Skocz do zawartości

LaLiga Santander


CR7Ronaldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nagranie sprzed 2 lat  

aż dziw bierze że  rok podbytu w Hiszpani  potrzebował by mówić po Hiszpańsku    mimo iż  tylko w Brazylii mówi się po Portugalsku a cała reszta  Ameryku PD   Hiszpański jednak cała masa dialektów też stanowi problem.

Neymar szykował się na Hiszpanię od jakiegoś czasu przed transferem. Z Neymara niezłe żarte szły w Santosie :) Może jednak mało europejskie. Kiedyś jako "prezent" na jego urodziny przywiązali go do bramki i obrzucali jajkami oraz mąką, taki tort :D Trochę się wtedy wkurzył.

 

Mecz w sumie tak wygląda jak miał wyglądać. Bez cudów. Jak wiecie kibicuję Realowi, ale po zatrudnieniu Beniteza zapał większości kibiców siadł. Mou zagrał ofensywnie i dostał 0-5, Benitez już dostaje 0-3. Taktyka godna mistrzów :/ To nie są Galaktyczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo wytrzyma Florentino Perez i czy nie żałuje pozbycia się Ancelottiego? Za poprzedniego trenera na grę Realu patrzyło się z przyjemnością. Teraz nie ma ani ładnej gry, ani dobrych wyników. A Barcelona- genialna. Jak zwykle świetni Neymar i Suarez, ale w tym meczu warto wyróżnić Iniestę(wreszcie gol) i Sergiego Roberto, który zrobił niebywałe postępy. Mimo wielu kontuzji i braku transferów Barca ma 6 punktów przewagi nad Realem. Niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, czy dziś w meczu Realu była inaczej ustawiona, wyżej kamera niż zawsze? Nie oglądałem, a widzę w internecie zdjęcia z meczu i od razu zauważyłem, że jest wyżej niż w ostatnich latach. Porównanie:

 

Z PSG:

QT7lyhs.jpg?1

e2V4SEJ.jpg?1

 

 

Z Barceloną:

rB7HkCZ.jpg?1

L4Nc27P.jpg?1

 

Czy ta zmiana może tylko jest związana z porą dnia? Zachód słońca, odbicia? Pewnie dowiemy się w następnym meczu na Bernabeu.Ta druga byłaby akceptowalna, bo z tej pierwszej dla mnie nie da się oglądać meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za  La Lige odpowiada  Audiovisual i wszyscy biora sygnał od nich  natomiast  Hiszpanie maja swoje źródło .  Na meczu jest  sporo kamer  dodatkowo El Classico bylo  transmitowane w 4k  . Dostepna była transmisja z 12.5 west .

Antena HD 3  ma także swója kamere a za lige mistrzów odpowiada już inny nadawca  wiec kamera może być inaczej ustawiona.


Neymar szykował się na Hiszpanię od jakiegoś czasu przed transferem. Z Neymara niezłe żarte szły w Santosie :) Może jednak mało europejskie. Kiedyś jako "prezent" na jego urodziny przywiązali go do bramki i obrzucali jajkami oraz mąką, taki tort :D Trochę się wtedy wkurzył.

 

Mecz w sumie tak wygląda jak miał wyglądać. Bez cudów. Jak wiecie kibicuję Realowi, ale po zatrudnieniu Beniteza zapał większości kibiców siadł. Mou zagrał ofensywnie i dostał 0-5, Benitez już dostaje 0-3. Taktyka godna mistrzów :/ To nie są Galaktyczni.

 

Mou  nie umie trenowac z młodymi dla niego licza się nazwiska i marka   . Poza tym on wyznaje filozofie  że   nie interesuje mnie to co wygrałeś przez ostatnie 12 miesięcy interesuje go dziś. Wprowadza także negatywne emocje w meczach. Nie umie przegrywać. Jak coś jest nie halo pretensje do wszystkich a jak na jego korzyśc to się albo śmieje i ci nawet ołtarz postawi  jaki byłeś dobry ale przegrałeś o tego 1  gola.  Zawsze będzie polemizować w sprawie piłkarza który jest lepszy od tego co gra w jego druzynie i tak można bez końca.   Carlo znowu zajechał podstawową 11   nie rotował. A mógłby zostać nadal w klubie  gdyby nie głowka Ramosa na 1:1 i Atletico zgarnęło by lige mistrzów . To raczej Carlo by został. Oni mieli już  jednego bardzo dobrego trenera     każdy go zna   to ten Sfinx  z La Roja  :D.  A słowa jakie Perez powiedział po zwolnieniu  Carlo  :  " nie wiem czemu go zwolniłem " to w sumie podsumowały wszystko.

 

Ja znam jednego wielkiego  kibica  UTD   . Ten jak komentował  Beniteza to byś się uśmiał. On potrafił opowiadać o Benitezie dłużej niz  film trwa.


Teraz jak wróci Messi, a od stycznia wejdzie do składu Arda Turan to powinno być ciekawie.
Zobaczymy czy wystarczy to na obronę tytułów wywalczonych w zeszłym sezonie.

Barca nadal potrzbuje wzmocnień. Pomocnik  to za mało . Potrzbują napastników na  Copa Del Rey  także.  Zobacz  Bayrn  oni moga strzelać  niemal każdym   od Lewego po Mullera  Robbena  Coste  Boatenga  itd itd.   Barca  kim poza tridente?   nawet Blancos maja poza BBC  kim strzelac.  Owszem Leo może się cofnąc na pomoc ale oni grają na 3 frontach.    W lidze mistrzów Blancos w sumie moga grać rezerwami    Barca powinna ograc  Rome ale sądze że będą się meczyć  z nimi jak zawsze po wielkich wygranych.  A potem rezerwami  w ostatniej  kolejce.   Bayern tak jak PSG  w zasadzie mają  już pograne i będą sie nastawiać na luty i puchary w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real ma nie małe kłopoty po meczu Pucharu Króla. W ekipie Realu zagrał Denis Czeryszew, który powinien pauzować za żółte kartki za poprzedni sezon a grał chyba w Villarealu. Śmieszne to bo Benitez na samym początku drugiej połowy zdjął go z boiska. Cadiz ma dziś się odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią Perez  już  wszystko  obalił na swojej zburaczałej konferencji mówiąc iż Cheryszev nie miał żadnej zółtej kartki oraz że do ich biur  nie dotarł prawidłowy dokument itd itd itd.   Wszystkiego się dowiemy w piątek w południe.

W Copa Del Rey są inne przepisy   ale ponoć nie dotyczą tylko 1 klubu los blancos :)   bo jeżeli będą grać dalej  no to  ktoś będzie musiał poskracać krawaty.Pomijam już  iż była afera sędziowska w sprawie  gwiżdżenia na korzyść Blancos. Teraz  kolejna. Widac jaki tam porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Real wyleciał i to by udowodniło że przepisy każdego dotyczą. Federacja wysłała do klubów listę piłkarzy nieuprawnionych do gry w meczach Pucharu Króla.

 

A co, jeśli RM uczynił to świadomie? W ten sposób uniknąłby rozgrywania w styczniu/lutym meczów co trzy dniu i skupiłby się na Liga BBVA (sytuacja w tabeli do tego determinuje, a Copa del Rey by tylko utrudniał). Sytuacja z Czeryszewem tylko w tym ułatwiła, bo nawet nie musieliby grać dwóch meczów (w tym wliczając porażkę w sportowej rywalizacji) tylko jeden (który przecież skromnie RM wygrał w Kadyksie). Oficjalnie to się nie dowiemy, bo nawet gdyby tak rzeczywiście było jak napisałem to przecież tego nie powiedzą, tylko będą się tłumaczyć że nic nie wiedzieli.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Mourinho to by było pewnie możliwe. Ciekawe, że nie dali walkowera w tym meczu, tak jak Legii, a wyrzucili od razu. Ale żałować nie ma co. Dudek mówił, że w Realu takimi sprawami zajmuje się kilku ludzi.

Real długie lata nie traktował PK poważnie, dopiero za Mourinho wygrali go po kilkunastu latach, już pewnie nie mają takiego parcia na wygraną. Więc nie ma stycznych z błędem Legii. Dla Legii była to tragedia, walkower w kluczowym momencie, kiedy mogli awansować w następnej rundzie po 18 latach do LM. Real natomiast tego błędu nie zrobił w fazie pucharowej LM. Zrobił go w sumie w średnio ważnym dla siebie rozgrywkach w tym roku.

 

Inna sprawa, że Real się jeszcze odwoła, a w Hiszpanii różne dziwne rzeczy działacze, sędziowie potrafią wyczyniać. Czy rzeczywiście będzie wykluczony to jeszcze nie jest na 100 procent pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, jeśli RM uczynił to świadomie? W ten sposób uniknąłby rozgrywania w styczniu/lutym meczów co trzy dniu i skupiłby się na Liga BBVA (sytuacja w tabeli do tego determinuje, a Copa del Rey by tylko utrudniał). Sytuacja z Czeryszewem tylko w tym ułatwiła, bo nawet nie musieliby grać dwóch meczów (w tym wliczając porażkę w sportowej rywalizacji) tylko jeden (który przecież skromnie RM wygrał w Kadyksie). Oficjalnie to się nie dowiemy, bo nawet gdyby tak rzeczywiście było jak napisałem to przecież tego nie powiedzą, tylko będą się tłumaczyć że nic nie wiedzieli.

Raczej nie sądzę. Ponoć już Perez planuje mecze towarzyskie w czasie meczów Pucharu Króla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, jeśli RM uczynił to świadomie? W ten sposób uniknąłby rozgrywania w styczniu/lutym meczów co trzy dniu i skupiłby się na Liga BBVA (sytuacja w tabeli do tego determinuje, a Copa del Rey by tylko utrudniał). Sytuacja z Czeryszewem tylko w tym ułatwiła, bo nawet nie musieliby grać dwóch meczów (w tym wliczając porażkę w sportowej rywalizacji) tylko jeden (który przecież skromnie RM wygrał w Kadyksie). Oficjalnie to się nie dowiemy, bo nawet gdyby tak rzeczywiście było jak napisałem to przecież tego nie powiedzą, tylko będą się tłumaczyć że nic nie wiedzieli.

Zapytaj się piłkarzy Barcy i Blancos czy wola grać co 3 dni czy co tydzień.  I jak wygląda piłkarz który nie gra miesiąc do 2.   James wrócił i jest cześciej ściągany  od czasu jak Benitez tam jest niż  jak Carlo był.  Te rozgrywki od czasu ery Mou Blancos traktowali poważniej  przecież w 1 sezonie oni   Barce ograli na ich terenie 3:1   co prawda bez trenera  bo TITO był w NY i leczył nowotwór  pamiętam sam Alves mówił  że nie wiedza co mają grać a trenerem był wtedy J Roura trenere bez pomysłu na gre .  Grając co 3 dni  jesteś w rytmie meczowym i jak ktoś ma forme to pakuje bomby regularnie.   Lewy nawet jest przykładem.  Daj mi drugiego Polaka który gra co 3 dni i wytrzymuje to tempo poza Lewym . Nawet Milik i Piszczu łapie regularnie kontuzje.  A co innego gdy stosuje się rotacje. Carlo też zajechał   skład i zacięli się w 1/2 finałów.

 

Copa Del Rey   teraz rewanż  16 grudnia a potem mecze w styczniu ale nie co tydzień  nie w tej fazie jeszcze.W drugiej rundzie jest system  7/14/21/28  itd  poza tym należy też wziąc pod uwage  przeciwników. Na jednej drabince możesz mieć masakre z czołówki a w drugiej samo dno tabeli  i na stojąco wchodzisz do finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem swego czasu codziennie dzień w dzień, bez jedzenia i picia, od południa do wieczora non stop za piłką, w dodatku na boisku, który był... jak ser szwajcarski.

 

Więc tacy piłkarze powinni grać co 3 dni na najwyższych obrotach. Kiedyś sam Boniek powiedział, że grało się co 3 dni i nie narzekało na nic. Nie było, że boli.

Teraz jest i odnowa biologiczna i dieta i wszystko co potrzebne i dla nich co 3 dni granie to męka? No ludzie, gdybym miał coś takiego jak oni i zarabiał takie miliony to gryzł bym piach od 1 minuty.

 

Jednynym piłkarzem, który nie patrzy na zmęczenie i na grę jest CR7. To on jedynie gra co 3 dni, lub może grac. On nigdy nie siedzi na ławce paktycznie, każdy mecz ligowy, czy LM to gra od 1 minuty, nigdy nie schodzi z boiska. Gra i ma siły. Wskaż mi jakiegoś napastnika, czy pomocnika, którego trener nie ściągnął w ostatnich 10 meczach z boiska? Oczywiście nie bierzemy pod uwagę jakichś urazów czy kontuzji. Jest to tylko CR7. Messi nawet schodził, ale nie CR7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...