Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj montowałem konwenter na astre (zez ) i gdy podłączyłem przełącznik to w porcie A była astra i chodziła a w porcie B chciałem ustawić Hotbirda i nie chciał chodzić.Następnie gdy przestawiłem kable to na porcie A miał być hotbird a na B Astra i wtedy nie chciała chodzić żadna satelita.Dekoder który posiadam u babci to mini D1.Czy coś z dekoderem czy z kablami bo nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniałeś położenie anteny? Odbierasz Astrę na konwerterze w uchwycie a nie na zez, stąd nie odbierasz HB. Najpierw ustaw HB podłączając tylko konwerter w uchwycie i ustaw antenę na HB. Dopiero później dołącz zez przez DiseqC na Astrę do portu B a w w dekoderze jako port B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ja mam antenę ustawioną na hotbirda od 2 lat i nie zmieniałem pożołenia i wczoraj dokładałem uchwyt na astre.Astra chodziła bez przełącznika a gdy później już chciałem zrobić na przełącznik to astra chodziła mi na porcie A a na porcie B nic i co zrobić a potem podłączyłem kable na odwrót i już nie było żadnej satlity.Nie wiem co jeszcze robić czy coś z przełącznikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dekoder w stanie czuwania i próbie ręcznej aktualizacji nie wyszukuje nowszego softu,to już go posiada. Ta końcówka b1 lub b2 to moim zdaniem zależy od wersji,serii tych MINI,lub oprogr.NagraVision danego dekodera. U mnie przy starym sofcie -8.2038 było b2 i przy nowym -10.2111 też b2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jeśli dekoder masz na własność to i karta powinna u Ciebie zostać. Jeśli miałbyś oddać kartę to dekoder właściwie można wyrzucić na śmietnik. Ale raczej nie będziesz oddawał karty, więc będziesz mógł na nim oglądać kanały FTA, jak np. TVP Polonia, TVP Kultura, Edusat, itp. Później będziesz mógł podpisać też kolejną umowę czy opłacać pre-paid. TNK czy innych tego typu wynalazków nie pooglądasz na tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Boratini, dziękuję, a skąd Ty to wszystko wiesz?

Z forum i nie tylko, a zapomniałem dodać, że nie maco do tego dekodera wtryniać innej karty CP bo też nie będzie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze zawracam głowę ale mam kłopoty ze wzrokiem i trudno mi przeszukiwać całe forum. Czy do dekodera Mini można podłączyć monoblock na Astrę i HotBirda? Chodzi mi o odbiór TVP Historia. Miałem TNK z monoblockiem na 2 satelity. Teraz w miejsce Technisata, nie ruszając anteny wstawiłem Mini ale nie wykrywa on Astry. Patrząc od strony anteny w stronę monoblocka to lewy konwerter jest skierowany na HotBirda. Odbiór z HotBirda jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...