Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem w czym ten woz tvn24 przeszkadzal temu [beep]owi

 

Po prostu niektórzy ludzie na widok tvnu dostają nagłego ataku agresji. Szczególnie często spotykane wśród sympatyków pewnej opcji politycznej, której ta stacja nie sprzyja.

 

@Karol - mądre słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zapewne tylko tarasował przejazd ciężarówce, która wiozła piasek do worków, które to znów były układane, aby nie został zalany dany obszar. A wedle reportera TVN 24 istotniejsza była jego relacja. Bo co z tego, że przez ich wóz ludzie będą mieli pozalewane domy, ale za to później będą mieli co pokazywać.

To się nazywa żerowanie na czyimś nieszczęściu. I tu przyznaję, że TVN 24 jest w tym najlepszy. A najgorsze jest to, że inni na tym nieszczęsnym kanale się wzorują.

 

Odejdę troszkę od tematu. We wczorajszym Szkle kontaktowym była krótka dyskusja na temat stadionu w Gdańsku. Dwaj siedzący Panowie prześmiewali się z angielskiej nazwy stadionu Baltic Arena. Zarazem zastanawiali się czy nazwa ta niemogłaby być polska. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że stadion ten nie nazywa się Baltic Arena, a PGE Arena Gdańsk. Wniosek taki, że ignorancja zdecydowanej większości dziennikarzy/pracujących dla TVN 24 jest gigantyczna.

Drugą rzeczą jaka mnie irytuje to naśmiewanie się z polskich drużyn grających w eliminacjach europejskich pucharach. Zastanawiam jak duże by było podniecenie, gdyby Lech Poznań awansował do LM. W końcu nSport ma prawa do LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niektórzy ludzie na widok tvnu dostają nagłego ataku agresji.

Widać to chociażby po wypowiedziach jednego z moderatorów (szkoda, podobno prywatnie to normalny, mądry człowiek).

Boli niektórych to, że tvn24 podaje informacje w sposób zrozumiały i możliwie dokładny. Boli ich to, ze podczas majowej powodzi Błękitny 24 włączył się w akcję ratowniczą. Co wtedy było na TVP INFO? Dyskusja, czy powódź zagraża Niemcom. Co robił Polsat News, tego nie wiem. Ale to tvn24 udostępnił bez wahania Polsatowi przekaz z Błękitnego już 10 kwietnia. To tvn24 wystosował propozycję debaty kandydatów na prezydenta. Nawet, jeśli w środku nocy coś się zdarzy, tvn24 poinformuje choćby na pasku. TVP INFO i Polsat News śpią. Często nawet w nocy paska nie ma pomimo całodobowej emisji. Tylko tvn24 korzysta z własnego dorobku dziennikarskiego. Pozostałe stacje przejmują dziennikarzy. Bernatowicz, Dobiecki, Ziemkiewicz, Żakowski... Oni już zostali wykształceni w innych mediach. A kto słyszał wcześniej o takich dziennikarzach jak Jakub Porada, [beep] Kuźniar czy Dagmara Kaczmarek? Oni zostali stworzeni przez tvn24.

Dlatego, drogi [beep]rki, weźcie coś na wstrzymanie i popatrzcie obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Pozostałe stacje przejmują dziennikarzy.

 

Hehe uśmaiłem się.

Kasia Werner TVP1 - Wiadomości.

Kamil Durczok TVP1 - Wiadomości.

Do pewnoego czasu Tomasz Lis.

A ponadto dziennikarze radiowi tacy jak: Jacek Pałasiński Radio Zet, Piotr Marciniak Radio Zet, Justyna Pochanke Radio Zet.

Czyżby TVN nie korzystała z innych doświadczonych prezenterów

Więcej znajdzie się takich, którzy byli w innych stacjach czy to radiowych, telewizyjnych czy w prasie. Więc nie wypisuj bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnoego czasu Tomasz Lis.

To tvn zrobił z Lisa gwiazdę. Aż za bardzo i Lisowi w zadku się poprzewracało.

 

Jacek Pałasiński Radio Zet, Piotr Marciniak Radio Zet, Justyna Pochanke Radio Zet.

Jacek Pałasiński - korespondent. tvn24 zrobił za niego gwiazdę. W radiu znikał w tłumie dziennikarzy.

Marciniaka z Zetki słabo kojarzę. Pieczyńska prowadziła w radiu jakiś tam program we współpracy z CNN. To tvn24 wybił ją na wyżyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo radio, jeszcze stricte (powiedzcie teraz, że jestem fanem Donalda Tuska) muzyczne nie jest w stanie wypromować tylu twarzy, co telewizja. Tam by byli tylko głosami, które słyszymy w drodze do pracy, o ile nie chcemy słuchać muzyki - a ta zazwyczaj w tym wypadku wygrywa.

 

Zapewne tylko tarasował przejazd ciężarówce, która wiozła piasek do worków, które to znów były układane, aby nie został zalany dany obszar. A wedle reportera TVN 24 istotniejsza była jego relacja. Bo co z tego, że przez ich wóz ludzie będą mieli pozalewane domy, ale za to później będą mieli co pokazywać.

To się nazywa żerowanie na czyimś nieszczęściu. I tu przyznaję, że TVN 24 jest w tym najlepszy. A najgorsze jest to, że inni na tym nieszczęsnym kanale się wzorują.

Wątpię, że to zrobił. Wystarczy, że stał gdzieś obok i przeszkadzał samym widokiem, bo czytając niektóre posty mam wrażenie, że ludziom nie pasuje w ogóle obecność Grupy ITI na Wiertniczej. Facet na nagraniu to typu, bezwstydny burak, który nie umie kulturalnie zachować się nawet przed kamerą. Wystarczyło odezwać się do kogoś z ekipy realizującej przekaz, że należy go przerwać, bo przeszkadza, a nie wp*eprzać się w kadr i rżnąć gwiazdę showbiznesu. Normalnie drugi Kononowicz.

 

Poza tym jak według Ciebie miała wyglądać relacja reporterska na temat powodzi? Ziomek miał iść z kamerą do klopa w budynku ITI, zrobić chałupki z zapałek i spuścić wodę inscenizując falę powodziową? Czy może jechać nad Bałtyk, stanąć po kostki w wodzie i poczekać na sztorm? Zastanów się. I to nie jest wzorowanie się, tylko pewien standard. Oglądając w internecie relacje amerykańskich telewizji, także lokalnych, widzę to samo. Reporterów w środku wydarzeń, a nie gdzieś na boku. O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlaczego mamy wzorować się na amerykańskich telewizjach? Dla mnie to jednak jest wzorowanie. I jak dla mnie to najgorszy wzór do naśladowania. Czy nie możemy mieć własnych, polskich standardów?

Powiedz mi co ma dać to, że amerykański reporter relacjonując wydarzenia związane z powodzią stoi w wodzie po szyję i ględzi do kamery. Przecież to jest idiotyzm i robienie widowiska z czyjejś tragedii. Jeszcze trochę i reporterzy zdający relację z czyjegoś pogrzebu będą stać na trumnie leżącej w grobie, a grabarze będą efektownie sypać ziemię na obiektyw kamery. Bo jak zdać relację, jak nie z centrum wydarzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może takie są wymogi widzów. Wiadomo, że jakość materiałów i live'ów przekłada się potem na ilość potencjalnych odbiorców, później zaufanie do konkretnych dziennikarzy czy prezenterów, aż ostateczne kreuje opinię na temat wybranego kanału. Jaki ma być ten polski standard? Pamiętaj, że w porównaniu do zachodu jesteśmy "do tyłu" i trzeba się na nim po części wzorować, bo to także podoba się Polakom. Widać to po wynikach oglądalności, a to się przecież liczy. Po co nam DVB-T? W ogóle telewizja cyfrowa... wysoka rozdzielczość czy dźwięk. Nie możemy wypracować własnych standardów i samemu zacząć śpiewać podczas oglądania czarno-białego festiwalu z Opola?

 

Moje porównanie jest tak denne jak twoje i potrafię się do tego przyznać. Spójrz na materiały sprzed lat. Telewizja ewoluuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol zbyt bardzo cie lubię abym ingerował w twoje zdanie. Jesteś bezpieczny.

Mnie chyba nie lubisz bo za podobną krytykę ostrzeżenie dostałem. Nie musisz odpowiadać. Karol - pełna zgoda.

Nie wiem w czym ten woz tvn24 przeszkadzal temu [beep]owi .

Nawet jeśli TVN 24 bezmyślnie zaparkował wóz to załatwia się takie sprawy w inny sposób.

Tvn24 udostępnił bez wahania Polsatowi przekaz z Błękitnego już 10 kwietnia.

TVN 24 udostępnił sygnał z Błękitnego Polsatowi, Polsat udostępnił TVN 24 sygnał ze swojego śmigłowca. Wszyscy nadawcy wymieniali się wtedy materiałami.

Nawet, jeśli w środku nocy coś się zdarzy, tvn24 poinformuje choćby na pasku. TVP INFO i Polsat News śpią.

TVP Info z niektórych nadajników naziemnych w nocy nadaje tylko kolorowe pasy (np. Warszawa, Raszyn) a Ty o pasku piszesz. Wstyd na całego.

Tylko tvn24 korzysta z własnego dorobku dziennikarskiego. Pozostałe stacje przejmują dziennikarzy.

To nie prawda. TVP wykształciło całe mnóstwo świetnych dziennikarzy. Problem w tym, że kształcą się u najlepszych za pieniądze TVP a wiedzę wykorzystują później u prywatnej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Po co nam DVB-T? W ogóle telewizja cyfrowa... wysoka rozdzielczość czy dźwięk. Nie możemy wypracować własnych standardów i samemu zacząć śpiewać podczas oglądania czarno-białego festiwalu z Opola?

A czy ja gdzieś pisałem o technologii? Ja tylko wyraziłem swoje negatywne zdanie o sposobie relacji wydarzeń przez TVN 24. TVN 24 wzoruje się na telewizjach amerykańskich i mi się to nie podoba. Jak dla mnie ten styl jest zbyt tabloidowy, żerujący na nieszczęściu, goniący za tanią sensacją i naciągający fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak według Ciebie miała wyglądać relacja reporterska na temat powodzi?

Ano tak! Jak w pewnym kabarecie. Zacytuję z pamięci: - jak widzę z jakim przejęciem dziennikarz z TVN-u relacjonuje powódź, to sie zastanawiam, kto tu bardziej jest "zalany” :lol2::P

Być może znajdę to w necie :idea:

@Karol zbyt bardzo cie lubię abym ingerował w twoje zdanie. Jesteś bezpieczny.

Mnie chyba nie lubisz bo za podobną krytykę ostrzeżenie dostałem. Nie musisz odpowiadać. Karol - pełna zgoda.

Ależ oczywiście, że również ciebie lubię a nawet powiem więcej szanuję. Szanuję wszystkich. Zaś Karol to ugruntowana osoba jakich tu mało. Jeśli uznam równie twoją pozycję, to na pewno nie omieszkam o tym tu napisać.

 

No cóż Karol! Same komplementy. Jeśli nie wiedziałeś, to teraz wiesz.

 

Widać, że ja i Karol napędziliśmy „koniunkturę” i temat znowu się rozwija. Telewizja informatyczna w nazwie! A czy musi być polityczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Pałasiński Radio Zet

Zanim Radio ZET to był w Polonii 1. Grauso ściągnął go do Polski po wieloletnim pobycie we Włoszech. Był rzecznikiem prasowym stacji.

 

0c8aed30f029959cmed.jpg

 

bogdan425 - odwalasz kawał dobrej roboty, szanuję Twoje zdanie, co więcej zgadzam się z Tobą w wielu kwestiach. W kwestii "obiektywizmu" TVN 24 również. Przekonujesz jednak innych trochę na siłę do swojej wizji. Niby nic takiego nie napiszesz ale jakiś wyrazisty cytat załatwia sprawę. Sam mam podobnie ale staram się z tym walczyć z różnymi skutkami. Znamy Twoją opinię na temat tej stacji, moją też już znacie, wielu też już wyraziło zdanie. Nie przekonujmy się bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Praktycznie w ogóle nie ma, od ponad roku. Jest jeden stricte serwis - o 19:50 ("Sportowe podsumowanie dnia") oraz jedno wejście w programie "Dzień po dniu" około 23:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku daruj sobie już takie posty, bo gdybyś wyraził odrobinę chęci to przeczytałbyś nazwę tematu, a brzmi ona: TVN24. Więc nie ma możliwości, abyś dyskutował w nim o nsport. Przestań też powtarzać argumenty innych i postaraj się o coś nowego i co najważniejsze swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol ma to związek z TVN24. Cytuje:

W tej stacji nie ma serwisow sortowych

(zresztą i tak napisane z błędem-czego ich ta platforma uczy :D )

 

Idąc tym tropem to na TVN24 nie powinno być pogody bo jest TVN Meteo...

Cóż, nie cierpię jak w TVN głęboko wchodzi PO. To co robi, jest na poziomie żenady.

A ten pan dobrze mówił żeby przesunęli wóz. Zastawili tzw. drogę pożarową. Zastawili worki z piaskiem, ewakuację itp.

Żal mówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od kiedy w takim miejscu ustawia się worki z piaskiem? Powinny być jak najbardziej dostępne. Poza tym aby zrealizować przekaz satelitarny potrzeba co najmniej kilku-kilkunastu minut. Dopiero podczas relacji live ktoś zauważył, że stoi tam wóz TVN24? Podesłali jak widać największego z lokalnych buraków, by zrobił popis. Gdyby tam stał wóz TV Trwam i relacjonował "diabelską i wyniszczającą wodę, którą na biednych Polaków nasłali żydzi z PO" to by było wszystko ok. Bawi mnie, bo ulica jest na tyle szeroka (razem z chodnikiem), że naprawdę taki czub powinien się oszacować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przestałbyś wyzywać ludzi!? Ciekawe co Ty byś powiedział, gdyby Ci woda miała zalać dom, a wspaniały wóz TVN 24 zastawiałby drogę do Twojego domu, którą to mają przywieść piasek.

Przecież widać nawet na nagraniu, że nie było to mniejsze osiedle. Droga dość szeroka, nawet jak E7 w niektórych miejscach. Strasznie przesadzasz, szczególnie jeśli nie widziałeś tego na żywo, a sugerujesz się co najwyżej nagraniem. I nie wyzywam, a określam poziom mentalności, ponieważ facet nie zachowywał się jak zdrowy człowiek, zrobił tak naprawdę szopkę myśląc, że powie słowo, a wszyscy nagle pouciekają. I skoro akcja z przenoszeniem worków trwała na bieżąco, to nierealne jest aby wóz nagle zaczął blokować, bo połączenie satelitarne naprawdę nie jest przygotowywane w 30 sekund, lecz znacznie dłużej. Nie dość, że trzeba je nawiązać, to w dodatku trzeba poczekać na swoją kolej na antenie. Pochwała dla reportera, że umiał odpowiednio kulturalnie wybrnąć z tej niecodziennej sytuacji, bo naprawdę w przypadku takich ludzi nigdy nie wiadomo, co zrobią. Jakby go uderzył albo zaczął bezczelnie popychać, też byście najechali na TVN24?

 

Teraz to chociaż rozumiem skąd były te opóźnienia z dowożeniem piasku na miejsce układaniu wałów z worków.

To jeszcze lepiej. Zalaniu Polski nie są winne deszcze, zła infrastruktura techniczna jeśli chodzi o odpowiednie zabezpieczenia przeciwpowodziowe czy brak odpowiedniej ilości zbiorników retencyjnych, lecz telewizja TVN24. Gdyby na miejscu był wóz Polsat News czy TVP Info, to wszyscy by bili brawa, że to oni świetnie relacjonują powódź 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdyby to był wóz Polsat News też bym negatywnie wypowiadał się na temat ich "wspaniałej" relacji z powodzi. Niestety ten kanał jeśli chodzi o powódź niewiele odbiegał od TVN 24. Zresztą to samo było z TVP Info. Tylko, że dla mnie w tym żerowaniu najbardziej perfidny był TVN 24.

Tak samo wczoraj reporter TVN 24 był w Duisburgu, w miejscu w którym to zginęło najwięcej osób, jak to szczycił się ten Pan. Czy nie uważasz, że chełpienie się tym, że jesteś w miejscu w którym zginęło najwięcej osób jest chore? Ta wypowiedz brzmiała jakby się cieszył tym, że on jest tu gdzie zginęli Ci ludzie, jakby go spotkał jakiś zaszczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważasz, że chełpienie się tym, że jesteś w miejscu w którym zginęło najwięcej osób jest chore? Ta wypowiedz brzmiała jakby się cieszył tym, że on jest tu gdzie zginęli Ci ludzie, jakby go spotkał jakiś zaszczyt.

I bardzo dobrze, przynajmniej tam kogoś wysłali i relacjonowali. Przecież nie pokazywali na żywo tej sieczki, podczas której zginęło bodajże 19 osób, tylko to co się działo po. Może jeszcze powiedz, że wóz transmisyjny TVN24 zastawiał wyjście z tego tunelu, w którym wszystko się rozegrało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Może jeszcze powiedz, że wóz transmisyjny TVN24 zastawiał wyjście z tego tunelu, w którym wszystko się rozegrało?

Nie, nie powiem tego.

I bardzo dobrze, przynajmniej tam kogoś wysłali i relacjonowali. Przecież nie pokazywali na żywo tej sieczki, podczas której zginęło bodajże 19 osób, tylko to co się działo po

A to pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...