Skocz do zawartości

Nowe kanały (C+)


fercom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to raczej tylko restrukturyzacja Nki. Wiadomo, że takie kanały są raczej drogie, kiedy są tylko w ofercie N. Szkoda wyłączności, ale cóż ;-) Największą szkodą dla kanału będzie jednak rzeczywiste wycofanie się TVNu z produkcji. Dokumenty TVNu dla Discovery Historia były serio bardzo ciekawe, a kanał jednym z bardziej wartościowych. Oby tak pozostało, a zmiana wynikała jedynie z chęci rozszerzenia dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to i restrukturyzacja, ale sam fakt, ze tyle projektow stalo sie nierentowne i teraz ida do odstrzalu pokazuje jak bardzo przestrzelili.

 

A czy to restrukturyzacja czy nie to tak czy siak platforma traci swoje atuty - badziewne czy nie ale traci - wizerunkowo to slabo wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koziol84 Cyfra ma wystarczająco dużo kanałów sportowych. Cyfrze zależy na rozszerzaniu oferty programowej więc taki Discovery Historia był by dobrym uzupełnieniem działu przyrodniczo dokumentalnego C+, do tego możliwe że niedługo dołączy kanał Universal Channel, więc coś się zapowiada. NG Wild nadal nie chcą wprowadzić pewnie przez to że NG sobie dużo życzy za ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wizerunkowo. Te kanały nigdy nie były rentowne, a teraz po prostu N przestaje dotować owe projekty. Widocznie uznali, że pieniądze przeznaczane na DH i Linguę lepiej zainwestować w inny sposób, np. wprowadzając inne kanały, kto wie czy również nie na wyłączność. N jest w takim momencie, w którym po pierwsze powinna pojawić się rentowność, po drugie zyski rosnące geometrycznie, a po trzecie stały, ale równy wzrost bazy abonentów.

 

Ale dość o N, bo to nie ten wątek. Co do Discovery Historia to nie wiem kiedy mogą się pojawić poza N (i czy w ogole? Bo równie dobrze rozszerzenie dystrybucji może zacząć i skończyć się tylko na sieciach kablowych), Universal i SciFi to z tego co wiem to kwestia najwcześniej grudnia... Chociaż przyszły grudzień będzie pod tym względem jeszcze ciekawszy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisze cyfra_lbn że oferta Cyfry+ ma wystarczającą ilość kanałow sportowych ale trzeba się liczyć iż procentowo wiekszość abonentów Cyfry+ to ludzie lubiący oglądać sport.Dlatego myślę że ESPN America uzupełnił by tą ofertę.Wiadamo że wszyskiego na Cyfrze+ nie bedzie jeżeli chodzi o sport np.LM itp.(no chyba że bedzię jakaś fuzja)ale na ten kanał są chętni.Tak samo było z kanałem Mezzo :D A co powiecie o ofercie muzycznej na rynku polskich platform :?::?::?: Ja mam nadzieję że nie wprowadzą na Cyfre+jakiejś ESKI TV :lol2: Każda dobra platforma na zachodzie posiada pakiet MTV a polska niestety :/ Może czas to zmienić :?::?::?: Oferta muzyczna jest lipna a tutaj przydała by się jakaś dobra miedzynarodowa marka :D

 

A nie jakieś powtórkowe kanały w lipnej jakości które się nie sprawdzają na innych platformach :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc odnośnie N-ki to wydaje mi się że przepłacając za LM teraz właśnie będą takie historie jak Uniersal ch,Dh i być może a napewno inne historie bo to tylko biznes...

nowych kanałach nie możemy zapomnieć o najmłodszych... Bloo411 napisał że coś tam dzieci"" ja co prawda mam syna w wieku 2.5 roku i tak z tych bajek niewiele rozumie ale chętnie bym widział w ofercie jakieś kanały dla dzieci bardziej ambitniejsze i nie w stylu Jetix... taka moja dygresja ale sam się na bolku i lolku wychowałem... choć podobno te bajka też nie edukacyjna ze względu że bolek i lolek razem mieszkali :wink:

 

a tak poważnie to coś się zaczyna dziać i jestem przekonany że wiecej kanałów z oferty N znajdzie się u nas a w końcu skończy się na "N"owej Cyfrze + lub innym tworze marketingowym za który my płacimy jak na to nie patrząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koziol84

Jak Ci tak zależy na tym ESPN America, to kup sobie n-kę i oglądaj, bo w Cyfrze+ to on się chyba długo nie pojawi.

Co do Discovery Historia, to myślę, że gdyby dołączył do oferty C+, to nie zablokowałby dodania innych kanałów historycznych np. History czy Viasat History. Za przykład może posłużyć Discovery i National Geographic Channel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas_k jeżeli chodzi o ESPN America to nie bądź taki pewien że się nie pojawi :lol2: bo to naprawde dobry kanał :) miałem N-kę przez parę sezonów i uważam że to było by nie normalne płacić 48zł za jeden góra 4 kanały które mnie tam interesują :smile: a co się tak naprawde co nowego pojawi się w ofercie Cyfry+ to i tak zależy od Cyfry bo w ogóle nie biorą pod uwagę opini swoich abonentów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ ma już bogatą ofertę kanałów sportowych (ostatnio dołączył TVP Sport), także wydaje mi się, iż w najbliższym czasie nie ma co liczyć na żaden sportowy kanał bo i po co :> . Powinni raczej teraz dodać coś z kanałów poświęconych historii (może History Channel albo Discovery Historia). Przydałby się też jakiś dobry kanał muzyczny. Oferta kanałów dziecięcych dawno nie była wzbogacana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas_k jeżeli chodzi o ESPN America to nie bądź taki pewien że się nie pojawi :lol2: bo to naprawde dobry kanał :)

Gdyby chcieli to już dawno by dołączyli ten kanał do oferty, nawet kilka lat temu (od br. zmiana nazwy), ale taka niekiedy jest Cyfra+ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez sensu jest dodawanie przez Cyfre+ większą iloścć kanałów w małym czasie to nie jest ich polityka :lol2: Oni wolą dodać parę kanałów na rok bo nim wiecej kanałów w ofercie tym jeszcze wieksze oczekiwania abonentów.Więc myślę że jest szansa na dodanie ESPN America.Jestem także za dodaniem w pierwszej kolejności kanałów muzycznych np.MCM lub pakietu MTV(MTV DANCE,MTV HITS,MTV BASE UK) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem Cyfry jest brak nowych transponderów (a obecne są już zapchane do bólu). Niestety kierownictwo platformy nigdy nie widziało większego sensu inwestować w nowe pojemności (przez 10 lat CYFRA zgromadziła tyle samo transponderów, co dużo mniejsza N-ka przez 2.5 roku... dosyć to dziwne). Dlatego wydaje mi się, że na razie CYFRA będzie się starała dołączyć to co już jest/nadaje na Hot Birdzie (np. właśnie taki Universal Channel, który ma swój własny przekaz czy może coś "pożyczonego" od Polsatu). W obecnej sytuacji trudno liczyć na nowości w rodzaju Nat Geo Wild (chociaż gdyby to zależało ode mnie, to chętnie wykopałbym badziewny Animal Planet a w jego miejsca umieścił Nat Geo Wild) czy MCM (obawiam się, że gdyby Cyfra umieściła ten kanał kanał na własnym transponderze, to jakość bardziej przypominałaby VHS-owaty Trace.TV... zresztą przypominam, że w przeszłości idealną jakość MCM Europe na Hot Birdzie zawdzięczaliśmy Globecastowi, a nie Cyfrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje chociaż w Media2 to różne już bajki leciały nie kończące się tak jak było to napisane. Skoro jednak wszystkie strony zajmujące się takową tematyką o tym piszą więc coś musi w tym być. Nie jest to może jakiś kanał ambitny, ale lepsze to niż nic myślę, że to się wyjaśni w ciągu paru dni.

 

Ciekaw jestem kiedy będzie kanał Orange Sport Info, bo on na pewno pojawi się na Cyfrze+ i wg. mnie będzie to pozycja 67, bo tutaj jest luka. Tylko kurde ile można czekać na zgodę na koncesję drogą satelitarną :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat niedawno wydzierżawił sobie nowy transponder (tp 112, 10,758 V), w N-ce jest na razie tak na styk (poza tym po 8 kanałów MPEG-2 na transponderach DVB-S jest godne pochwały). CYFRA zaś przegapiła swoją szansę na wyrwanie więcej transponderów po TPSie (i skończyło się na jednym, który od razu został skonsumowany na bieżące potrzeby...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nPiotr, poczekaj chwilę. CP zaraz też swój nowy transporder zapacha. Wrzuci tam swoje nowe kanały "made by Polsat" i być może rozluźni obecne i znowu będzie dramat. Co do Cyfry, to sądze, że będą musieli postarać się o jakieś nowe transpordery czy tranporder jak chcą dalej rozwijać ofertę HD, a takie plany ponoć mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411: Równie dobrze można wyobrazić sobie taki scenariusz, że jeden kanał "pseudo-HD" zostanie umieszczony na 11278.36 V w miejsce wyłączonego HBO HD (a podobno są takie plany), a reszta (np. Discovery HD, TVP HD) "pożyczona" z transponderów N-ki lub co gorsza Polsatu (niestety HBO HD czy Discovery HD z Polsatu mają sporo niższy bitrate niż w N). W ten sposób CYFRA będzie mogła zachować pozory rozwoju i dalej wegetować sobie następny rok odwlekając po raz kolejny niezbędne inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nPiotr, nie mówię, że tak nie będzie, ale też nie można zakładać, że tak zrobią. W końcu nie można w nieskończoność odwlekać zakupu nowego transpordera czy transporderów. No, ale skończmy debatę na temat transporderów w tym wątku, gdyż od tego jest ten wątek :arrow:viewtopic.php?f=6&t=92&start=525 . Tu powinniśmy rozmawiać o nowych kanałach w Cyfrze, a moim zdaniem tu przydałoby się dodać coś z kanałów muzycznych czy dziecięcech (szczególnie ta druga grupa kanałów dawno nie była uzupełniana). Jak już wspomniałem kanałów sportowych już wystarczy. Jest już ich dużo, poza tym są te, które być powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...