Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda obraz trochę wydaję się być nieostry, ale na kineskopie 29 cali da się to nawet oglądać, tylko ten pasek informacyjny jest trochę za mały szczególnie

dla ludzi mających problem ze wzrokiem, ale mnie to osobiście nie przeszkadza. Za kilka lat wszystkie stacje będą nadawać w tym formacie więc ci co mają tradycyjne tv będą musieli się do tego przyzwyczaić lub zmienić telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE! JEST TVN24, TVN Siedem, TVN Meteo, TVN CNBS Biznes, Religia.TV, nSport i TVN Warszawa. Czekamy na TVN Style, TVN Turbo i... TVN! Magno mogą odpuścić ;)

 

16:9

 

UPDATE:

 

5712a3a271d643cfaa51a1f89248b407,24,1.jpg

 

TVN24 z lepszym obrazem

Z TECHNOLOGII 4:3 NA 16:9

 

Od poniedziałku 2 marca telewizja TVN24 wkroczyła w nową technologię: obraz emitowany jest w formacie 16:9, który jest międzynarodowym standardem. To w tym formacie nadawana jest cyfrowa telewizja wysokiej rozdzielczości HDTV.

Pierwsza informacyjna telewizja w kraju TVN24, a także TVN Meteo oraz TVN CNBC Biznes nadawanie w formacie 16:9 zaczęły w poniedziałek 2 marca. Wcześniej kanał TVN24 w formacie panoramicznym był dostępny tylko w platformie cyfrowej ITI n na kanale 802. Od 2 marca dostępny jest dla wszystkich odbiorców w kraju.

 

Problemy z obrazem mogą pojawić się w odbiornikach telewizyjnych najstarszych typów (mogą nie być dostosowane do odbioru programu w formacie 16:9), oraz u tych widzów, którzy korzystają z pośrednictwa sieci kablowych, które nie przestawiły jeszcze swoich urządzeń do odbioru w formacie 16:9. W drugim przypadku zmiany ustawień formatu może dokonać tylko operator sieci kablowej.

 

Problemu z odbiorem nie powinni mieć widzowie odbierający sygnał przy użyciu odbiorników satelitarnych (platforma n, cyfra+ itp.) Jeśli urządzenia nie przestawiły się w odpowiedni tryb automatycznie, to należy samodzielnie zarówno odbiornik telewizyjny, jak i tuner satelitarny ustawić na format 16:9. Tę operację można bez kłopotu wykonać pilotami obu urządzeń.

 

Dzięki przejściu z formatu 4:3 na 16:9 odbiorcy uzyskają lepszą jakość obrazu.

 

eko/sk

tvn24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... TVN 24 w końcu wprowadził nadawanie w formacie 16/9, tylko trochę irytuje mnie przepiękna, czarna rameczka podczas reklam :evil::evil: . Ponadto zmienili sposób wchodzenia belek na ekran - teraz pojawiają one się tak wolno, powoli - wcześniejsza wersja była lepsza.

 

Problemu z odbiorem nie powinni mieć widzowie odbierający sygnał przy użyciu odbiorników satelitarnych (platforma n, cyfra+ itp.)

A o Cyfrowym Polsacie zapomnieli :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puszczyk - bo powinienes ustawic 4:3 letterbox

 

@Ama18 - paski faktycznie wchodza "gorzej", a reklamy wydaje mi sie leca 16:9 (tylko same reklamy sa w 4:3 - także 4:3 z kaszetami), mniemam że troche czasu minie i też będzie ładnie 16:9, tak jak na niemieckiej vivie i mtv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że format 16/9 w TVN24 wystartował dokładnie o godz. 5:55 wraz z rozpoczęciem "Poranka TVN24". Wcześniej emitowano program z puszki jedynie z logo, bez paska informacyjnego. Obraz jest świetny w Cyfrowej Vectrze, bo w analogu mam "mały problem" :D

 

9d326195d2e2d55fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy to co chcieliśmy:D w końcu :brawo: no to teraz sie cieszcie a ja będę sobie popłakiwał bo : u mnie 16:9 wyglada strasznie bo mam tv 4:3 i czarne paski;/a dwa na laptopie tez ni to 16:9 ni 4:3 ale co tak :P ważne że w koncu doczekano sie tego co miało być od dawna:P

 

 

na laptopie, jeśli masz ekran "widescreen" masz format 16:10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba siła sugestii, bo rozdzielczość TVN24 to dalej 544x576, a nie 720x576 jak jest np. na Religia.tv! :evil:

 

Podniesiono rozdzielczość do 720x576 na wszystkich kanałach TVNu (TVN24, TVN Meteo, TVN CNBC, TVN Style, TVN Turbo). Czemu tego nie mogli zrobić wcześniej i musieliśmy oglądać "muł" - szczególnie na TVN CNBC. Rzeczywiście zmiana rozdzielczości jest tam najbardziej zauważalna.

 

Czekamy jeszcze tylko na 16:9 na TVN Style i Turbo :)

No i przydałyby się z powrotem Fakty w TVN24, bo możnaby je ładne w panoramie obejrzeć.

 

 

EDIT: widzę, że TVN Style i TVN Turbo również w 16:9 :)

ITI wraca do mych łask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateo.poznan: posiadam telewizor w formacie 4:3 i reklamy w TVN24 wyglądają tak:

29fe5b04e007d765m.jpg

Natomiast na Polsat News ta sama reklama wygląda tak:

c621da3510d1271fm.jpg

Chyba, że pisałeś jak wyglądają reklamy w telewizorze 16:9, niestety na moim wygląda to tak, jak wygląda.

 

Co do wielkości liter w TVN24 - żeby one były większe, musiałem rozciągać obraz na cały ekran, takie te literki są małe :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Strasznie małe litery na TVN 24 i TVN CNBC!''

tak jestem tego samego zdania:) od 2h walczę z takim ustawieniem sygnału by na laptopie nie urywało ani nie zwężało obrazu;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ama18 - podejrzewam że jest tak jak pisałem. materiał źródłowy reklamy to 16:9 z kaszetami czyli de facto 4:3 (letterbox). Teraz jak to dadzą do 16:9 to robi się z tego ramka. Mniemam że z czasem reklamodawcy dadzą reklamy w prawdziwym 16:9. Tymczasem PN daje w czasie reklam 4:3, i sytuacja jest odwrotna. Na telewizorze 16:9 masz czarną ramkę albo rozciągnięty obraz, a na 4:3 jest "normalnie".

 

update: dla ułatwienia zrobiłem szybką wizualizację wszystkich możliwości:

 

beznazwy1.jpg

w720.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przydałyby się z powrotem Fakty w TVN24, bo możnaby je ładne w panoramie obejrzeć.

Łatwiej włączyć 16/9 na głównym TVNie. :P Miejmy nadzieję, że tak zrobią - chyba że ktoś widział już dziś jakąś pozycję na TVNie w letterboxie?

Mówisz, że na TVN Turbo i Style jest 16/9 - muszę sprawdzić, bo rano był niestety letterbox i trochę się zawiodłem. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...