Jump to content

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Cyfrowego Polsatu


Recommended Posts

Mam problem z paroma kanałami. Otóż gdy oglądam to tnie mi się Polsat Film i jeszcze parę innych kanałów ale już nie pamiętam jakich. Gdy wchodziłem sprawdzić jaki jest sygnał to paski były na zielono. Czemu tak się dzieje? Dodam, że na multiroomie hd2000 mini te programy się nie zacinają.
Ps. Na jakich kanałach najlepiej ustawiać antenę?

Link to post
Share on other sites

Gdzie sprawdzasz te paski sygnału? W MENU, czy na konkretnym kanale? Na głównej stronie działu Cyfrowy Polsat masz temat o teście z instalacji dla EVOBOX-a i masz tam podane kanały, na których najlepiej sprawdzać/ustawiać antenę.

 

Czemu się tak dzieje? Najczęściej przy źle ustawionej antenie/skręcie konwertera, uszkodzonym przewodzie antenowym, źle zarobionych lub luźnych wtyczkach, uszkodzonym konwerterze, uszkodzonym dekoderze. Może też być jeszcze kilka niecodziennych przypadków, choć ja stawiam na pierwszy powód. A jak podasz nam więcej informacji o Twojej instalacji i problematycznych kanałach wraz podaniem siły i jakości sygnału, to będzie nam łatwiej zgadywać.

Link to post
Share on other sites

A więc tak na Polsat film mam takie parametry https://zapodaj.net/a72e68a852c7f.jpg.html

I przycina mi się obraz co jakiś czas. Dodam, że na multiroomie nic nie zacina a podpięty jest do tego samego konwektera. Kolejnym kanałem jaki przycina jest Stars tv. Kanały z wątku o evo boxie chodzą bez zastrzeżeń.

Spróbuję jeszcze zobaczyć czy po przełożeniu głównego dekodera do kabla w którym podpięty jest multiroom też się tnie.

Link to post
Share on other sites

Nie pomagasz. Jaka antena (średnica)? Bo już Ci mogę powiedzieć, że masz nienajlepszy sygnał z 11158MHz. Porównaj go z Mini HD 2000. Potem sprawdź wszystkie wcześniej wymienione powody problemów z sygnałem.

Mnie nie interesuje, czy kanały działają lub nie, ale jaki jest sygnał na nich.

Link to post
Share on other sites

Sorry że taki nie ogarnięty jestem.

A więc tak to zdjęcie jest z głównego dekodera https://zapodaj.net/e07407032ef60.jpg.html

 

Te zdjęcie jest z multiroomu https://zapodaj.net/47ae40528da7c.jpg.html

 

Antena jest standardowa taką jaką dają od cyfrowego Polsatu chyba 70cm.

Konwerter to opticum twin. Co jeszcze mam podać?

 

Ps zacina/klatkuje również na Polsat news hd a tutaj dane programu https://zapodaj.net/c12d328efa63a.jpg.html

 

TVN hd https://zapodaj.net/4f5be515492bb.jpg.html

Paramount https://zapodaj.net/9bde161a79f0c.jpg.html

BBC BRIT https://zapodaj.net/02fe422e41945.jpg.html

One się nie zacinaja. Chodzą normalnie

Edited by minajta
Link to post
Share on other sites

Od dłuższego okresu zasadzałem się, aby zamknąć stary temat pt. „Awarie i problemy techniczne po stronie Cyfrowego Polsatu” i dziś nadszedł ten dzień - naprawdę problemy po stronie operatora zdarzają się rzadko, a w wątku nieustannie pojawiały się posty, gdy problemy po stronie użytkownika były podciągane pod operatora. Robimy jak w nc+, że na temat sygnału jest osobny wątek i jest uniwersalny do wszystkiego :)

 

Zatem jak ktoś ma problemy z odbiorem (brak sygnału, szatkowanie itp.), to proszę pisać tu w tym wątku, precyzyjnie opisując co nie działa, które kanały, jak to się objawia, jaki rozmiar anteny, który dekoder - im więcej informacji tym większa szansa, że uda się skutecznie doradzić :)

Link to post
Share on other sites

Antena musi być skierowana na południe z odchyleniem 13 stopni na wschód (Hotbird). Na pewno ktoś w pobliżu ma zamontowaną antenę, więc popatrz jak jest ustawiona, i spróbuj ustawić tak samo. Jak już wyłapiesz sygnał, to metodą lewo/prawo, góra/dół wychwyć optymalną moc sygnału i przykręć antenę. Skręt konwertera może poprawić poziom sygnału, który wcześniej wyłapałeś.

 

Jednakże, jak chcesz mieć antenę ustawioną optymalnie, to tak ja pisze @swojadroga, wezwij montera. :)

Link to post
Share on other sites

A czy jest jakaś różnica gdy raz zacznę od azymutu, później elewacji i na końcu skrętu konwetera a innym razem zacznę od kąta elewacji, skręt konwertera i na końcu azymutu? Czy to jest bez znaczenia od czego się zacznie?

Link to post
Share on other sites

12 września 2016 r. o godzinie 11:00 czasu polskiego, zostaną zmienione parametry techniczne transpondera satelitarnego TP128 – zostanie on przełączony na modulację DVB-S2. W związku z tym, mogą wystąpić problemy w odbiorze poniższych kanałów:

 

Comedy Central Polska SD, Comedy Central Family, Nickelodeon Polska, Nick Jr, MTV, Vh1, VIVA, MTV Live HD.

Link to post
Share on other sites

W zamkniętym wątku "Awarie i problemy techniczne po stronie Cyfrowego Polsatu” pisałem o szatkowaniu tr 12475H (BBC Brit, Supertennis HD itd.). Przyczyną problemu okazał się lekko skręcony konwerter na wschód. Po wyprostowaniu go do pionu (kabel schodzi pionowo w dół) szatkowanie ustąpiło całkowicie.

Sprawdziłem obie polaryzacje: najsłabszy transponder 10719V i 10815H oraz ten szatkujący 12475H. Teraz wszystko stabilnie trzyma parametry.

SatLex kalkulator zaleca skręcenie dla mojej lokalizacji 6.11° ale należy pamiętać o tym, że to jest dla warunków idealnych. Przecież blok może stać odrobinę krzywo, uchwyt anteny do muru może być odrobinę krzywo przywiercony. Tego nie widać gołym okiem ale satelita nie wybacza.

Link to post
Share on other sites

Witam. Opisze mój problem tutaj ponieważ temat wydaje mi się najbardziej odpowiedni. Oglądałem dzisiaj telewizje, dekoder Sagem ESI-88 i nagle obraz się zaciął i komunikat brak sygnału na każdym kanale  jak i SD tak i HD. Korzystam z multiroomu i u rodziców wszystko działa prawidłowo. Dekodery podłączone pod jedną antenę. Podpinałem dekoder multiroom pod mój telewizor lecz też brak sygnału więc dekoder sprawny. Wie ktoś gdzie szukać przyczyny?

Link to post
Share on other sites

 

Korzystam z multiroomu i u rodziców wszystko działa prawidłowo. Dekodery podłączone pod jedną antenę. Podpinałem dekoder multiroom pod mój telewizor lecz też brak sygnału więc dekoder sprawny. Wie ktoś gdzie szukać przyczyny?

Pod jedną antenę,ale dwa konwertery (DUO) skoro dekoder od rodziców również nie odbiera sygnału tzn. że Ci padł konwerter,dokładnie pół konwertera-niestety dokładnie to ta Twoja połówka :(

 

Ps.sprawdź jeszcze na odwrót -podłącz ESI pod kabel u rodziców,jak tam zadziała a jestem tego prawie pewien to tylko wymiana Cię ratuje.

Link to post
Share on other sites

@up

Jeden konwerter z dwoma wejściami antenowymi. Mogę spróbować jak mówisz bądz też zemienić kable antenowe przy konwerterze i zobaczyć czy u mnie będzie sygnał a nie będzie go u rodziców.

 

Zamieniłem kable przy konwerterze i sygnał jest i co dziwne u rodziców też jest więc niewiem o co tu chodziło.

Edited by Drawiec23
Link to post
Share on other sites

Widocznie od wiatru mogła się nieco efka poluzować,mogło od wody zaśniedzieć mógł się też kabel z efki wysunąć,zrób na obu kablach jak Ci wyżej @diana sugeruje na pewno nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

U mnie przy antenie 80 cm od jakiegoś czasu obraz mi szatkuje na kanałach z tp. 115 -11,508 V 27500 FEC 3/4 (TVN HD, TBN Style HD itd.). Tylko na tym transponderze tak się dzieje. Siła ok. 80%, jakość > 80%,SNR > 14 dB. Parametry w miarę dobre.

Link to post
Share on other sites

W nocy z 6/7.09.2016r. nastąpiły zmiany w parametrach nadawania kanałów TV.
Zmiana częstotliwości nadawania z 11.075V na 11.432V :

 • Comedy Central Polska SD
 • Comedy Central Family
 • Nickelodeon Polska
 • Nick Jr
 • MTV
 • Vh1
 • VIVA
 • MTV Live HD

Zmiana standardu kompresji na MPEG 4 i DVB-S2 oraz częstotliwości nadawania z 11.117V na 12.476H :

 • BBC Lifestyle
 • BBC Cbeebies

 

Dekodery dedykowane operatora, powinny zaktualizować listę kanałów automatycznie. W przypadku problemów należy wykonać Instalacje Kanałów.

 

Użytkownicy modułów cam w dekoderach lub telewizorach bez automatycznej obsługi kanałów CP muszą samodzielnie wyszukać kanały z poziomu menu odbiornika.

 

Comedy Central Polska SD, Comedy Central Family, Nickelodeon Polska, Nick Jr, MTV, Vh1, VIVA, MTV Live HD:
Częstotliwość 11.432 MHz
Polaryzacja: V

Modulacja: DVB-S
Symbol rate: 27500
FEC: 3/4

BBC Lifestyle, BBC Cbeebies:
Częstotliwość 12.476 MHz
Polaryzacja: H

Modulacja: DVB-S2
Symbol rate: 29900
FEC: 3/4.

Edited by swojadroga
Przeniosłem do bardziej odpowiedniego tematu.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...