Skocz do zawartości

DVB-T MPEG 4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest AB IPBoxx 9000 - właśnie takiego nabyłem.

Ma on możliwość współpracy z dwiema głowicami.

Standardowo wersja którą kupiłem ma jedną głowice DVB-S2 i drugi slot mini PCI wolny w którym można umieścić drugą głowicę DVB-S2, DVB-T i DVB-C które oczywiście trzeba sobie dokupić.

Narazie jednak soft w tym odbiorniku pozostawia wiele do życzenia i trzeba poczekać na poprawki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie od przyszłego tygodnia będziemy oferować na Hollex.pl Thomsony DTI2011 (DVB-T/MPEG-4/HDTV - czyli żadnych modułów; MPEG-2 oczywiście także działa). Osobno w planach jest wprowadzenie odbiornika MPEG-4 bez HD o niższej cenie, ale to może troszkę potrwać jeszcze (tuner jest, ale wymaga poprawki softu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 700 zł, ale tu nie mam pewności - strzelam. Okaże się, jak go wprowadzimy do sprzedaży (nie jestem od handlowania a od testów sprzętu). Pragnę zauważyć, że cena już na starcie będzie niższa niż wszystkie DVB-S/S2 HDTV, ale i tak na dość wysokim poziomie dla przeciętnego Kowalskiego - jeśli pojawi się więcej tego typu sprzętu od innych producentów i będzie konkurencja, a co najważniejsze - będzie też jakiś popyt - ceny powoli będą szły w dół. Zauważcie też, że to odbiornik z HD - czyste MPEG-4 bez HD będą tańsze (o ile usunięty zostanie problem z oprogramowaniem, nie będę wnikać w szczegóły).

 

Thomson DTI2011 nie będzie mieć polskiej wersji menu, nie będzie posiadać możliwości aktualizacji oprogramowania innej niż OTA, ale z kolei OTA w polskim DVB-T dla tego modelu raczej nie uświadczymy. Czyli rozwój software będzie zamrożony na obecnym etapie.

 

Jeszcze pozostały nam dwie kwestie do sprawdzenia zanim go wpuścimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jest do kupienia; z ceną pomyliłem się o 10 zł - jest 690: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=55&id=972. Chyba nie muszę dodawać, że zakup jest tylko dla odważnych, nie obawiających się zmian w polskim DVB-T. Jeszcze może zdarzyć się wszystko łącznie z wyłączeniami nadajników i innymi historiami tego typu. My za zmiany w multipleksach nie odpowiadamy i reklamacji na podstawie zmian/wyłączeń multipleksów uznawać oczywiście nie będziemy.

 

Tuner był testowany w Krakowie. Odbiór bezproblemowy. Trzeba mieć na uwadze, że TVP przełączyła dźwięk w multipleksach na AC3, w związku z czym fonię można słuchać tylko po wypuszczeniu dźwięku z tunera na wzmacniacz, np.: kina domowego (jest wyjście cyfrowego dźwięku na RCA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam i nie moge znależć żadnego tunera DVB-T w formacie MPEG-4.

http://cdss.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=85 1,380.00zł

 

Elegancki luksusowy ale i drogi :? combo odbiornik, alfanumeryczny VFD display, 1 czytnik + 2xCI, HDMI, USB 2.

Clarke-Tech 5000 HD Combo

 

ct5000combo.jpg

 

Dane Techniczne:

ℵ Pmięć na 10000 kanałów - Dwie Głowice do telewizji satelitarnej (DVB-S) oraz naziemnej (DVB-T).

ℵ 2 Wyjścia Euro-Scart TV/Video

ℵ RCA Cinch - Audio/Video oraz Component/HDMI - wyjście cyfrowe dla lepszej rozdzielczości obrazu w formacie HDTV.

ℵ S/PDIF Coaxial

ℵ Wyświetlacz

ℵ DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, USALS

ℵ 16 List Ulubionych Kanałów

ℵ Szybkie Programowanie przez port USB oraz możliwośc odczytu plików w formacie mp3 i jpg!

ℵ Grafika Ekranowa

ℵ Teletext (OSD / VBI)

ℵ Wbudowane Systemy Conax, Cryptoworks,Irdeto,NagraVision, SECA2(Cyfra+), Viaccess, BetaCrypt...(Wszystkie Odmiany)

ℵ Aktualizacja Oprogramowania przez port COM-RS232 oraz USB 2.0 (PC-STB; STB-STB)

ℵ Wymiary: 260 x 54 x 232mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

wanderer dzięki za info o tym odbiorniku Clarke

tech - zamówiłem go i właśnie wczoraj późnym wieczorem ok. 23,00 do mnie dotarł.

Dzisiaj jak przyjdę z pracy to go potestuję i napiszę co i jak i jak się sprawuje z polskimi platformami i z DVB-T w Warszawie.

Odbiornik ma z przodu pod klapką złącze USB - szkoda że z tyłu go nie ma bo jak będziemy chcieli podpiąć dysk to klapka będzie musiała być otwarta.

Czytnik kart powinien obsługiwać karty Cyfry+.

Z tyłu mamy 2x scart, analog audio i video chinch, chinch component, hdmi, RS232, optyczne audio, s-video DIN i oczywiście dwie głowice z przelotkami DVB-S i DVB-T.

Więcej informacji napiszę wieczorem.

 

Edycja:

Sprawdziłem ten odbiornik, a więc wszystkie kanały w DVB-T z nadajnika w Warszawie - paczka TVP i POT są prawidłowo rozpoznawane i bez żadnego dodatkowego modułu można je oglądać w tym także TVN HD.

Bardzo szybko zmienia kanały, poprawnie wyświetla EPG z Cyfrowego Polsatu, niestety z Cyfry w miejsce polskich znaków są krzaczki.

Nie rozpoznaje też napisów na Canal+ z DVB-S.

Niewątpliwe zalety to fakt że w pamięci można zapisać aż 10000 kanałów.

Można zaktualizowac oprogramowanie przez usb z pendriva.

Wszystkie kanały z Cyfry+ są prawidłowo dekodowane z orginalnej karty umieszczonej we wbudowanym czytniku łącznie z tymi w simulcrypcie.

W menu można oczywiście podejrzeć uprawnienia karty.

Z modułem Cyfrowego Polsatu też współpracuje poprawnie z tym że w momencie gdy jakiś kanał w simulcrypcie mamy opłacony w Cyfrze a w CP nie to moduł CP blokuje dostęp i trzeba go wyciągnąć aby obejrzeć dany kanał z Cyfry - tak u mnie jest np. z Cinemaxami.

Obraz i dźwięk jest bardzo dobrej jakości, odbiornik jest w niewielkiej zgrabnej obudowie w kolorze czarnym i zbytnio się nie grzeje.

Na wyświetlaczu jest wyświetlana aktualna nazwa kanału i numer na liście.

To tyle na początek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nabyłem Thomsona DTI2011. Wszystko działa jak należy, poza Polsatem Sport HD, który pikselizuje co kilkanaście sekund, nieraz rzadziej. Mam go od czerwca i początkowo myślałem, że winny jest tuner. Teraz jak uruchomiono TVP HD, który śmiga idealnie, wiem, że to jednak nie wina tunera. Czyżby nadawca puszczał taki lipny przekaz Polsatu Sport HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...