Skocz do zawartości

UPC - Jaki własny dekoder DVB-C?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dzisiaj zostanie mi podłączona telewizja od UPC - dostanę od nich kartę CI - muszę zatem ogarnąć własny dekoder - nie chcę korzystać ze slotu w TV ponieważ zależy mi na nieszyfrowanych nagraniach a mój Samsung właśnie je szyfruje.

 

Z małego rozeznania mam na tapecie kilka modeli:

 

  1. AB CryptoBox 752HD Combo - jak miałem jeszcze telewizję satelitarną używałem kilka lat wersji 652HD i byłem bardzo zadowolony - koszt modelu 752 na dzisiaj to około 330 zł. Trzeba się pobawić softem aby ogarnąć ten najlepiej działający. Kiedyś w tym modelu były jakieś problemy z polskimi znakami ale chyba zostały ogarnięte.
  2. Vu+ ZERO 4K wersja kablowa (DVB-C) - sprzęt na linuxie. Nie miałem jeszcze styczności z nim ale potrafię ogarniać softy itd. Więc to nie problem - pytanie - czy jest sens wydawać 650 zł? Jak z chłodzeniem w tym modelu?
  3. ZGEMMA H7S 4K - sprzęt jak piętro wyżej na linuxie. Nie mam żadnego zdania o marce.

 

Nr 1 i 3 mają dodatkowo "inne" głowice, które w zasadzie nie są mi potrzebne i raczej nie będą.

Nr 2 i 3 wspierają 4k - niby nie mam telewizora w tej rozdzielczości jak i UPC nie nadaje nic w 4k jednak może się to zmienić.

 

Linuxowe modele mają możliwość wgrania OpenATV czy OpenPLI - co polecacie do DVB-C?

 

Może są jakieś inne sprawdzone modele?

 

Który byście polecili - wybrali?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 dekodery na linuxie

Vu zero 4k i vu uno 4k i używałem z ci+ od upc

Nagrywałem kanały kodowane bez problemu to hulało na komputerze.Możesz przez openwebif oglądać kanały na komputerze bądź telefonie. Jedynym problemem który był to brak polskich znaków w epg. Jak masz głowicę dvb-c FBC to na luzie nagrywasz kodowany kanał i niekodowany(Moduł jedno strumieniowy) i oglądasz niekodowany.Albo masz przerwę na reklamę i chcesz sprawdzić coś na innym kanale to odpalasz Pip(Obraz w obrazie).W Vu+ masz YouTube tv (W wersji na smart tv).Obecnie już nie mam dekodera na Linuxie bo sprzedałem i przesiadłem się na androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych.

 

VU+ Zero 4K jest już u mnie kilka dni. Po zabawach z obrazami systemów postawiłem na VTi. Jednak tak jak mówił szczepaniu, w sieci UPC w Polsce jest problem z kodowaniem w EPG objawiające się tym, że przy korzystaniu z karty CI+ brak jest polskich znaków - tekst "krzaczy". Aby to poprawić, należy w pliku (mam zainstalowany system VTi - lokalizacja w innych systemach może być inna):

 

  /usr/share/enigma2/encoding.conf

 

dodać na końcu:

 

1 1537	ISO6937	# UPCPL
2 1537	ISO6937	# UPCPL
3 1537	ISO6937	# UPCPL
4 1537	ISO6937	# UPCPL
5 1537	ISO6937	# UPCPL
6 1537	ISO6937	# UPCPL
7 1537	ISO6937	# UPCPL
8 1537	ISO6937	# UPCPL
9 1537	ISO6937	# UPCPL
11 1537	ISO6937	# UPCPL
12 1537	ISO6937	# UPCPL
13 1537	ISO6937	# UPCPL
14 1537	ISO6937	# UPCPL
15 1537	ISO6937	# UPCPL
16 1537	ISO6937	# UPCPL
17 1537	ISO6937	# UPCPL
18 1537	ISO6937	# UPCPL
19 1537	ISO6937	# UPCPL
20 1537	ISO6937	# UPCPL
21 1537	ISO6937	# UPCPL
22 1537	ISO6937	# UPCPL
23 1537	ISO6937	# UPCPL
24 1537	ISO6937	# UPCPL
25 1537	ISO6937	# UPCPL
26 1537	ISO6937	# UPCPL
27 1537	ISO6937	# UPCPL
28 1537	ISO6937	# UPCPL
29 1537	ISO6937	# UPCPL
30 1537	ISO6937	# UPCPL
31 1537	ISO6937	# UPCPL
32 1537	ISO6937	# UPCPL
33 1537	ISO6937	# UPCPL
34 1537	ISO6937	# UPCPL
35 1537	ISO6937	# UPCPL
36 1537	ISO6937	# UPCPL
37 1537	ISO6937	# UPCPL
38 1537	ISO6937	# UPCPL
91 1537	ISO6937	# UPCPL
65500 1537 ISO6937 # UPCPL

 

Następnie należy skasować/wyczyścić plik EPG.dat aby wyczyścić zapamiętane przez skrzynkę błędne dane EPG - szukaj tej opcji w ustawieniach VTi w sekcji ustawienia EPG - ja mam to na końcu. Restart skrzynki i wszystkie polskie znaki powinny już się wyświetlać poprawnie.

 

Pierwszy rząd znaków to TSID, drugi to ONID, trzeci to kodowanie w którym nadaje swoje EPG sieć UPC w Polsce.

 

Powyższe dane do wklejenia do pliku encoding.conf wziąłem ze strony:

 

https://mr-orbita.pl/tabele/upc/

 

Może się okazać w przyszłości, że trzeba będzie wpisy zaktualizować bo UPC coś pozmienia - powyższy link dostarcza wszelkich danych aby zrobić to poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

temat przerabiałem już dawno i ta porada nie jest prawidłowa. Korzystałem z niej, aż wpadłem na rozwiązanie dużo lepsze, a mianowicie kasujesz te swoje wpisy i dodajesz linijkę

pol ISO6937

Zyskujesz wszystkie polskie znaki w EPG, łącznie z "Ł", które z tego co pamiętam nie działa w tamtej metodzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Bardzo interesuje mnie ten temat dokładnie, więc nie zakładam nowego, stoję przed wyborem zakupu tunera DVB-c do sieci kablowej, w tej chwili jestem w sieci na kartę dostępu CI+ w systemie CONAX ( jeśli dobrze piszę), ale na jesień będę zmieniał sieć i przejdę do drugiej na kartę CI+ kodowaną w "nagra vision" (jeśli dobrze piszę),

czytałem różne posty  opinie i wypowiedzi, stąd pytanie, czy tuner Vu+ Zero 4K spełni to zadanie, chodzi o PVR, czyli zapis, odczyt i obróbka nagranego materiału na kompie? Czy nagrany materiał będzie nie kodowany i dostępny w systemie linux lub windows, chodzi o zapisane pliki na HDD?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może ktoś tutaj miał też taki problem, próbuję używać UPC na zgemmie, z tunerem dvb-c/t od xboxa, ogólnie wyszukuje kanały i niby działa, ale część kanałów jest jakby zablokowana, tak kanały z satelity podczas burzy, bez obrazu tylko dźwięk taki skrzeczący, jak podepnę bezpośrednio do tv kabel, to wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę nieco temat. Od jakiegoś czasu dekoder 4k się kurzy, a ja oglądam kablówkę na LG C9 z modułem CI+. LG ma jednak mocno ograniczoną funkcjonalność, więc chciałbym spróbować jakiś zewnętrzny dekoder. Przede wszystkim zależy mi na szybkości działania i stabilności. Nagrywanie mnie raczej nie interesuje, ale wsparcie dla 4K już tak. Planuję zmianę karty na CI+ 4K.

Co tam teraz warto rozważyć?
Czy ten VU+ Zero to nadal najlepsza opcja w normalnych pieniądzach?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mało kto kupuje w wersji tylko DVB-T2/C. Proste. Po za tym cena Vu+ Zero 4K z DVB-T2/C jest kosmiczna.

 

Większość ludzi kupuje dekoder z E2 - Linux w wersji DVB-S2X z wejściem na kartę / moduł CI/CI+  i dokłada głowicę DVB-C/T2 są też także.


Wersja z 2 x DVB-S2X FBC + DVB-C/T2

 

6281335_0_f.jpg

 

 

 

Na przykład Vu+ Uno 4K w dwóch wersjach - głowice są wymienne

 

Tu masz Vu+ Uno 4K w wersji DVB-C FBC

 

dc71ef764f4b97b9f0cb33c2def0

 

Tu zaś to samo Vu+ Uno 4K w wersji DVB-S2X FBC

 

wpx_425735bad67c01dcf93e0ee72007766b.jpg

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.05.2021 o 19:11, SzukamPomocy napisał:

Może ktoś tutaj miał też taki problem, próbuję używać UPC na zgemmie, z tunerem dvb-c/t od xboxa, ogólnie wyszukuje kanały i niby działa, ale część kanałów jest jakby zablokowana, tak kanały z satelity podczas burzy, bez obrazu tylko dźwięk taki skrzeczący, jak podepnę bezpośrednio do tv kabel, to wszystko działa.

Witam,

Na jakim modelu Zgemmy masz moduł CI+ od UPC ?

Czy nagrywasz programy (wszystkie z Twojego pakietu) na dysk podłączony do Zgemmy ?

Dlaczego piszesz o tunerze dvb t/c od xboxa, zgemma nie ma tunera dvb t/c ?

Czy masz jakieś większe uwagi do tego rozwiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 17.01.2022 o 09:44, maryś napisał:

Na jakim modelu Zgemmy masz moduł CI+ od UPC ?

nie mam modułu

W dniu 17.01.2022 o 09:44, maryś napisał:

Czy nagrywasz programy (wszystkie z Twojego pakietu) na dysk podłączony do Zgemmy ?

nie

W dniu 17.01.2022 o 09:44, maryś napisał:

Dlaczego piszesz o tunerze dvb t/c od xboxa, zgemma nie ma tunera dvb t/c ?

bo tuner od xboxa można podłączyć do dekodera i wtedy zgemma ma już tuner dvbtc

W dniu 17.01.2022 o 09:44, maryś napisał:

Czy masz jakieś większe uwagi do tego rozwiązania ?

tak jak napisałem w oryginalnym poście, niektóre kanały nie działają z niewiadomych mi przyczyn, a przynajmniej te które są za darmo dostępne z częstotliwości w których jest stopklatka.

Edytowane przez SzukamPomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...