Skocz do zawartości

Podwyżka abonamentu w C+


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Yarpen Zirgin.

Wszystkich pouczasz i strofujesz, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem a ty też nie bardzo rozumiesz co napisałem więc wyłożę kawę na ławę, być może dla innych też będzie to czytelniejsze.

Podpisałem umowę w lutym 2011 z rabatem 19,90 zł do wybranego pakietu /chyba był to Optimum HD/ i rabatem 35 zł do multiroomu /pomijam w dalszych wyliczeniach multiroom, bo mam go praktycznie za darmo/.

Od października 2011r po uzgodnieniach z konsultantem przeszedłem na wyższy pakiet PRESTIŻ HD+, za który płacę 102,20 zł.

Otrzymałem wtedy potwierdzenie e-mailem takiej ceny ale bez słowa informacji o zwiększeniu rabatu, stałości tej ceny do końca umowy itp.

W przysłanym świeżo aneksie do umowy czytam, że nowa cena tego pakietu to 186 zł - mój rabat 19,90 zł = 166,10 zł, czyli podwyżka od obecnej mojej ceny 102,20 wynosi 64,10 zł a nie 7 zł /wg cennika ten pakiet przed podwyżką kosztował 179 zł/

Różnica kolosalna, chyba jest o co pytać i rozwiać wątpliwości.

Wysłałem pytanie również do ICA ale na razie nie mam odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dostałem aneks od cyfry niedawno podpisałem umowę w promocji 3x0 canal+kompakt wiec w związku z tym jaka podwyżka mnie obejmuje bo nie bardzo rozumiem płace teraz 62zł w aneksie pisze 82zł jak to jest ??

 

 

Będziesz płacił 68 zł, na poprzedniej stronie zadałem to samo pytanie i zostałem niemal "zlinczowany" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem do cyfry zapytanie jak to jest z moją umową przy nowym aneksie (niby został do mnie wysłany 5 stycznia ale nie doszedł) i że jeśli będzie podwyżka to będę rezygnował, a dzisiaj telefon od konsultanta dostałem z promocją HBO za 19,90zł i HBO Go za darmo, nie wiem czy mój mail i ich telefon są z sobą powiązane ale nigdy do mnie nie dzwonili z jakimiś super ofertami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę argument za wprowadzeniem podwyżki od konsultantów Cyfry: " wprowadzenie dodatkowych 25 kanałów z czego 17 w HD" to mnie pusty śmiech ogarnia. Przecież większość z tych nowych kanałów HD jest za dodatkową opłatą ( 8-11zł) i są tą przeważnie duble istniejących kanałów SD !!! Co z tymi co wogóle nie korzystają z HD albo z tych opcji, dlaczego ich też obejmuje ta chora podwyżka??? .

Szkoda, że przegapiłeś, że obecnie do każdego pakietu jest dołączonych 8 kanałów HD... To zaś, czy ktoś z nich korzysta, czy nie, jest wyłącznie decyzją abonenta, a nie Cyfry.

 

 

 

@Yarpen Zirgin.

()...)

Podpisałem umowę w lutym 2011 z rabatem 19,90 zł do wybranego pakietu /chyba był to Optimum HD/ i rabatem 35 zł do multiroomu /pomijam w dalszych wyliczeniach multiroom, bo mam go praktycznie za darmo/.

Od października 2011r po uzgodnieniach z konsultantem przeszedłem na wyższy pakiet PRESTIŻ HD+, za który płacę 102,20 zł.

Otrzymałem wtedy potwierdzenie e-mailem takiej ceny ale bez słowa informacji o zwiększeniu rabatu, stałości tej ceny do końca umowy itp.

W przysłanym świeżo aneksie do umowy czytam, że nowa cena tego pakietu to 186 zł - mój rabat 19,90 zł = 166,10 zł, czyli podwyżka od obecnej mojej ceny 102,20 wynosi 64,10 zł a nie 7 zł /wg cennika ten pakiet przed podwyżką kosztował 179 zł/

Zacytuj nam tutaj, bardzo proszę, słowo w słowo fragment aneksu z przedłużenia umowy, w którym jest mowa o rabatach na pakiet i opcje dodatkowe. Napisz także, czy dodałeś sobie po drodze jakieś dodatkowe kanały w postaci opcji i z jakimi rabatami. Wtedy będzie można dokładnie określić jak to u Ciebie wyglądało i skąd pochodzą ceny po podwyższeniu pakietu.

 

 

 

 

 

A zacytuj słowo w słowo to, co napisano w umowie na temat rabatu na pakiet... Zobaczymy co tam w rzeczywistośc napisano niezrozumiałego.

 

Przyjacielu w regulaminie jest wszystko jasne i jak byś uważnie czytał wątek to zauważyłbyś w czym rzecz.

do końca okresu minimalnego abonent otrzymuje rabat na ten pakiet w wysokości 13,90 zł

Czyli 53,90-13,90=50

Aktualnie z nowego cennika 77-13,90=63,10

Jednak w maju był aneks z którego aktualnie płacę 69-19 =50

Wytłumacz to.

System Cyfry przy poprzednim podwyższeniu umowy zwiększył rabat abonentom, którzy mieli taki rabat w umowie. Pewnie po prostu ktoś popełnił błąd podczas pisania skryptu, który robił korekty w promocjach i dopisał tę do listy podwyższanych rabatów. Dowcip polega na tym, że wszystko wskazuje na to, że nikt nie będzie tego korygował i abonament wzrośnie tak, jak to jest w nowych aneksach, czyli jedynie o 8 zł.

 

W moim przypadku nie chodzi o kase bo ta podwyżka jest do zaakceptowania jednak metoda jej wprowadzenia oraz powody są poniżej pewnego poziomu jak na platformę "delux". Pozwolę sobie uzasadnić:
odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż zmiana cen jest koniecznym krokiem, zważywszy na wykorzystywanie coraz nowocześniejszych technologii oferowanych naszym klientom, oraz wzbogacaniu oferty CYFRY+ o nowe kanały ( w 2011 roku oferta rozszerzona została o 25 nowych kanałów, w tym aż 17 z nich nadawane są w wysokiej rozdzielczości HD).

Od listopada 2011 roku, został uruchomiony serwis CYFRA+ ONLINE, dzięki któremu Abonenci przez Internet mają dostęp do treści telewizyjnych CYFRY+. Dodatkowo CYFRA+ umożliwiła dostęp do bogatej biblioteki filmowej HBO GO a także serwisu muzycznego MOOD.

Posiadam dekodery sd więc wielkiej korzyści nie mam poza kilkoma kanałami o wątpliwej merytorycznie treści dla mnie..

To, czy korzystasz z tych opcji i kanałów, które zostały dodane do oferty, za którą płacisz, jest Twoim wyborem. Cyfra ma pełne prawo podnieść cenę Twojego pakietu kiedy rozszerza jego zawartość, więc nie ma podstaw do twierdzenia, że to jest "poniżej pewnego poziomu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam czywiscie podobny problem jak większość. Posiadam pakiet Optimum z Canalem plus oraz multiroom. Jestem jeszcze w okresie minimalnym.

Ale mam zapis w aneksie do umowy, że "Abonent nie będzie miał obowiazku zaplaty kary umownej (299 zł) jeżeli wypowie Umowę o Abonament w trybie art 4 § 1 ust 5, art 7 § 1 lub art 15 § 8 Regulaminu Umowy o Abonament.

art 4 § 1 ust 5 Regulaminu Umowy o Abonament stanowi zaś, że "operator zastrzega sobie prawo podwyższania opłat opisanych w cenniku ... W takim przypadku Abonent ma prawo do wypowiedzenia umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia o opisanym podwyższeniu opłat."

 

Czy w świetle takich zapisów w moim konkretnym przypadku mogę wypowiedzieć Umowę o Abonament bez ponoszenia kary umownej (299 zł) ?

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, dostałem,

Jest oczywiście dopisek ,że "... w przypadku braku akceptacji przysługuje prawo do wypowiedzenia w terminie 14 dni... zgodnie z postanowieniami Regulaminu umowy o Abonament"

Jak rozumiem dotyczy to również umowy w okresie minimalnym i w tym przypadku nie będe musiał placic kary umownej.

Czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczy to również umowy w okresie minimalnym i w tym przypadku nie będe musiał placic kary umownej.

Czy tak ?

 

Umowa może być na czas określony (czyli okres minimalny) i na czas nieokreślony. Na czas określony możesz wypowiedzieć bez konsekwencji w wypadku podwyżki, zmiany regulaminu, usunięciu kanału będącego w umowie. Na czas nieokreślony możesz wypowiedzieć z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia w każdej chwili, bez podania przyczyny. Czyli możesz wypowiedzieć umowę w okresie minimalnym, bo zmienia się cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podjętą dyskusję jednak w obu przypadkach nie mogę się zgodzić z takimi argumentami.

System Cyfry przy poprzednim podwyższeniu umowy zwiększył rabat abonentom, którzy mieli taki rabat w umowie. Pewnie po prostu ktoś popełnił błąd podczas pisania skryptu, który robił korekty w promocjach i dopisał tę do listy podwyższanych rabatów. Dowcip polega na tym, że wszystko wskazuje na to, że nikt nie będzie tego korygował i abonament wzrośnie tak, jak to jest w nowych aneksach, czyli jedynie o 8 zł.

Abonenci mojego pokroju mieli 3 miesiące gratis a dzięki aneksowi mogli odejść więc Cyfra zareagowała na falę wypowiedzeń. Nie był to błąd tylko celowe działanie. Ciekawe czy tak samo potraktuje obecnych 3x0 i przy następnej podwyżce przeciętny użytkownik popatrzy na aktualny rabat z rachunku, zaakceptuje i będzie zonk. Co do dalszej części pozwolę sobie zacytować:

Wyjaśniam, iż przedłużenie rabatu przyznanego w maju 2011 roku, który uchronił Pana przed zmianą cen nie jest możliwe. Od marca 2012 roku prognozowana Opłata Abonamentowa wyniesie 64 zł 10 gr.

To, czy korzystasz z tych opcji i kanałów, które zostały dodane do oferty, za którą płacisz, jest Twoim wyborem. Cyfra ma pełne prawo podnieść cenę Twojego pakietu kiedy rozszerza jego zawartość, więc nie ma podstaw do twierdzenia, że to jest "poniżej pewnego poziomu".

Jak sam zauważyłeś mam prawo do świadomych wyborów. Właśnie takim wyborem była paczka sd i odpowiedni sprzęt do jej odbioru. Taką umowę wybrałem i podpisałem. Był to świadomy wybór odrzucający kanały hd. To Cyfra nie potrafi tego uszanować i aplikuje mi dodatki wiedząc, że technicznie są poza moim zasięgiem. Wymaga abym płacił za coś co odrzuciłem przy podpisywaniu umowy więc moim zdaniem mam prawo negować metody jej postępowania.

 

W wypowiedzeniu trzeba wspominać o MR czy jest on automatycznie wypowiadany z umową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...