dolby vision? 

 

Dodatkowo mam pytanie czy jeśli kabel hdmi nie spełnia wymagań hdr to właśnie nie będzie się dało czegoś wybrać jak w tym przykładzie czy np nie będzie całkiem obrazu lub dźwięku? Mam jakieś no no name hdmi ale w trakcie oglądania nie widzę problemów, oznacza to że jest ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ 4K nadaje tylko  HDR HLG i to też nie wiadomo jaki procent tak na prawdę a co do Netflix to nie nadaje po przez dekoder 4k w Dolby Vision a tylko w HDR10 i tyle , no chyba że przez aplikacje to tak jest i HDR10 i DOLBY VISION :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była aktualizacja która dała możliwość oglądania poprzez ten dekoder Netflix z HDR10 a co do kiedy jest HDR HLG na Canal+ 4K to musisz chyba poczekać aż ruszy Ekstraklasa a czy filmy są w 100% z HDR HLG to już musi się ktoś wypowiedzieć kto oglądał takowe na tym kanale :)  Z tego co ktoś tu pisał HDR HLG jest ustawiony na stałe na tym kanale i nie wiadomo co jest a co nie jest z HDR HLG :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazują Ci się jakieś błędy przy włączaniu dekodera lub w czasie oglądania np błąd HDCP ?? Ogólnie i u mnie działa Canal.+ 4K na tv nie 4k i obraz jest na tym kanale dużo ciemniejszy niż np NASA 4K czy MUSEUM 4K  i reszty kanałów.  Ja np : używam kabla od konsoli XBOX ONE X  i jest wszystko ok ale jak pisałem na tym kanale jako jedynym jest obraz ciemniejszy niż na innych , i może to jest efekt tego włączenia HDR HLG na stałe. 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko czy każdy materiał na c+4k jest zrealizowany w 4k? Czy też są takie które są tylko konwertowane do 4k a jeśli tak to czy jest gdzieś info który np która pozycja /film jest w natywnyn 4k. Wiem że kiedyś w programie tv na stronie nc+ było info ze dany film jest w HD a np inny nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kabel który posiadam jest opisany jako hi speed hdmi witch Ethernet 1.4 hdmi to jest on wystarczający czy np pomimo że nie widzę żadnych problemów (kanały działają, dźwięk działa) to może on w jakiś sposób obniżać jakość kanału 4k i lepiej kupić taki z 2.0 lub 2.1 hdmi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sygnał cyfrowy, albo działa albo nie. Do HDR wystarcza wersja 1.4, wersja 2.1 dodaje obsługę 60 FPS w 4K, czyli do TV raczej zbędne, może do przyszłych konsol.

Pod warunkiem, że TV wspiera natywnie hdmi 2.1, a takich można policzyć na palcach jednej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor w trybie Motion Flow generuje bardzo nienaturalny obraz z efektem teatru, czego ja osobiście nie cierpie (choć są tacy co lubią, niektórzy nawet twierdzą, że wtedy obraz wygląda jak "rzeczywistość".. chyba na fast forward).

Przeczytaj sobie tutaj akapit "odwzorowanie ruchu": https://hdtvpolska.com/sony-kd-75xg9505-test-bravia-2019-lcd-z-podswietleniem-direct-led/11/?showfull=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak najlepiej ustawić w Xg95 ten efekt? Jeśli chodzi o YouTube to obraz jest super ale jak na Netflix czy Apple TV coś jest w Dolby to przy wybierze obrazu mam do wyboru Dolby jasny i Dolby ciemny a jak oglądam YouTube to są do wyboru w zakładce obraz i zaawansowane hdr: automatyczny, hdr 10, hlg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...