Skocz do zawartości

Philips 3010/6010


pluto19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Kati0026 - a nie lepiej zakupić coś spoza zestawu szrotów Cyfry? Jakiś Ferguson, Globo czy coś z czytnikiem Seca? Może wyjdzie taniej i wygodniej? :> Listę sobie ułożysz, radia posłuchasz... Ale to już na inny temat (w "Dobór Sprzętu" chyba jest wątek o dobieraniu tunerka do Cyfry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc.

Mam problem z DSX6010. Po wgraniu nowgo oryginalnego softu i włożeniu aktywnej karty abonenckiej Cyfry+ przestał odbierać kanały kodowane. Odbiera tylko te niekodowane jak TV Polonia. Co mu jest. Chodził dobrze. Stało się to po tym jak wrociłem do oryginalnego oprogramowania, bo wcześniej chodził na innym sofcie i fun karcie. Jak mogę sobie poradzić z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Posiadam dekoder Philips 6010 , oraz abonament w C+ i ostatnio pojawil sie problem ,ktory postaram sie opisac i mam nadzieje ,ze ktos mi pomoze.

 

Pewnego dnia (slonecznego i bezchmurnego) zaczely znikac mi niektore kanaly(tvp1,2,C+) inne dzialaly poprawnie a na innych obraz przesuwal sie do polowy ekranu. Sprwdzilem wiec poziom sygnalu (menu-znajdz satelite) a tam zgrubnie jak i precyzyjnie = 0. Pomyslalem ,ze moze wiatr przestawil antene i dlatego brak sygnalu.Zaczalem wiec od nowa ustawiac antene ,poruszalem troche i zlapalem -zgriubnie na71 i precyzyjnie na 30 w menu -znajdz satelite naciskam OK aby zatwierdzic poziom sygnalu i wchodze w opcje znajdz kanaly -ale dekoder nie znajduje zadnej informacji o kanalach.wiec ja znowu wchodze w znajdz satelite a tam ,mimo ze antena nawet nie drgnela znowu dwa 0!! i ja znowu ustawiam a sytuacja znowu sie powtarza.zawsze po nacisnieciu OK i zatwierdzeniu poziomu sygnalu gdy wracam spowrotem do opcji "znajdz satelite" sa dwa zera mimo ze antena jest w tym samym polozeniu gdy chwile wczesniej dekoder pokazywal 70-30.wystarczy OK i wszystko znika lub dekoder nie widzi sygnalu.

 

czy ktos kiedys spotkal sie z taka sytuacja albo wie co moze byc przyczyna to bylbym wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam Philipsa 6010.

 

Jednak ma wgrane oprogramowanie edykacyjne.

 

Chciałbym jednak dowiedziec sie w jaki sposób sci agn ąc soft Cyfry+ dla tego odbiornika oraz pełna liste kanałów Cyfry+.

 

Mam pakiet Komfortowy+ wraz z canal+ .

 

I mimo że działa to jednak nie lista kanałow sciągnieta z Cyfry + jest niekompletna brakuje np. MTV czy C+ sport 2 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sposób to ściągnięcie oryginalnego softu 05.02 z satelity Hot Bird metodą "czterech klawiszy". Czas wykonania tego manewru to jedna sekunda: wyłącz zasilanie i włącz, w tunerze gdy pojawi się na wyświetlaczu INIT to szybko wciśnij STANDBY, następnie strzałka w górę i strzałka w dół (nie wciskaj dwóch równocześnie!) i znów STANDBY .Pojawi się napis LOAD, tuner ściąga soft 05.02 i gdy już go pobierze to pojawi się zegar na wyświetlaczu i tuner włączy się po około dwóch minutach.

Drugi sposób : poprzez połączenie tunera z PC i wykorzystanie programu DSX Multiloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sposób to ściągnięcie oryginalnego softu 05.02 z satelity Hot Bird metodą "czterech klawiszy". Czas wykonania tego manewru to jedna sekunda: wyłącz zasilanie i włącz, w tunerze gdy pojawi się na wyświetlaczu INIT to szybko wciśnij STANDBY, następnie strzałka w górę i strzałka w dół (nie wciskaj dwóch równocześnie!) i znów STANDBY .Pojawi się napis LOAD, tuner ściąga soft 05.02 i gdy już go pobierze to pojawi się zegar na wyświetlaczu i tuner włączy się po około dwóch minutach.

Czy to mi da gwarancje ze sciagnie mi wszystkie kanały z pakiety komfortowy+ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś mógłby wyklarować mi w jaki sposób rozdzielić sygnał z Philipsa 6010 na dwa TV za pomocą modulatora? Nigdy tego nie robiłem, a w instrukcji nie ma opisu. Jaki kabel trzeba kupić - prosiłbym o jakieś linki do konkretnego kabla. dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz modulator ale przeważnie jest tak, że z Philipsa 6010 kablem Euro->2xChinch (jeden do video, a drugi do audio) podłączasz sygnał do modulatora. Do modulatora podpinasz też kabel antenowy lecący do drugiego telewizora i oczywiście zasilanie. Ustawiasz kanał na jakim ma nadawać modulator (chyba, że jest ustawiony na stałe) i w drugim telewizorze programujesz ten kanał (ewentualnie dajesz automatyczne wyszukiwanie kanału, żeby sam znalazł - tak samo jak kanały telewizji naziemnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie, pare pytanek :)

 

1) Czy najnowszy soft "z satelity" dla 6010 to 5.02 ?

2) Czemu nie dziala regulacja głośności, czy w ogole jej nie ma w tym modelu ?

3) Jak sprawdzic siłę sygnału, bo jedyne co znalazlem, to przy szukaniu satelity, ale odczyty sa jakies lewe (siła sygnalu 39% ?? Kiedy wszystkie kanaly dzialaja, a Strong 6860 pokazuje 100%).

4) Czy Pioneer 1530 ma lepsze (ladniejsze) EPG i pasek Info ?? Bo ten w Philipsie wyglada tak obskurnie, ze sie patrzec na to nie moge :P i zastanawiam sie nad ewentualna zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.02 - z tego co mi wiadomo to ostatnia wersja, nowszej chyba nie wydają;

regulacja głośności w tej wersji nie działa;

siła sygnału do sprawdzenia przy ustawieniu w menu szukania satelity innych nie ma, wskazania mogą takie być, u mnie podobne występują, natomiast przy tej samej instalacji i odbiorniku Ariva200 jakość jest na poziomie średnio 76. W philipsie zapewne głowica już nie taka co 10 lat temu.

Co do pioniera nie wypowiadam się, nie widziałem. Natomiast philipsa można trochę pozmieniać, ale o tym sza :wink: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz ! Z tym zmienianiem to chyba moze byc problem, bo mam wersje z nieaktywnym RSem :) Ale nie moge narzekać, kupilem go za 60zl, a wyglada jak nowka. No i odbiera kanały, o ktorych nawet nie mialem pojecia, ze mam, bo na Fergusonie FK8500 HD ich nie ma (znaczy sa na liscie, ale nie dzialaja lub dzialaja z problemami, jak TVS, Superstacja itd.)... W sumie gdyby nie tak ohydnie wygladajace menu i "Info", to bardzo fajny dekoderek, obraz jak na EURO calkiem calkiem, szybko przelacza kanały, nie grzeje sie. Tak czy siak wzialem wczoraj na aukcji tego Pioneera 1530 na probe, bo byl na 70zl, to potestuje i zostawie fajniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...