Skocz do zawartości

Zagadki satelitarne


adrian 18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to może teraz ja coś zadam ;) Pierwsza zagadka będzie łatwiejsza, druga z kolei trochę trudniejsza, ale obie na pewno bardzo ciekawe ;)

 

1. Jak nazywał się popularny kanał komercyjny nadający na Słowacji? Nadawał na satelicie jako niekodowany - najpierw analogowo z 10E, później przeniósł się na 1.0W, gdzie nadawał cyfrowo, również FTA. Kanał swojego czasu szeroko był dostępny w Polsce, m.in. w sieciach kablowych, a także w polskich programach telewizyjnych: To&Owo i nieistniejącym TV Movie. Kanał nadawał wiele znanych seriali, w tym Świat według Bundych, a także filmy i informacje. Jako odpowiedź poproszę nazwę i logo kanału - w Google jest tego sporo. W momencie rozwiązania tej zagadki zostanie założony nowy wątek o tej telewizji w dziale Wspomnień Czar. ;)

 

2. Jak nazywał się pierwszy muzyczny kanał w Niemczech? Podpowiem, że nie była to VIVA, ani VIVA II, nie był też Onyx, MTV Germany i VH1 Germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz Ty! Wiedziałem, że odpowiesz :P Mam nadzieję, że zbyt mocno nie ułatwiłem, choć jak ktoś dysponuje dużą wiedzą o tym co było dawniej, to z rozwiązaniem tych zagadek nie powinien mieć problemów ;)

 

No i źródła odpowiedzi:

 

1. Jak w zagadce obiecałem, że założę nowy wątek, tak też zrobiłem i najważniejsze rzeczy o VTV napisałem :arrow:viewtopic.php?f=33&t=9155

2. Bardzo ciekawa stronka, którą polecam: http://fernseh-kult.chapso.de/das-alte- ... 26908.html To właśnie od Music Box zaczęła się ta cała historia z Tele 5, a później DSF, który zastąpił Tele 5. Jeszcze filmik na youtube: http://pl.youtube.com/watch?v=ttmc_sbcF ... 26908.html :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Mnie się wydaje, że jest to film Wiedźmin, kanał pewnie jakiś rosyjski.

 

Kanał to TV 3 :) a satelita Eutelsat W4 36 East.

 

Gratulacje. Wspólnymi siłami udzieliliście pełnej odpowiedzi.

 

PS. Myślałem, że będzie trudne i początkowo nawet zamierzałem wstawić "trochę łatwiejszy" obrazek.

 

film2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...