Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawia się chyba tylko w niektórych modelach (u mnie godzina jest w porządku). Spróbujcie pobrać aktualizację, lub wyłączyć i ponownie włączyć kabel dekodera z gniazdka.

 

Po za tym na wielu kanałach w ogóle nie mam EPG

 

A może to poszczególne kanały nie posiadają EPG (np. TVS)? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego ma nie działać? :)

 

Przy okazji, czy w tym dekoderze można ustawić jakoś swoją listę kanałów? Kupiłem ten dekoder razem z minimax i jak wiadomo nie mam 3/4 kanałów (mam oprócz CP C+) i trochę mnie wkurza, że muszę się "napstrykać", żeby dojść do kanału, który mnie interesuje :)

 

pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i zapewne nie będzie chociaż w danych tego tunera było napisane że kiedyś będzie z nowym oprogramowaniem. CP miał już dużo czasu na wprowadzenie tej funkcji i nic. Mają za nic uwagi nabywców tego dekodera. Oni chcą jak najwięcej sprzedać tego badziewia i wychodzą z założenia że potencjalnym kupcom znudzi się upominanie o wprowadzenie tej funkcji. Liczy się tylko kasa a wygodę klienta mają głęboko w - można domyślić się gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że chodzi o bardziej prozaiczny powód takiego postępowania :)

Z reguły dekoder ten kupowany jest razem z najniższymi pakietami mini i minimax i narzucona lista kanałów, która jakby nie było irytuje posiadacza ;-) powoduje, że wcześniej niż później zmigruje do wyższego pakietu :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i zapewne nie będzie chociaż w danych tego tunera było napisane że kiedyś będzie z nowym oprogramowaniem. CP miał już dużo czasu na wprowadzenie tej funkcji i nic. Mają za nic uwagi nabywców tego dekodera. Oni chcą jak najwięcej sprzedać tego badziewia i wychodzą z założenia że potencjalnym kupcom znudzi się upominanie o wprowadzenie tej funkcji. Liczy się tylko kasa a wygodę klienta mają głęboko w - można domyślić się gdzie.

 

Nie przesadzaj. Przecież kilka razy wprowadzili już nowe oprogramowanie, dzięki któremu pojawiło się EPG. Ciągle testują,a ostatnio projektowali dekoder Familijny D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzam. Mini D1 jest już ponad rok na rynku i dalej nie można tworzyć tej listy ulubionych to jeden wielki obciach. Dekodery mają tę funkcję to standard i to nie jedną listę a nawet osiem i więcej. A dekoder familijny to mini w innym garniturze. Mini ma opinię największego bubla i nie schodzi więc trzeba w jakiś inny sposób wepchnąć ten bubel klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam wepchnąć :P Jest to pewne działanie marketingowe od strony platformy i CP bardzo dobrze wie, co robi. Produkcja takiego odbiornika jest śmiesznie tania, stąd w marketach powszechnie te tunery już są dostępne w rewelacyjnie niskiej cenie 99 zł. Promocja, która działa, bo ludzie to kupują, a CP zarabia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa wersja oprogramowania - zmiany:

 

* zmiana sposobu wyświetlania pełnej informacji o zdarzeniu. Zamiast przewijania tekstu w małym oknie (rev. 5.1873) po wciśnięciu przycisku pojawia się duże okno z pełnym opisem zdarzenia,

* klawisz zielony powoduje przejście do godziny 8.00 ("godzina poranna"), klawisz Żółty powoduje przejście do godziny 18.00 ("godzina wieczorna"),

* Sortowanie i filtrowanie - dodana opcja sortowania i filtrowania kanałów dostępna w oknie nawigatora kanałów. Opcja dostępna po naciśnięciu zielonego przycisku na pilocie.

Dostępne opcje filtrowania:

ALFABETYCZNIE, OPERATOR, TRANSPONDER,

* Przy braku listy kanałów nie ma możliwości wejścia do zappera. Przy braku listy użytkownik jest przekierowywany do menu skąd może ponownie wykonać instalację kanałów,

* Zmieniona obsługa klawisza Standby w menu. Jeżeli zostały wykonane jakiekolwiek zmiany przed przejściem do trybu uśpienia dekoder zapyta czy zapisać wykonane zmiany,

* Dodana obsługa przycisku do szybkiego przełączania trybu dekoder/TV za pomocą pinu 8 na złączu SCART. W trybie MUTE odbiornik przez cały czas wyświetla ikonę wyłączonego dźwięku,

* Zmiany w GUI (matryca zamiast listy w sortowaniu alfabetycznym, dłuższa lista przy sortowaniu po transponderach i operatorze, obsługa przycisków +PG/-PG, dodana obsługa pola WSZYSTKIE sortującego kanały wg porządku domyślnego).

 

Dostępna jest od 7 maja do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post dlatego witam wszystkich.

 

Mam dekoder Mini D1 i zauważyłem jakiś miesiąc temu, że pilot dodany do niego coraz częściej zawodzi tj. przyciski głośności (strzałki lewo/prawo) oraz przyciski numeryczne nie za każdym razem działają. Jak dobrze pamiętam po zakupie pilocik miło się naciskało i do tego z efektem. Teraz jest tak że jak chcę np. zrobić głośniej lub ciszej to duszę przyciski i nic, czasami zaskakuje i działa ale jeszcze nie znalazłem tej zależności. Wcześniej myślałem, że to baterie ale po wymienia na inne tak samo zachowuje się pilot. Czasami to na język cisną mi się słowa :censored::censored:

Oczywiście przerywają te przyciski, których najczęściej się używa.

 

Pytanie do Was: czy ktoś też spotkał się z takim przypadkiem :?:

 

Mógłbym go samemu go rozłożyć i może znalazłbym przyczynę problemu ale nie chcę rozkładać pilota na części bo a nóż widelec będę zmuszony oddać go w ramach gwarancji i przez to mi nie przyjmą sprzętu.

 

Czy jest możliwość reklamacji dekodera ze względu na źle działającego pilota :?:

 

Dekoder zakupiłem w grudniu 2008 r. więc gwarancja aktualna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po prostu za mocno naciskasz na te przyciski. Trochę delikatniej. To logiczne, że przyciski których najczęściej używasz coraz gorzej działają.

Raczej nie uda Ci się go oddać na gwarancję bo w końcu to Ty "uszkodziłeś" ten pilot.

 

PS. Nie duś tych przycisków tylko naciskaj. Jak będziesz dusił kurę to też w końcu Ci zdechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...