Skocz do zawartości

Zmiana częstotliwości kanałów tematycznych Cyfry+


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem trochę głupio i bezsensu: to zależy chyba od szczęścia, bo jedni mają, jedni nie a sprzęt właściwie ten sam :? Cyfra będzie musiała nad tym popracować. Spróbuj może odłączyć na chwilę dekoder od prądu i włączyć ponownie, może to coś da, ale głowy nie dam sobie uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@james_b odpowiedz bardzo trafna. U mnie na Fergusonie 8800 EPG na NGC działa jak mu się podoba, raz jest a raz nie... Czyli trzeba mieć szczęście. Pewnie jeszcze to dopracują :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiedźcie mi dlaczego bitrate Canal+FILM HD tak mocno skacze. Raz jest nawet 16 Mbps, a chwilę potem tylko 6-7 Mbps. Dlaczego bitrate spada do tak niskiego poziomu? Czy to jest tylko faza przejściowa związana z przejściem na tp.4 czy tak już będzie?

 

Ps.Czy jest szansa aby średnie bitrate tego kanału wynosiło ok 14 Mbps i nigdy nie spadało poniżej 11,5 Mbps?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z programami w HD. Wymieniłem sobie talerz na 80. I wszystko śmiga poza 3 programami HD. Czasem pojawiają sie programy ale zwykle mam wiadomość "Brak sygnalu, popraw antene". poziom na wskażniku dekodera jest prawie max i zielony. Na infolini powiedzieli że mam poprawić polaryzacje. Rozumiem że należy zmienić ustawienie konwertera. Koleś na infolini coś tłumaczył ale nic to nie pomogło. Ktoś może mi wytłumaczyć łopatologicznie jak go ustawić żeby to działało jak należy? tam jest jakaś podziałka na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi wytłumaczyć łopatologicznie jak go ustawić żeby to działało jak należy? tam jest jakaś podziałka na nic.
Obróć delikatnie konwerter w uchwycie, tj. w prawo, albo w lewo do momentu poprawy sygnału. DVB-S2 jest bardzo wymagający i konieczne jest precyzyjne ustawienie anteny i kąta skręcenia polaryzacji konwertera. No i tak jak słusznie kolega @Piotr zauważył, jaki tuner? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie majdrowanie na lewo i prawo pomogło. bardziej na prawo - stojąc za anteną oczywiscie :-) ale dziwna rzecz jest taka że podczas aktywacji karty konwerter nie łapał trp na ktorym sa HD i po ustawieniu pojawił sie komunikat że nie ma uprawnień do tego kanału :) trzeba było jeszcze raz uprawnienia wysyłać. Wydawało mi sie żę te uprawnienia są zapisywane na karcie dla wszystkich kanałów na raz bez względu na to czy ten trp był łapany czy nie. ważne że jedynka była ok. Ktoś mi wyjaśni na czym dokładnie jak działa aktywacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dt. kan HD (mam dekoder pvr cyfry cokolwiek to znaczy :szukaj: ) otóż po zmianie dekod HD na PVR miałe tylko ngc hd) i częstotliw na c+ nie moge ich oglądać tzn moge ale ok. 15-20 sek po czym pojawia sie komunikat sprawdz antene czy cos takiego nawet instrukcje z centrum c+ nie pomagają w końcu tunek sie wiesza dodam że owego trp Hd cyfry+ zaden tunek nie widzi a jak zobaczy (STRONG) to nie ma paska jakości jest tylko 1 prawie 100% a drugi pusty pozostałe trp to ok 60%-70% a jakość w granicach 26%-38% to samo jest na astra + HD zanim wymieniłem dekoder HD na PVR to nie było problemu. gdzie szukać przyczyny?

a)konwenter/zez (choć wszystko inne chodzi bez problemu)

b)wymiana tunka

c) czy coś hmmm. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej kanały był jak wiadomo na transponderze, który był w DVB-S a takie mają lepszy sygnał niż te w DVB-S2 i być może masz za małą antenę i/albo źle ustawioną, a przez to nie zobaczysz kanałów HD od Cyfry, bo one nadawane są na transponderze w DVB-S2. Masz dokładnie ustawioną antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żle? :( tzn jak? skoro paski na innych trp mają tyle zieleni jak nigdy nie miałem, a ant to 75-tka z zezem na astre 19,2 E :woot: nawet sky news,dsf, n24 łapie podczas gdy wcześniej miałem problemy :> aaaaaaaaa hmmmm czy konwertery mogą sobie zasłaniać akurat te trptry HD z hb 13 i a 19,2? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy transponder jest inny, więc nie bardzo patrz na inne, tym bardziej, że ten TP jest w DVB-S2 a inne w DVB-S.

75 cm to trochę mała antena jak do DVB-S2, musi być dokładnie ustawiona, aby był poprawny odbiór, do tego zez, który też trochę pogarsza sygnał.

Antena musi być dokładnie ustawiona, jeśli tak będzie to odbiór powinien być poprawny, jeśli nie będzie to trzeba zobaczyć konwerter, poruszać nim "w lewo" lub "prawo". Po sprawdzeniu dokładności ustawienia anteny a później konwertera jeśli nadal będzie coś nie tak to chyba pozostanie tylko podróż do do dystrybutora i wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konwertera i tego jak musi być ustawiony, dlatego napisałem w lewo lub prawo, bo do jest różnie. To może pomóc w zwiększeniu jakości sygnału, ale może też go pogorszyć, ale jak wiadomo można wrócić do poprzedniego stanu jeśli coś pójdzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy konwerter jest inny mi może "potrzebować" skrętu w inną stronę, chyba, że ma taki sam model jak Ty, więc możesz mu radzić.

 

każdy inny? jeszcze mi sie nie trafił inny niż ten co w lewo się obraca. a miałem ich w rekach dużo. może jeszcze nie trafiła mi sie taka inność. Jaka to firma produkuje te konwertery? będę czujny jak mi sie trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Normalnie" na tym kanale nie ma, Cyfra musi wysłać swoje EPG, które następnie tunery odczytują i pokazują.

Może jeszcze trzeba poczekać na to EPG na Pionierach, u mnie na jednym z moich urządzeń wyświetla EPG i to pięknie.

Nie wiem czy innym działa EPG, więc może zrestartuj go, to może coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...