Skocz do zawartości

Telewizor 8K


lecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie połowa z tych 120 szt to  pewnie firmy kupiły do sal konferencyjnych a reszta małe ekrany od 55 do 65 calach powiedzmy że reszta inni klienci  . Te pierwsze modele jakie wypuścił Samsung to trochę kicha z nimi jest że nie dali na dzień dobry wyjścia HDMI 2.1 a tylko 2.0 i gdzie tu logika ??  Ja tam kibicuje żeby 4k żeby gry były w pełnym 4K  i w  60kl/s a w przyszłości 120kl/s i wiadomo HDR10 a na 8K przyjdzie jeszcze czas. Najpierw ludziom musi się znudzić  4K żeby przeszli na wyższy poziom , bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wymieniał TV co roku. Jedynie ta osoba co jeszcze nie zdecydowała się na TV może wsiąść pod uwagę TV 8K ale i w to wątpię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

Najpierw ludziom musi się znudzić  4K żeby przeszli na wyższy poziom , bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wymieniał TV co roku.

Ugrzązłeś na 4k i teraz oczekujesz, że nastąpi zastój na rynku aż zdecydujesz się na 8k :?:

 

Nic  z tego - 8k nadciąga jak tornado, i w roku 2020 wymiecie ze sklepów przestarzałe 4k.

:-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

Pewnie połowa z tych 120 szt to  pewnie firmy kupiły do sal konferencyjnych a reszta małe ekrany od 55 do 65 calach powiedzmy że reszta inni klienci  . Te pierwsze modele jakie wypuścił Samsung to trochę kicha z nimi jest że nie dali na dzień dobry wyjścia HDMI 2.1 a tylko 2.0 i gdzie tu logika ??  Ja tam kibicuje żeby 4k żeby gry były w pełnym 4K  i w  60kl/s a w przyszłości 120kl/s i wiadomo HDR10 a na 8K przyjdzie jeszcze czas. Najpierw ludziom musi się znudzić  4K żeby przeszli na wyższy poziom , bo nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wymieniał TV co roku. Jedynie ta osoba co jeszcze nie zdecydowała się na TV może wsiąść pod uwagę TV 8K ale i w to wątpię :) 

 

Ale po jakiego wafla bez przerwy starasz się udowadniać, że teraz nie warto? Masz z tym jakiś problem, masz ból tyłka? Również uważam, że 8K jest obecnie zwyczajnym chwytem marketingowym, jednak musiałbym mieć coś z głową nie w porządku, żeby zaprzątać sobie tym głowę, próbując udowadniać innym, że moja racja jest najmojsza,. Zajmij się lepiej kopiuj/wklej z hdtvpolska, bo to ci najlepiej wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, glaca napisał:

 

Ale po jakiego wafla bez przerwy starasz się udowadniać, że teraz nie warto? Masz z tym jakiś problem, masz ból tyłka? Również uważam, że 8K jest obecnie zwyczajnym chwytem marketingowym, jednak musiałbym mieć coś z głową nie w porządku, żeby zaprzątać sobie tym głowę, próbując udowadniać innym, że moja racja jest najmojsza,. Zajmij się lepiej kopiuj/wklej z hdtvpolska, bo to ci najlepiej wychodzi.

 

Nie twierdzę że mam rację i nigdy tak nie uważałem ale uważam że jest za wcześniej na tą rozdzielczość to jedno a po drugie muszą być spełnione jakieś warunki tego 8K , TV minium  75 cali jak pisał   rarab bo tylko takie rozmiary mają sens przy tak wysokiej rozdzielczości i treści ogólne dostępne. Canal+ jako jedyny zainwestował w kamery 4K i nie wieże że nagle zmieni politykę w najbliższym czasie planuje wymianę kamer na 8K .

Glaca chyba nie za bardzo lubisz ten portal skoro tak to cię mocno drażni że wklejam  a po drugie ja nie ubliżam tobie i a ty mnie tak i wszystko w temacie, każdy ma swoje zdanie :) Wyluzuj trochę Glaca a będzie dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rarab napisał:

8K ma sens dla naprawdę przy dużych calarzach. A 4K w 75 calach już może być zresztą bardzo tanie

 

To dziwne co piszesz, bo w tabletach co maja 10" stosują nawet rozdziałkę 2048x1536, a standardem jest 1920x1200. A w TV 55" nie sprawdziłaby się rozdziałka 8k :?:

 

Poza tym koszt produkcji 4k a 8k pewno jest taki sam, albo bardzo zbliżony. Postęp technologiczny w elektronice jest taki, że co 2-3 lata urządzenia podwajają wydajność a ich cena spada w podobnym tempie. Jak nie wierzysz, to sprawdź ceny i parametry TV 4k sprzed 2-3 lat ....

:-D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Max Taadjen napisał:

 

To dziwne co piszesz, bo w tabletach co maja 10" stosują nawet rozdziałkę 2048x1536, a standardem jest 1920x1200. A w TV 55" nie sprawdziłaby się rozdziałka 8k :?:

 

Poza tym koszt produkcji 4k a 8k pewno jest taki sam, albo bardzo zbliżony. Postęp technologiczny w elektronice jest taki, że co 2-3 lata urządzenia podwajają wydajność a ich cena spada w podobnym tempie. Jak nie wierzysz, to sprawdź ceny i parametry TV 4k sprzed 2-3 lat ....

:-D   

 

No raczej nie bo chyba nie chciał byś oglądać z metra żeby zobaczyć te 8K ???  75 cali do takiej rozdzielczości jak ulał i nie będziesz musiał aż tak blisko siedzieć jak przy 55 calach :)  Ja tylko jestem ciekaw czy ludzkie oko jest w stanie odróżnić tak wysoką rozdzielczość ???

Masz racje musi się coś dziać w tej dziedzinie żeby interes się kręcił  :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia czy  PS5 będzie miał odtwarzacz Blu-Ray  8K  , bo nigdzie nie ma na ten moment informacji a to jest ważne i druga sprawa czy będzie miała wyjście HDMI 2.1 , bo póki co Samsung QLED 950  nie posiada wyjścia 2.1 a tylko 2.0 i tu jest pytanie kto tak zdecydował ???? LG C9 już mają wyjścia 2.1 co może kiedyś się przydać do sportu i gier , do płynnego ruchu  w 120kl/s  :)  Na Astrze swego czasu był test  na Eurosporcie  w 4K 120kl/s i  podobno było mega płynie :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...