Skocz do zawartości

Wybór IPTV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam obecnie telewizję kablową TOYA (Łódź). Profilaktycznie wypowiedziałem umowę.

Zastanawiam się nad zmianą - początkowo chciałem telewizję z Netii (mam światłowód z Netii i jestem bardzo zadowolony).

 

Poczytałem forum i dużo użytkowników nie jest zadowolona z jakości telewizji Netii.

 

Cyfrowy Polsat wprowadził również usługę IPTV. 

 

Która oferta jest wg Was lepsza?

Obecnie mam tv 40" lcd ale zamierzam zmienić na 65" LED lub 55" OLED.

 

Nie wymagam żeby była super ekstra jakość - w takim przypadku kupię film na bluray.

Tv za dużo nie oglądam - czasami jest jakiś film albo jakiś ciekawy program więc nie jest to kwestia decydująca.

 

Chodzi mi raczej o wygodę użytkowania.

 

Jakie jest Wasze zdanie?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz, że do "zwykłego" oglądania wystarczy? Jak wygląda funkcjonalność Netia Playera? Kiedyś miałem IPTV od dialogu i nie byłem za bardzo zadowolony. Od naciśnięcia guzika na pilocie czasami dość długo trwało do zmiany programu. Rozumiem, że jest możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej i włączenie napisów (czasami lubię obejrzeć film w oryginalnej ścieżce)?

 

Na coś jeszcze zwracać uwagę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Responsywność Netia Playera jest bardzo dobra. Przyjemnie się używa tego dekodera. Nie mogę się do niczego przeczepić. Czasem zdarzają się restarty, ale w granicy błędu statystycznego. Tego bym się nie obawiał. Natomiast bitrate kanałów na sieci Netii jest niewielka. Sam operator twierdzi że max 10 mbitów. Ma swoim TV 42 cale uważam że jakość jest na odpowiednim poziomie. Także do zwykłego oglądania wystarczy. Zmiana ścieżki dźwiękowej nie zauważyłem na kanałach, ale mogę się mylić. Przyjrzę się tematowi i wrócę z odpowiedzią. Włączyć napisy można na pewno. Może uda mi się nagrać film, to będzie co nieco widać jak ten dekoderek działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 00:07, gra.ba napisał:

Chodzi mi raczej o wygodę użytkowania.

wygodą szczerze mówiąc tv Netii jest nr 1. Giganagrywarka jest czymś cudownym dla mnie.

 

Godzinę temu, gra.ba napisał:

Czy uważasz, że do "zwykłego" oglądania wystarczy?

Tak,jednak jakościowo nie jest to najwyższa półka.

 

Godzinę temu, gra.ba napisał:

Jak wygląda funkcjonalność Netia Playera

jak dla mnie ok, + aplikacje jak np yt.

 

Godzinę temu, gra.ba napisał:

Kiedyś miałem IPTV od dialogu i nie byłem za bardzo zadowolony. Od naciśnięcia guzika na pilocie czasami dość długo trwało do zmiany programu.

IPTV Dialog było w momencie powstania już przestarzałe i dosyć awaryjne. STB Arrisa czy Motoroli w porównaniu do Netia Player to straszny złom. Do tego iptv dialog to multicast, a tam przełączanie trwa dłużej. Netiowa tv unicast.

 

1 godzinę temu, gra.ba napisał:

Rozumiem, że jest możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej i włączenie napisów (czasami lubię obejrzeć film w oryginalnej ścieżce)?

Jest, napisy jak i angielska ścieżka jeśli źródło to ma.

 

57 minut temu, Net24 napisał:

Natomiast bitrate kanałów na sieci Netii jest niewielka. Sam operator twierdzi że max 10 mbitów.

I tu właśnie zależy od profilu jakościowego, bo z tego co pamiętam najwyższy miał 14Mbps dla Canal+ i kilku innych. Zazwyczaj jednak max 6-7.

Z IPTV polecam jeszcze Avios, Jambox i Evio. Gorzej jednak z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 00:07, gra.ba napisał:

Chodzi mi raczej o wygodę użytkowania.

 

Jak masz internet od Netii lub Orange to wez IPTV polsatu (na Evobox IP, nie Evobox Stream). 

Ja sie przesiadlem z netiaplayera najpierw na evoboxa satelitarnego pvr a potem na evo ip (multiroom 2xip) i mimo ciut gorszego bitrate ip niz na sat, to wygoda timeshiftu i catchupu jest rewelacyjna. (Na sat timeshift dzialal tylko w obrebie obecnie ogladanego kanalu). 

W netii bylo podobnie, ale jakos nie bylo takiego feelingu interfejsu (oraz ergonomii pilota), zeby tak gladko uzywac przewijania i catchupu. Giganagrywarki w iptv polsatu na razie nie ma, ale zdziwilbym sie gdyby nad tym w ogole nie mysleli.

 

Jakosciowo jest tez ok. Mam oleda lg 55 z 2016 i poprawiacze sygnalu w TV bardzo dobrze podciagaja wyglad przy sztywnym 5mbps na IP, tak ze nie w praktyce nie odroznialem evoboxa ip od evobox pvr z bitrate zmiennym i generalnie wiekszym.

(zwlaszcza ze pilot, interfejs i uklad kanalow jest w nich identyczny).

Edytowane przez hupatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z @hupatek że evobox ip jest super przyjemny w obsłudze a catchup to super rzecz..

 

szkoda, że sama telewizja niestety nadal jest niedopracowana. meczyk polska-izrael przez połowe czasu w pikselozie z 2,6 Mb/s, bo pewnie było duże obciążenie...

 

Edytowane przez neblyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź na próbę - przy zamówieniu dekodera w Cyfrowym Polsacie przez Internet masz 14 dni na zwrot.

A jak już zobaczysz co i jak, to zadzwoń do salonu Netii i zapytaj czy mogą na miejscu zaprezentować Netia Playera.  (nie wiem czy też można wziąć na próbe)

Możesz też zadzwonić na infolinie CP i zapytać o nagrywarkę do telewizji IPTV, może już coś wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić  OLEDa to uważaj, lepiej kup QLEDa.

Obraz jest świetny jak tylko korzystasz z dobrego źródła.

Inaczej jak masz maly bitrate tam gdzie powinna byc czerń i tak bedzie szarosc i obraz bedzie tragiczny niczym w LCD

Jak OLED to tylko PS4 i VOD w dobrej jakości 

Edytowane przez _MICHAL_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

 

piszę żeby poinformować Was o swoim wyborze. Zdecydowałem się na ofertę Netii. Tu mam internet i przy okazji przyspieszyli mi z 100 Mbit na 500 Mbit bez zmiany ceny (49,90 zł), a tv mam w cenie 35 zł. Z telewizji jestem bardzo zadowolony. Jakość jest ok - to tylko tv - jak chcę obejrzeć w lepszej jakości to kupuję film w 4K. Bardzo podoba mi się giganagrywarka - zostawiłem ją sobie w opcji mini - 100h nagrań - w zupełności wystarczy. Internet do STB mam bezprzewodowo (5GHz, ale stoją od siebie w odległości 20 cm więc nie ma żadnych problemów). Ja mogę polecić Netię. Jakość do oglądania wystarczy. Funkcjonalność ok. Oferta programowa to już kwestie indywidualne. Dziękuję za rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...