Skocz do zawartości
  • 0

Cyfra+ i Polsat razem


WojtekBXL
 Udostępnij

Pytanie

Cześć, Mam małą zagwozdkę. Otóż kumpel odbiera Cyfrę+ na antenie 90 cm i jak mówi, ma antenę ustawioną na HotBird'a. Planuję podpiąć się do jego anteny z Polsatem Cyfrowym. Człowiek w sklepie odradzał mi kupno konwertera Twin, sugerował natomiast kupono drugiego konwertera. W ten sposób, instalacja kumpla na Cyfrę byłaby niezależna od mojej na Polsat. Pytanie moje więc jest następujące: Czy jest to możliwe, że na zezie (bo tu chyba o zeza chodzi??) będę odbierać na 1 konwerterze Cyfrę a na drugim Polsat?? Jeśli tak, to co na co mam usatwić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co znaczy CAM?? I co znaczy niedługo?? :D

CAM to znaczy takie urządzenie które wkladasz do swojego tunera, który ma CI (możliwość współpracy z CAM), a do tego CAM wkładasz kartę Polsatu. Dzięki temu nie jesteś skazany na używanie sprzętu od Polsatu, a możesz to odbierać na swoim sprzęcie.

A co znaczy niedługo.... no niby od 3 października... ale wiesz jak to jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam , jesli mozna to sie podepne pod temat ;-)

Chcialem zasiegnac porady przy wyborze dekodera a sprawa ma sie tak :

Obecnie posiadam "n-ke" (antena 85 2xtwin z zezem na astre )ktorej zdaje sie w zaden sposób nie mozna rozdzielic na 2 odbiorniki i jest problem z Żoną :/ "N" mam głownie ze wzgledu na sportklub (bundesliga) i jak leci meczyk to ją pozbawiam syganału przełaczajac sie na kompa za sciana (antena pokojowa nie wystarcza) wiec pomyslalem o CP pakiet mini ale docelowo musze miec Cyfre sam Multipakiet CANAL+ . Wymyslilem to tak ze jak ogladam mecz na "N" to Zona korzysta z drugiego dekodera (tam gdzie bedzie mini i C+ bo chodzi glownie o kanały podstawowe) a jak ogladam C+ to ją przelaczam na "n-ke".

1) Jaki tuner byscie mogli mi polecic do max 400pln (nie zalezy mi na zadnym nagrywaniu itp) na ktorym da sie ogladac ten C+ i pakiet mini z polsatu ( o ile w ogole mozna miec ten moduł do mini )

2) czy sa jakies proste patenty na przełaczanie sie miedzy dekoderami oprocz zwyklego rozdzielacza EURO

3) Moze ktos ma inny pomysł jak zaspokoic moja Żonę :oops: tvp1,2,tvn to jej wystarczy .

Sprawa dosyc pilna tym bardziej ze liga mistrzow ruszyła a M jak milosc dla Zony tez nie przelewki :-))

 

ps. na przełaczaniu kanałow z mojego miejsca (czyli za sciana) mi nie zalezy moge to zrobic tam gdzie stoja dekodery raz na 90min + przerwa ;-))

Pozdrawiam Pharlap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeden konwerter musi iść do wymiany (ten, co jest ustawiony na HB). Potrzebujesz coś takiego.

 

Co do odbiornika, przykładowe oferty: FX-7600UCI, Interstar GI-S780 CRCI Xpeed. Najpierw się dowiedz, czy CP oferuje moduły na pakiet "Mini" - słuszna sugestia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za pierwsze info ;-)

Nie rozumiem jednak czemu mam zmienic konwerter , mam jeden twin na astre drugi na HB , wiec 2 kable z HB wychodza , jeden do "n" drugi do tego co zamierzam kupic ( przy okazji - jakie sa roznice miedzy tymi co podałes linki dla przecietnego zjadacza chleba ? ;) ) , chyba ze on potrzebuje 2 kabli ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem jednak czemu mam zmienic konwerter , mam jeden twin na astre drugi na HB , wiec 2 kable z HB wychodza , jeden do "n" drugi do tego co zamierzam kupic , chyba ze on potrzebuje 2 kabli ;/

Ehhh, od razu założyłem, że masz odbiornik z twardym dyskiem. Jeżeli masz zwykłego n-boxa, to konwertera nie trzeba wymieniać.

 

( przy okazji - jakie sa roznice miedzy tymi co podałes linki dla przecietnego zjadacza chleba ? ;) )
Ten drugi odbiornik został lepiej wyposażony, posiada gniazdo USB dzieki któremu można szybciej załadować nowy soft niż w przypadku tradycyjnych gniazd RS-232, posiada też łącze do podłączenia telewizora LCD lub plazmy no i co ciekawe jest tańszy od zaprezentowanego Fergusona. To chyba są te najważniejsze różnice między tymi odbiornikami. A reszta to standard, oba tunery posiadają możliwość sterowania obrotnicą (DiSEqC 1.3), RS-232 do programowania przez komputer, 6000 TV kanałów max do zapisania. W opisach produktów wszystko zostało wyszczególnione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki RafiX , szczerze mowiac nawet nie wiedzialem ze do tego bardziej wypasionego dekodera "n-ki" potzrebne sa 2 kable ;-))

jak rozumiem to ze wymienione przez Ciebie tunery nie figuruja na liscie z tej strony : http://www.cyfraplus.info.pl/cyfra+/bez_rachunkow.html to nie znaczy ze posmiga to 1/2roku i koniec ? ;_))

 

Co do modułu CP z pakietem mini to moze ma ktos jakies info bo zanim mnie połaczą z konsultantem na infolinii to wydam tyle ile zapłaciłbym za roczny abonament z kablowki z ktorej zrezygnowalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
jak rozumiem to ze wymienione przez Ciebie tunery nie figuruja na liscie z tej strony : http://www.cyfraplus.info.pl/cyfra+/bez_rachunkow.html to nie znaczy ze posmiga to 1/2roku i koniec ? ;_))
Spokojnie, istnieje jeszcze coś takiego jak gwarancja, więc niczego nie powinieneś się obawiać :) Ja zawsze byłem zdania, że jak kupować platformę cyfrową, to odbiornik satelitarny własny, a nie z ofert, jakie serwują nam platformy (mam tu na myśli CP i C+).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki serdeczne ;-))

Jesli mozna to poprosze jeszcze o jakies info co do modułu CP z pakietem mini i ew jakis patent na najprostsze zespolenie tej całosci czyli Interstara GI-S780 i dekodera n-ki na 2 tv tak zeby najprosciej mozna było sie przełaczać midzy odbiornikami . Rozgałeziacz do EURO ktory kupilem nadaje sie psu na bude jesli chodzi o jakosc , co chwila musze cos majstrowac przy wejsciu/wyjsciu euro bo to jakas tandeta ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie/Panie wybaczcie ze tak sklomle i biadole na temacie pod ktory sie podpiąlem ale moze ta http://www.telewizjanakarte.pl/ bedzie moim wybawieniem ? nie moge sie za [beep]e dowiedziec o ten pakiet mini na module a te oferty z allegro jakos mnie nie przekonuja (chora cyfra 399pln za 18miechow dostepu) / wiec pytanie czy jest dekoder na ktorym bedzie smigac ta tv na karte razem z cyfra + ? zielony kompletnie jestem w tych nagrach conaxach itp

Wdzieczny bede za info

Pozdrawiam . Pharlap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanko trochę skomplikowane, ale chce się dość dogłębnie zorientować co mam kupić mam na myśli dekoder (tuner)aby ;:

1. działał na nim monoblok Quad bez zewnetrznego diseqc

2. miał wejście (tylko bez modułu) na kartę do multipakietu Cyfry plus

3. miał wejście na karte do TNK

4. miał możliwość nagrywania PVR

5. miał miejsce na moduł CAM Cyfrowego polsatu

6. odbierał kanały HD

7. był poniżej ceny 800 PLN

 

Miło by też było gdyby był to jakiś tuner, który nie zalicza częstych zawieszek czekam na propozycje

( jestem w stanie się pogodzić z tym zenie będzie on miał opcji nr 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam tuner 8900 ma PVR ma czytnik ucas na kartę C+ do tego kup moduł z Conaxem dla TNK no i Polsatowski Moduł i tyle . :jupi: Mam takie połączenie i nie narzekam .W sumie jak poogoglujesz kupisz go za około 770zł;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam

mam takie pytanie :

jest jedna antena 70

i dziala cyfra + natomiast do tej samej anteny chcialbym podlaczyc cyfrowy polsat oczywiscie wymieniajac konwerter na twin lub

jesli macie jakis inny przyklad

i mam takie pytanie jakl konwerter polecacie abym mogl na jednej antenie odbierac cyfre i polsat?

 

czy sa takie ?

 

oczywiscie dwa oddzielne kable beda pociagniete

czy musze dolozyc druga antene (co w tym przypadku jest praktycznie niemozlwe )?

prosze o pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepszym rozwiązaniem to jest wybór dekodera na 2 lub 3 wejscia CI i samemu sie decyduje czy cp, c+ czy tnk . Ale niewiem jak to jest z satelitą czy jedna wystarczy . Także mysle o nowym tunerze ale na 4 satelity 1x hotbird i 3x astra . Czy wogole taki istnieje tuner????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...